Dureri de cap in sarcina

Dureri de cap in sarcina | Autor: lia_c

Link direct la acest mesaj

de ceva timp incoace am niste dureri ingrozitoare de cap, pot incepe in orice ora a zilei... Pina la sarcina mai avem dureri insa luam un Saridon sau Nurofen sau alta pastila si disparea... Acum insa, fiind insarcinata nu stiu ce as putea lua... Daca ati trecut prin asa ceva, spuneti-mi pls ce as putea face sau ce ceaiuri si alte "licori" as putea bea ca sa fie mai bine?
va multumesc anticipat

lia_c
Happiness doesn't depend on what we have, but it does depend on how we feel toward what we have. We can be happy with little and miserable with much. William Dempster Hoard

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns eloise spune:

Daca spui de dureri ingrozitoare, nu stiu zau sa existe vreun ceai care sa le domoleasca... In schimb poti lua Paracetamol (simplu, nu cu adaosuri gen Paracetamol Plus sau Paracetamol Sinus. Eu ma impac foarte bine cu Efferalgan, este efervescent si astfel se absoarbe foarte repede, durerea trece in 15 min, e bine tolerat de organism... Atata timp cat nu exagerezi cu el, Paracetamolul e permis in sarcina(dar NU si Aspirina!)

Eloise 18+ cu
Virsta bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns spic de grau spune:

Si eu luam Paracetamol ptr copii. Sau imi mai puneam comprese cu apa rece pe cap, sau cu spirt, ma intindeam intr-o camera intunecoasa si incercam sa adorm.
E f nasol, stiu.

Lumy- mamica lui www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=spic%20de%20grau" target="_blank">David Andréi (11 Martie 2004)


Poti da fara iubire, dar nu poti iubi fara daruire.
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=34758" target="_blank">Povestea nasterii lui David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lia_c spune:

multumesc mult Eloise si Lumy. Voi incerca Efferalgan, cel mai rau e cind ma prinde la servici durerea...


lia_c
Happiness doesn't depend on what we have, but it does depend on how we feel toward what we have. We can be happy with little and miserable with much. William Dempster Hoard

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Taty spune:

Nu stiu daca la toti e asa, stiu ca suna mai comic, dar mie in general imi trece durereea de cap daca beau un pahar de suc proaspat stors de portocale cu/fara lamiie. In sarcina mi-a servit remediul de citeva ori!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kittie spune:

io scapai cu pilule homeopatice de migrenele astea pacatoase ... mai putin de o masea care si-a gasit fix aku sa faca pe nebuna! culmea! tratata ! aia se rezolva cu paracetamol si trece imediat..



, mami de ( 13oct04 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramona J spune:

Si eu am patit in citeva rinduri chestia asta. Nu am vrut sa iau medicamente si m-am uns in pe frunte si la ceafa cu unguente gen "vietnamez". Exista sub tot felul de denumiri, sper ca intelegi la care ma refer. Ben Gay este aici.
La citeva minute mai puneam cite un pic si tot asa. E drept ca eram acasa, nu stiu cum poti proceda asa la servici. Pe mine m-a ajutat foarte mult. Ca se transformase durerea in migrena, cu stari de voma etc.

The best thing you can do for your children is to love your wife.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns m_monique spune:

si eu am dureri de cap. de cate ori trece cate un nor, ma apuca durerea de cap si ma tine toata ziua.

saptamana trecuta am avut dureri de cap ingrozitoare si am luat algocalmin si no-spa.

10+
http://photos.yahoo.com/micumonica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kittie spune:

..mm..nu bun algocamin..



, mami de ( 13oct04 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns m_monique spune:

mie mi-a spus medicul ca pot sa iau algocalmin, dar nu mai mult de 1 pastila pe zi

10+
http://photos.yahoo.com/micumonica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leistra spune:

Si eu am avut mari dureri de cap in sarcina, azi la fel, am crezut ca e ultima zi din viata mea, am bagat o racheta de paracetamol 1000, acum ma simt mai bine, de multe ori ma simt vinovata ca poate nu ii sunt bune lui bebe, dar nu stiu nici o alta solutie care sa ma scape de durerile astea care imi dau si niste stari de greata de mor!

http://photos.yahoo.com/adina_roberta

Mergi la inceput