Fibrom uterin (14 )

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns oanalu spune:

Arinna, si eu daca ma luam dupa unii medici nu mai aveam uter acum.Dar a fost sa fie asa. Acupunctura am facut si eu dar depinde foarte mult de cine ti-o face. Mie imi punea acele in mana.Oricum despre dr.Tutu am o parere grozava si nu ma mir ca ai obtinut asa rezultate frumoase. Cum te simti de cand iei Liv 52? Si pe mine ma jeneaza uneori in zona ficatului dar la ecografie a iesit totul normal.Cica poate fi tot de la excesul estrogenic, nu poate ficatul sa faca fata total.
Noela, fruntea sus si mergi mai departe! Trebuie sa fie solutii si nu te gandi la ce e rau. Fii optimista!
Maryiti doresc mult succes si sa auzim vestea cea buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arinna spune:

Oanalu, ma simt foarte bine cu Liv ( l-am luat tot dupa capul meu asa ca ma laud ) parca sunt mai usoara si in nici un caz nu ma mai doar bila sau ce ma durea in drapta( putea fi si intestinul meu amarat)

Tare mai am incredere in plante ,ca vad rezultatele, mai ales dupa atatea drumuri la medici, majoritatea sunt niste neseriosi , ce mai conteaza cat de competent e daca nu mai are chef si nu stie sa se poarte...

...mai ales de cand merg la Codrut si vad cum e el...si am si rezultate vzibile ,cred ca cel mai mult o sa-mi para rau dupa el si tratamentul lui cand plec...( acupunctura si tincturi)...mie acele mi le pune toate in spate si cap...

Am deschis un subiect despre el dar vad ca nimeni de pe forum nu scrie ca a fost , tare ma mir..in sfarsit...Tu de unde il stii, l-ai cunoscut ?Sau din auzite ?






........................

Knowledge is power!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maryd spune:

Noela, Arrina,
Mai am putin si , nu stiu ce sa mai zic...
In primele minute dupa ce am facut testul, nu a iesit cea de-a doua liniuta...,dar m-am mai dus pe la test sa vad daca mai apare ceva...,in dreptul celui de-al doilea semn,se vede parca o pata roz,mai mare decat liniuta de control,cred ca este substanta din casetuta...,nu stiu ce sa zic.Nu am aruncat inca testul.Ma duc din cand in cand sa vad daca apare ceva...
Sant in ziua 24, mai am putin de asteptat?

Tineti-mi pumnii, faceti opentru mine!

Maryd

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns noela_carmen spune:

" ce vaca sunt!!!!!!!"

dupa ce am scris ditamai mesajul si l-am trimis am vazt ca nu m-am logat si nu am putut sa-l recuperez cu nici un chip

maryd

linisteste-te, te rog!!!!!!!!!!!!! e mult prea devreme.daca stii ziua cand ai ovulat aduna la ea 14 zile si afli ziua cand tre' sa vina uratii...testele doar in foarte putine cazuri iti pot spune mai devreme daca esti sau nu... fa un test de sange, el e cel mai concludent 7-8 zile de la conceptie!!!!!!!!!

va pup ca e tare tarziu...intru mai pe seara

si maine e o zi...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanalu spune:

arinna,pe dr. tutu il cunosc de cel putin 4 ani cand am fost la el la cabinet si mi-a recomandat un tratament naturist pentru problemele mele.Am mai tinut o perioada legatura cu el si mi-a spus ca daca mi-ar face el acupunctura, multe probleme ar putea fi rezolvate. Am facut acupunctura dar mereu am trait cu convingerea ca daca mi-ar fi facut-o el altele ar fi fost rezultatele.
Cate pastile de liv iei pe zi? 6?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcbeal spune:

Fetelor dragi, astazi sotul meu si cu mine implinim 7 ani de casatorie. Si ce credeti ca i-am facut cadou? Un test de sarcina POZITIV!!!
Tot nu ne vine sa credem, plutim pe nori de azi dimineata.
Astazi la mine e ziua 26, dar stiam ca am avut ovulatie devreme in luna asta (in ziua 11). Am mai facut un test de sarcina in ziua 23, care bineinteles ca a iesit negativ (era prea devreme). Asa ca, Maryd, mai e o sansa sa devina pozitiv. Repeta testul peste cateva zile.

Va pup pe toate si va astept la capitolul cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dj_mama spune:

heeeeei, mcbeal, asa da cadou !!!!
Sa va dea Dumnezeu pace si lumina in toate cele 3 sufletele (ale voastre)
.... sa te rogi si pt noi
dar tu de ce postai aici la fibrom?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dj_mama spune:

aha, acum am citit ca te-ai operat ...
vezi Noela, grabeste-te sa scapi de fibrom si vei fi si tu ca mcbeal
ma bucur mult, mai ales ca ai spus ca ai 38
de-acum sa ai mare grija
du-te repede la medic sa-ti dea daca e cazul tratament de sustinere ca sa se fixeze bine si mai usor cu plaja, efort, fara stres mare
Doamne-ajuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcbeal spune:

Din fidelitate postam pe subiectul asta. Am avut si eu un fibrom mare pe care l-am operat in decembrie. Si uite acum, dupa 6 luni, s-a intamplat minunea.

Si eu am fost in situatia voastra, cand aproape imi pierdeam speranta, dar o luam de la capat luna urmatoare.
Va tin pumnii fetelor si ma rog pentru voi, sa aveti toate parte de bucuria asta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim spune:

Felicitari Mcbeal!!! sa fie intr-un ceas bun!

Fruntea sus, fetelor, va vine si voua randul.


KIM & printesa ALICIA (29 martie 2006)
photos

Mergi la inceput