solutie de curatat pielea intoarsa

solutie de curatat pielea intoarsa | Autor: lilupep

Link direct la acest mesaj

buna tuturor.
Aveti idee cu ce as putea curata o poseta din piele intoarsa. E crem si s-a cam murdarit . Mersi mult.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns osna spune:

mi-am luat acum cateva zile o pereche de pantofi de piele intoarsa,crem deschis si ieri m-a prins ploaia in oras cu ei in picioare.in 5 min au aratat groaznic.am ajuns acasa si i-am spalat cu apa+detergent lichid si cu peria de haine,i-am clatit si i-am pus la uscat iar acum seara aratau ca noi.
pote functioneaza si la poseta ta




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancamironiuc spune:

NUUUUUUUU!!!!! Pielea intoarsa nu se spala!!!! Daca se uda, se lasa sa se usuce natural si apoi se periaza cu o perie speciala pentru piele intoarsa.
Daca vrei sa cureti, gasesti la hypermarketuri sau la magazinele de incaltaminte, spayuri speciale. Eu am luat unul si est foarte bun. Pulverizezi, lasi 30 minute si periezi.

ANCA si EMA EMANUEL

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catrinik spune:

Eu stiam ca poti sa incerci sa o cureti si cu guma de sters.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elena_oona spune:

Dupa cum a spus Anca cel mai indicat e cu spray special pt piele intoarsa si perie.
Am si eu o geaca din piele intoarsa crem, cred ca daca asi spala-o s-ar face praf.Intotdeauna am curatat-o cu spray si cu o perie fina.Se vand, cred ca si in romania, la magazinele pentru papuci -haine din piele.
Inca cu guma de sters nu am incercat

Elena & bebe Manuella

"Good parents give their children Roots &Wings. Roots 2 know where home is, wings 2 fly away & exercise what's been taught them. "

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana21 spune:

Si eu tot cu spray special curat pielea intoarsa, insa se curata la fel de bine cu apa si otet, parti egale. Dar se sterg cu sol. asta, nu se spala. Sau poti duce poseta la curatatorie si ti-o fac nou-nouata.

Diana, 28 ani, gemeni/rac

Ianca Printesica si Super Mamica

http://community.webshots.com/user/ianca14

Mergi la inceput