albine....in ghiveci

albine....in ghiveci | Autor: lilupep

Link direct la acest mesaj

buna fetelor.Niste albine dau tarcoale ghiveciului meu cu muscate curgatoare, au facut gauri in pamant, cred ca si-au gasit resedinta. Le-am astupat gaurile, ele insista . Aveti idee cum pot scapa de ele?Mersi mult.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pisi-pis spune:

Incearca sa pulverizezi cu un insecticid pt plante, poate nu le place mirosul/gustul si renunta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joxy spune:

astupa gaura, agita putin pamantul si uda insistent 2-3 zile pamantul.

Cu respect,
G.

Suntem urate... si ne tarim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DARAEL spune:

Pune o tablita “proprietate privata – acces interzis !” langa ghiveci..... si, atentie, vezi sa fie in limba albinelor !

Apropo, daca ai muscatele afara, ce te deranjeaza ca o sa fie o locuinta de albine acolo ? Ai sa vezi ca te scapa de tantari, molii si altele..... plus ca la iarna o sa ai miere buna, buna !

Adrian
www.geocities.com/dara2el/" target="_blank">My page + 6 tehnici in asteptarea lui BB mic
Salvati Catedrala Catolica Sfantul Iosif !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilupep spune:

buna ideea cu tablita, partea proasta e ca nu stapanesc foarte bine limba albinelor si mi-e teama sa nu ma fac de ras.
oricum am scapat de ele, le-am astupat de mai multe ori gaurile si cred ca au renuntat.
Mersi pentru raspunsuri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DARAEL spune:

lilupep – esti o dulce !

Adrian
www.geocities.com/dara2el/" target="_blank">My page + 6 tehnici in asteptarea lui BB mic
Salvati Catedrala Catolica Sfantul Iosif !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilupep spune:

Mersi DARAEL (oare cum s-o spune mersi in limba albinelor ?)

Mergi la inceput