Urgent! Cum pot curata pantofii de piele intoarsa?

Urgent! Cum pot curata pantofii de piele intoarsa? | Autor: rosanne

Link direct la acest mesaj

Buna tuturor!
Caut sa-mi cumpar o pereche de pantofi sau sandale roz, pt o rochie de ocazie, si nu am gasit ceva convenabil ca pret.Dar azi am intrat intr-un magazit si mi-am gasit parechea de pantofi mult visata, comada, eleganta si ieftin.
Dar, era ultima pereche, pantoful care era la proba era roz deschis si murdar, iar celalalt era in vitrina, curat si mai inchis.
Ce sa fac? Cum as putea sa-i aduc la aceeasi culoare? Sau sa renunt?
Dati-mi un sfat urgent!
Va multumesc

http://fotografica.lx.ro

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mona25 spune:

Si pe mine m-ar interesa cum se curata pielea intoarsa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns craciunitza spune:

rosanne, pielea intoarsa se curata cu malai uscat, o face si curata si matasoasa. Asta, insa, nu-ti rezolva problema, pantoful de care spui tu este decolorat nu murdar. Mi-am luat anul trecut in conditii similare pantofi si asa au ramas: unul decolorat si cu pielea mai tocita, celalalt mai inchis si cu pielea pufoasa.

Nu certati copiii cand viseaza!
Copiii
Noi doi
Mitele iubitele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns criss spune:

Salut,

Normal nici nu ar trebui sa ii vanda la acelasi pret , fiind ultima pereche trebuie sa faca o reducere, avand si acest "defect".

Nu trebuie sa ii cumperi , banii se dau pe un lucru de calitate .
(parerea mea)

Criss

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

din pacate nu cred ca ii poti aduce la aceeasi culoare, ptr ca cel care stat in vitrina este decolorat de soare.
pentru curatat exista o perie speciala si un spray de la kiwi ptr piele intoarsa - orice culoare. se sterge bine pantoful cu o perie, apoi se aplica un strat subtire cu spray-ul, se lasa sa actioneze cam 5 minute si se sterge cu o carpa moale si curata. eu am o pereche de tenisi portocalii de piele intoarsa care se curata foarte bine asa. poti macar sa incerci. succes!

Roxana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rosanne spune:

Buna,
Multumesc pentru sfaturi. M-am hotarat sa nu-i cumpar, pentru ca pantoful curat este mai inchis, si ar tb sa-i fac ceva lui, iar pe cel dechis nu-l pot aduce la culoarea initiala.Costau foarte putin(65 RON) dar ii luam pentru cununia civila si nu am chef sa repar ce cumpar.
Oricum am retinut produsul de la kiwi.
Multumesc

http://fotografica.lx.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rosanne spune:

Am uitat sa va spun, am cerut sa vad perechea si pareau a fii din perechi diferite , iar vanzatoarea a pus pe cel murdar in vitrina si pe cel curat pentru probat, sa ajunga la aceeasi culoare
.
Va pup

http://fotografica.lx.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_maria222 spune:

off topic: rosanne..ce poze super misto faci! sper sa nu te lasi de meserie pana la nunta mea...prin 2015..2020...


multe poze
HAI DINAMO!!!!

Asta e viata mea..este si buna si rea dar e mai buna fara tine in ea!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ginutza2002 spune:

era mai demult un produs la amway nu stiu dc mai este si acum!
dar poti sa cauti un reprezentant!

'Ubita si 'Ubitu'
Asa cum apa totdeauna in apa se scurge, zilele mele in ale tale vor curge!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elise spune:

Exista un spray special pt asta - cred ca il gasesti la Leonardo.

Elise

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rosanne spune:

Buna, Ana Maria, pozele sunt facute de prietenul meu la o nunta a unei colege. Eu ma mandresc cu ce face el!!!O sa-i transmit.
In legatura cu pantofi de piele intoarsa, pentru ca pana la urma tot din aia mi-am luat.
Eu cred ca atunci cand trebuie sa-ti gasesti ceea ce ti se potriveste( sau macar crezi lucrul asta) se intampla pana la urma. Duminica pe la orele 13 m-am hotarat sa dau o fuga sa ma uit dupa pantofi in magazinul de la Piata Sudului. Am luat-o pe un culoar si la al doi-lea magazin intru si vad aceeasi pantofi, numarul 36. Incepe sa-mi bate inima mai tare ca de obicei si intreb vanzatoarea daca au si numarul 37. Aveau. Sa ma asigur ca nu gasesc altii care sa-mi placa, ii spun vanzatoarei ca ma mai uit prin magazin si apoi ii cumpar daca nu gasesc nimic. Vanzatoare imi zice ca inchide in 5-10 min. Totusi nu ma las si ma duc sa mai vad magazinele cu pantofi de pe acel culoar. Nu vad nimic si ma intorc si ii cumpar. Eram foarte bucuroasa, in sfarsit. Au piele intoarsa asa ca daca vreau sa-i folosesc si dupa acel eveniment voi apela la solutii de curatat.
Va pup


http://fotografica.lx.ro

Mergi la inceput