clinica buna pt. Papanicolau si colposcopie

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Steluta spune:

quote:
Originally posted by aurelia1278
Si totusi, de ce nu raspunde nimeni la intrebarea in cat timp vin rezultatele? Ma intereseaza si pe mine.



Aurelia, eu mi-am facut testul anul trecut, si nu imi amintesc corect. A fost vorba fie de 1 saptamana, fie de 2. Dar uite adresa completa si poti suna acolo. Ah, si ai nevoie de programare pentru consult/recoltare.

Clinica Micomi,
Str. Alizeului, nr 44A
Tel/fax: 021/212 71 02


Succes,
Steluta 37s+.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Aurelia cred ca exagerezi un pic. Nu cred ca are vreo legatura cate posturi avem pe forum cu dorinta de a face bine dand o anumita informatie cu buna intentie. Poate ca ar fi trebuit ca fetele sa posteze la subiectul cu "doctori ginecologi....etc" si cred ca nu s-ar mai fi sesizat nimeni. Dar fiind la inceput cred ca nu au stiut foarte bine. So..hai sa nu fim rautacioase, nu cred ca avea nimeni interes sa faca reclama. Si chiar daca ar fi fost asa, care-i problema?



Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
pozici la 5 luni
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">asa s-a nascut Miruna
varsta Miruna
www.dropshots.com/madau" target="_blank">filmuletze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violeta69 spune:

eu nu cred ca are nevoie de reclama dr. Badea pt. ca eu am incercat sa ma programez cat mai repede si nu s-a putut decat peste 2 saptamani.........si credeti-ma ca e o problema urgenta si orice intarziere poate sa schimbe datele problemei.cel putin din cate am aflat si eu!!!
dar aceasta doamana dr. mi-a fost recomandata de ginecologul la care m-am dus ca fiind cea mai buna in domeniu!
si atunci de ce sa credem ca e de reclama?!......plus ca nu mi se poate reprosa ca sunt nou venita aici,ma rog, chiar daca nu ma bag eu totdeauna in discutii(ca de asta n-am asa multe postari!!) cred ca sunt de vreo 2 ani pe aici........
Doamne fereste sa nu fie cineva banuita de cancer de col ......si sa aba nevoie de ajutor!!!
eu am cautat cu google despre dna. doctor si despre clinica respectiva si am aflat ajungand aici la site-ul "despre copii" numai de bine ceea ce-mi da speranta si incredre........
si va multumesc fetelor

Elena-V.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clyo spune:

eu nu acuz pe nimeni de nimic, doar ca mi se pare ciudat ca nimeni nu-si aminteste in cat timp au venit rezultatele la PAP, pt mine acest aspect este f important.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violeta69 spune:

raspuns:
in 10-12 zile!
eu le-am facut sambata dimineata si au fost gata peste 10 zile.......
probabil ca daca nu recoltam sambata erau gata si mai repede!!!
de ce nu intrebi la cabinetul la care le-ai facut,nu e un secret..cred!!!
oricum max 12 zile,sanatate multa!

P.S. asta se intampla in Bucuresti,nu stiu la Ploiesti cum o fi..dar tot nu poate dura mai mult de 12 zile!!!
Elena-V.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clyo spune:

eu merg la control in buc, nu in ploiesti.
la ultimul control, am cerut si un PAP, mi-au zis ca dureaza pana la 3 saptamani, mi se pare f mult.
dar nu vad unde e secretul...
am citit ca dna dr. badea este specializata pe PAP si colposcopii, de aceea am intrebat.
nu cred ca am jignit pe nimeni, dar in afara de tine nu mi-a raspuns nimeni, nici una din fetele care au laudat clinica si pe dna dr.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Steluta spune:

quote:
Originally posted by clyo

eu merg la control in buc, nu in ploiesti.
la ultimul control, am cerut si un PAP, mi-au zis ca dureaza pana la 3 saptamani, mi se pare f mult.
dar nu vad unde e secretul...
am citit ca dna dr. badea este specializata pe PAP si colposcopii, de aceea am intrebat.
nu cred ca am jignit pe nimeni, dar in afara de tine nu mi-a raspuns nimeni, nici una din fetele care au laudat clinica si pe dna dr.



Clyo, speram totusi ca raspunsul meu sa te fi ajutat. Cel mai simplu mi se pare sa suni direct la clinica si sa intrebi. Si apropo, rezultatul precum si recomandarea dr. in cazul in care sunt ceva probleme ti se pot trimite pe adresa e-mail.

Succes

Steluta 38s.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violeta69 spune:

Clyo,
nu stiu de ce la tine dureaza 3 saptamani,probabilil ca depinde si de clinica.....eu am fost la Medi-Cover(nu fac reclama!!!-dar tb. sa spun)......
nu te supara ca nu ti s-a raspuns asa repede,poate fetele nu intra pe net decat din cand in cand!!!
stiu cum e sa astepti un raspuns legat de sanatatea ta,sa vrei sa afli mai multe si nimeni sa nu-ti atenueze putin temerile........asa ca de la mine si

Elena-V.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alinutza1979 spune:

Am citit mesajele voastre referitoare la clinica Micomi, am intrat pe site-ul lor apoi m-am hotarat sa sun pentru o programare deoarece as dori sa-mi fac testul Papanicolau si HPV...
Pret consultatie 210 ron (in care este inclusa colposcopie).
Test Papanicolau -- 55 ron recoltare + 35 ron test-ul = 85 ron m-am inverzit
...test HPV --- 465 ron.
Ce pot sa zic, sunt exagerat de scumpe serviciile acestei clinici, tinand cont ca Papanicolau este un test gratuit decontat de casa de asigurari de sanatate!
Va doresc multa sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tic_tac spune:

quote:
Originally posted by Alinutza1979

Am citit mesajele voastre referitoare la clinica Micomi, am intrat pe site-ul lor apoi m-am hotarat sa sun pentru o programare deoarece as dori sa-mi fac testul Papanicolau si HPV...
Pret consultatie 210 ron (in care este inclusa colposcopie).
Test Papanicolau -- 55 ron recoltare + 35 ron test-ul = 85 ron m-am inverzit
...test HPV --- 465 ron.
Ce pot sa zic, sunt exagerat de scumpe serviciile acestei clinici, tinand cont ca Papanicolau este un test gratuit decontat de casa de asigurari de sanatate!
Va doresc multa sanatate!




ai dreptate, preturile sunt absolut... anormale, ca sa nu spun altfel.
aceste investigatii ar trebui sa fie accesibile, ptr. ca odata terminat fondul de gratuitate al laboratoarelor, daca esti nevoita sa platesti ptr. o investigatie la urgenta sa o poti face fara eforturi considerabile.
multe femei amina investigatiile, din cauza preturilor nejustificat de mari, si atunci cind se descopera ceva e prea tarziu.
testul Pap se face in timp scurt, proba trebuie transportata rapid, zile si saptamini doar daca e transportat in alte locatii, si doar la intoarcere rezultate.

analize accesibile = posibilitate mare de tratament = sanatate buna

Mergi la inceput