Casco-unde?

Casco-unde? | Autor: Natasa

Link direct la acest mesaj

Vrem sa facem Casco masinii noastre si ne intrebam unde. Lucruri bune am auzit de Allianz, dar pot fi zvonistica. VOi ce experiente aveti?

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns delsim spune:

Nu spun din experienta proprie, ci din experientele prietenilor: Alliantz plateste pe loc, plateste direct service-ului fara ca tu sa scoti vre-un ban din buzunar.Alt avantaj este ca au contract cu o multime de service-uri din Bucuresti si asa ca in caz de nevoie nici nu astepti cu lunile sa-ti repare masina.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexa Ioana spune:

subscriu la ce a zis delsim. si noi si multi colegi/prieteni tot la allianz au, si n'am auzit lucruri rele despre ei (cum am auzit despre alte firme... )

alexa si mami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns megbeng spune:

si eu tot la allianz am si e exact cum zice delsim..nu scoti nici un ban!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Natasa spune:

Multumesc pentru raspunsuri!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniella4 spune:

Nici la Asirom nu scoti
...nici un ban vreau sa zic

Daniella, mama lu' Alexis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi_2005 spune:

Allianz clar, platesc cel mai repede si fara comentarii, noi am avut un evenimet asigurat si s-au comportat exemplar, am reparat masina unde am vrut noi si au platit ei factura.

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex1971 spune:

Iti dau un mare sfat;nu fa casco la omniasig.Eu am avut masina in service .Reparatia masinii a durat 4 zile,dupa care am asteptat 3 saptamini sa vina banii de la asigurare,timp in care masina mea zacea in service.Dupa 3 saptamini am trimis un mail la protectia consumatorului si doar asa am reusit sa scot masina din service, cu ajutorul lor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miti2004 spune:

draga Alex1971, si eu era sa patesc acelasi lucru ca si tine. Insa: daca service-ul are intelegere cu firma de asigurari, in momentul in care masina ta e gata tu ai dreptul sa te duci sa o iei de acolo, cei de la service nu au nici un drept sa-ti retina bunul chiar daca inca nu au primit banii pe reparatie. Si eu am patit la fel acum cativa ani si aveam asigurare la Ardaf ( mari escroci ), si le-am spus celor de la service ca daca nu-mi dau masina ma duc la Politie. Pe moment mi-au zis ca nu mi-o dau. Ok, le-am zis, chiar acum ma duc la Politie...In nici 10 minute ma suna pe mobil ca sa ma duc inapoi si sa-mi iau masina...( eu chiar eram in drum spre Politie ).

miti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana spune:

Si eu tot la Aliantz Tiriac mi-am facut. Nu am avut nici un eveniment ca sa pot sa vad personal cum se comporta, (si nici nu imi doresc!) dar am auzit numai lucruri bune despre ei, asa ca stau linistita.

Oana si Paul (3 iulie 2002)

Ticker_Paul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grati.ela spune:

Intra aici: www.btwc.ro
Eu am obtinut cel mai ieftin full casco, dar am fugit de Allianz cu care am avut o experienta tare neplacuta. Cu Asirom nu am avut neplaceri (acum 2 ani am avut la Ford daune de 40mil si au fost f. draguti). Acum am la Asiban.

Mergi la inceput