Deserturile Nataliei (10)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns papadie spune:

Vai sufletul meu... Natalitzo am scapat de gravideala sa vezi ce dau iama in bunataturile tale. Pazea ca vin si cu poze :)))
PS: am primit aproape juma de kil de mure ce sa fac cu ele?! m-ar tenta o prajiturica racoroasa. vreo sugestie? ar merge, oare, dovleacul inlocuit cu mure?



Papadie, mama Mielului turbat si-a delikatului Pescarush

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyonise spune:

Natalia, ai salvat viata unei proaspete neveste, casatorita cu un tip extrem de gurmand (si nu se ingrasa, domn'le, e un fenomen!) Ma apuc de facut prajituri! Desi cu oarecare precautie ca domnul meu deocamdata e convins ca nu prea am prea multe tangente cu arta culinara si imi gateste el.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Balbina spune:

Papadie, abia astept sa-ti vad pozele cu bunatati Cu mure iti recomand sa faci Crancin-mancin, e f. racoros, sau le poti pune pe un cheese cake (racit) si turna jeleu deasupra.

Dyonisie, mult succes la gatit, o sa--ti reuseasca orice iti propui, numai sa ai multa rabdare.

Oana, merci pentru promptitudine

------------------
Numai bine,

Natalia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura T spune:

Natalia, am facut si eu ieri prajitura "krem a la krem". Poze nu am, ca s-a terminat repede, dar tare buna a fost....si usor de facut...

Laura si bebitele: Bianca (7 ani) si Ramona (4 ani)
poze_cu_fetele_mele
poze_noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papadie spune:

Am facut si eu Prajitura Natalitza. Foarte gustoasaaaaaaaaa! Si de aproape. Zice soata mea ca daca-i prejiturica dupa o reteta ruseasca sigur se bea la ea un ceai fierbinte. asa-i?




Papadie, mama Mielului turbat si-a delikatului Pescarush

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Balbina spune:

Papa, ce-mi faci din cauza ta imi infrunt netul cel schiop si deschid pozele ca sa vad o sectiune perfecta de prajitura ... da, sotiunea ta are dreptate, la rusi ceaiul se serveste obligatoriu cu ceva bun-bun, gen tort, prajitura sau placinte. M-a impins pacatul sa ma uit si la poza precedenta (e un tiramisu, asa?), gata, am murit linga ea

------------------
Numai bine,

Natalia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papadie spune:

Tiramisu l-am luat de-aci dupa forum. Reteta marianeir foarte usor de facut si iese excelent! Azi o sa fac poienita cu verdeata dar astept sa-mi aduca soata si niste conopida ca sa am si niste "tufisuri" si o sa fac murele alea pe un blat de tort sau tarta?! cu o crema de branza ca am descoperit o cutie de ricota O sa pun poze acilea.



Papadie, mama Mielului turbat si-a delikatului Pescarush

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papadie spune:

Natalia am trantit o tarta cu mure si crema de branza. Sarumina de sugestie!
Oricum senzatia zilei a fost poienitza si poienita2
numai ca eu am facut ciupercutele la grill si am trantit si cate o mini rosie:-)



Papadie, mama Mielului turbat si-a delikatului Pescarush

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Balbina spune:

Papa, ma scoti din minti, ma faci sa-mi fortez netul meu pipernicit si sa deschid pozele, altfel mor de curiozitate. Dragute si salivante salata si tarta. Rosiile au nimerit perfect contextul, iar ciupercile la gratar, sint sigura, au dat un gust inedit salatei.

------------------
Numai bine,

Natalia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_77 spune:

Am trecut pe la voi sa va spun ca am facut si eu Krem a la krem si a iesit grozava. Am topit pt glazura o ciocolata Africana cu alune si a iesit miam, miam.
Data viitoare fac portie dubla, sa fim siguri ca ne saturam.

bucataresei sefe!!!! pentru retete

Ioana si Maria (29.11.2005)
poze

Mergi la inceput