Cura de slabire cu usturoi si orez

Cura de slabire cu usturoi si orez | Autor: Olivia26

Link direct la acest mesaj

Fetelor, am auzit de curand despre o cura de slabire in care trebuie sa iei pe stomacul gol cate un catel de usturoi si un bob de orez in prima zi crescand nr boabelor de orez pana la 19 zile si apoi incepi iar sa scazi cate unul pana ajungi iar la unul. Mentionez ca unsuroiul ramane doar un catel pe tot parcursul curei.
Ati auzit de ea? A incercat-o cineva?

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nanami spune:

Buna Olivia26 . foarte interesanta acea cura de slabire.problema este ca usturoiul nu e bun pt. stomac. si mai ales pe stomacul gol.tu ai incercat??????are veun folos?????as incerca si eu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olivia26 spune:

Eu nu am incercat inca dar ma gandesc ca pentru a contracara efectul nociv al usturoiului asupra stomacului se poate lua o lingurita de miere dupa, care actioneaza ca pansament gastric.
Cura e de o luna si ceva deci nu cred ca e timp sa atace stomacul.
In plus ma gandesc ca se poate inghiti usturoiul, nu neaparat mestecat.
Ma mai documentez si iti spun.
Pupici

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela amalia spune:

Eu am auzit de cura asta acum cativa ani buni, dar mai ales stiam ca usturoiul se inghite intreg...



www.tickercentral.com/view/4ufc/3" target="_blank">Mihaela si bbwww.tickercentral.com/view/4ufc/4" target="_blank"> Amalia

Nu conteaza atāt de mult ceea ce faci, ci cāta dragoste pui īn ceea ce faci.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mina spune:

orezul crud? adica nefiert? suna mai mult a farmece decat a dieta....

Mina si
Matei-Costin, sensu'lu'viata lu'mami si tati
din:09.09.2004
http://community.webshots.com/user/vizigotu

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=57655" target="_blank">cronicile vizigotului

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina_C spune:

Si ce-i de facut cu respiratia care miroase a usturoi?



Cristina,
mama lui
www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Cristina_C" target="_blank"> Bobita, zis si Robert, 14 decembrie 2002

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olivia26 spune:

Mananci niste frunze de patrunjel verde sau niste boabe de cafea, si rezolvi problema

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns capra cu trei iezi spune:

la mine nu a avut nici un efect. poate pentru ca n-am mestecat usturoiul?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mobriq spune:

Hai mai fetelor, inca nu stiti, la varsta voastra, ca tre sa mancati mai putine calorii si sa faceti mai multa miscare ca sa slabiti ??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olivia26 spune:

Nu cred ca e asa simplu. Sunt persoane gurmande, foarte slabe si persoane care se ingrasa si cu aer...Asa ca poate mai schimbam un pic metabolismul...

Mergi la inceput