deficitul de proteina s si sarcina

deficitul de proteina s si sarcina | Autor: doxinu

Link direct la acest mesaj

Va rog din suflet pe mamicile cu lipsa de proteina s sa-mi spuneti si mie cum decurge o astfel de sarcina, deoarece am acest deficit ,ma pregatesc sa devin mamaica si nu stiu ce ma va astepta.Stiu ca organismul omului este diferit dar vreau sa-mi fac o idee cat de mica.Ma intereseaza deasemeni si opinia viitoarelor mamici ce se confrunta cu aceasta problema.Multumesc.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns megbeng spune:

daca deficitul asta de proteina S ti-a iesit la fundeni, te sfatuiesc sa repeti analiza, fie la coltea, fie la o clinica privata (eu stiu de medlife ca lucreaza bine)...alte probleme nu ai? doar deficit de prot S? e destul de rar asa, izolat, de regula se insoteste de deficit de proteina C, eventual factor V leiden...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monip spune:

Si eu sustin ce a zis megbeng, daca diagnosticul se bazeaza pe analize facute la Fundeni , mai fati-le si in alta parte..
Oricum, daca e adevarat, te asteapta o sarcina sustinuta de tratament anticoagulant injectabil zilnic....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doxinu spune:

Infara de deficitul de pooteina s nu am si altceva si da analizele le-am facut la fundeni.Eu am mare incredere in doctora Uscatescu care zice ca pot avea copii si totul v-a fi bine.Vroiam insa sa aflu exact de la cineva care trece sau a trecu prin asta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns softurela spune:

Ce valori v-au iesit la Proteina S si la celelalte analize ce tin de cuagulare.
Eu am fost trimisa la Fundeni pentru investigatii amanuntite avand deficit de proteina S.
Nu am rabdare pana primesc rezultatul, vreau sa stiu daca valoarea de 34% pentru proteina S e critica avand in vedere ca sunt insarcinata in 7 saptamani.
Multumesc,

Mergi la inceput