Scandinavii stiu DC... (116)

Scandinavii stiu DC... (116) | Autor: bombi

Link direct la acest mesaj

ALBUMUL SCANDINAV

Bucataria scandinava: www.sharkle.com/video/65011/" target="_blank">ananasul, www.sharkle.com/video/69222/" target="_blank">cake1, www.sharkle.com/video/66782/" target="_blank">cake2

www.desprecopii.com/forum/topic.asp? br / ARCHIVE=true&TOPIC_ID=32036" target="_blank">Jurnal de chef la scandinavi 2004

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=5881" target="_blank">Regatul danez; www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=27978" target="_blank">Regatul danez (2)

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=26837" target="_blank">Fetele din Suedia... noi nu birfim?; www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=27277" target="_blank">(2); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=27915" target="_blank">(3); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=28362" target="_blank">(4)

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=28736" target="_blank">Sus... in Scandinavia; www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=29110" target="_blank">(2); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=30359" target="_blank">(3); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=30831" target="_blank">(4); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=31065" target="_blank">(5); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=31245" target="_blank">(6); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=31505" target="_blank">(7); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=31762" target="_blank">(8); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=32154" target="_blank">(9); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=32583" target="_blank">(10); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=32816" target="_blank">(11); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=32981" target="_blank">(12); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=33248" target="_blank">(13); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=33614" target="_blank">(14); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=34363" target="_blank">(15); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=35108" target="_blank">(16); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=35394" target="_blank">(17); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=35759" target="_blank">(18); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=36012" target="_blank">(19); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=36591" target="_blank">(20); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=36957" target="_blank">(21); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=37288" target="_blank">(22); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=37492" target="_blank">(23); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=37656" target="_blank">(24); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=38045" target="_blank">(25); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=38386" target="_blank">(26); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=38628" target="_blank">(27); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=39188" target="_blank">(28); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=40389" target="_blank">(29); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=41014" target="_blank">(30); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=41905" target="_blank">(31); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=42676" target="_blank">(32); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=43508" target="_blank">(33); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=44174" target="_blank">(34); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=44967" target="_blank">(35); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=45507" target="_blank">(36); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=46120" target="_blank">(37); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=46518" target="_blank">(38); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=47248" target="_blank">(39); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=47685" target="_blank">(40); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=48028" target="_blank">(41); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=48272" target="_blank">(42); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=48379" target="_blank">(43); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=48629" target="_blank">(44); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=48761" target="_blank">(45); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=49070" target="_blank">(46); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=49268" target="_blank">(47); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=49302" target="_blank">(48); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=49424" target="_blank">(49); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=49430" target="_blank">(50); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=49436" target="_blank">(51); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=49630" target="_blank">(52); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=49845" target="_blank">(53); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=50040" target="_blank">(54); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=50208" target="_blank">(55); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=50376" target="_blank">(56); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=50469" target="_blank">(57); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=50712" target="_blank">(58); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=50964" target="_blank">(59); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=51323" target="_blank">(60); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=51893" target="_blank">(61); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52240" target="_blank">(62); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52508" target="_blank">(63); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52788" target="_blank">(64); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=53199" target="_blank">(65); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=53448" target="_blank">(66); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=53882" target="_blank">(67); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=54363" target="_blank">(68); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=54849" target="_blank">(69); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=55153" target="_blank">(70); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=55412" target="_blank">(71); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=55821" target="_blank">(72); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=56130" target="_blank">(73);

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=56492" target="_blank">Scandinavii stiu DC... ; www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=57146" target="_blank">(75); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=57854" target="_blank">(76); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=58485" target="_blank">(77); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59033" target="_blank">(78); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59506" target="_blank">(79); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59701" target="_blank">(80); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=60212" target="_blank">(81); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=60625" target="_blank">(82); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=61246" target="_blank">(83); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=61633" target="_blank">(84); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=61904" target="_blank">(85); (86); (87); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=63440" target="_blank">(88); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=63725" target="_blank">(89); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=63980" target="_blank">(90); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=64285" target="_blank">(91); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=64429" target="_blank">(92); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=64589" target="_blank">(93); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=64640" target="_blank">(94); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=64743" target="_blank">(95); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=64892" target="_blank">(96); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=65037" target="_blank">(97); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=65252" target="_blank">(98); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=65397" target="_blank">(99); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=65924" target="_blank">(100); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=66517" target="_blank">(101); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=67035" target="_blank">(102); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=67265" target="_blank">(103); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=67733" target="_blank">(104); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=68253" target="_blank">(105); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=68801" target="_blank">(106); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=69519" target="_blank">(107); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=70342" target="_blank">(108); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=71286" target="_blank">(109); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=72011" target="_blank">(110); (111); (112); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=74267" target="_blank">(113); (114); (115)

Imnul scandinavilor:
A little bit of Mihaela in my life
A little bit of Itsme by my side
A little bit of Rayu is all I need
A little bit of Alba is what I see
A little bit of Mara in the sun
A little bit of Doruletz all night long
A little bit of Adeluci la la la
A little bit of Lalandia here I am
A little bit of you makes me your man

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns iren spune:

Mai bag o data, ca postu meu fu exact ultimu 'nainte de inkeierea cap.trecut
Sa'ltare, poienari!
Noi fuseram ieri la circul www.knie.ch/de/knie.php" target="_blank">Knie unde fu tare fain, iar www.knie.ch/de/tournee.php" target="_blank">kestia asta- a treia poza din primul rind, cu Navas-Velez Brothers m-a bagat in sperietzi, ca eram c-o mina pe geanta- deh, instinctu primeaza , cu una pe ploada- care era adormita pe genunkii mei, ca obosise tot ciugulind popcorn de pe jos - cu okii belitzi shi gura cascata Taree faina kestia, au facut singuri juma de show, shi arata tare sprintzari Bogdanelu a fost shi el cumintzel, numa Juli ca de obicei, noroc cc ca in a doua parte a programului a picat frinta, era sauna in cortu ala, nu alta! Ma mai duc shi la anu, asta ca sa recuperez anii copilariei, ca pina ieri mai fusesem la circ o singura data
Liris, ma bucur tare mult, de data asta o sa fie bine, io asha cred
Sabinelu, las' ca tot tu eshti cea mai buna, o sa reintri tu in circuit
Lilu, tare mijto moda aia, mie-mi plac fustele alea de numa!
Restu lumii, va pup, ca nu mai shtiu cine ce-a zis


Io shi plozii turbulentzi


In caz de greturi si alergii la anumite persoane, se recomanda retragerea intr-un loc izolat si racoros si consumarea, in liniste, a patru- cinci lamii pe ora.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

liris, felicitari! Si io citisem la mamici dar am asteptat sa dai tu vestea! si ai grija de burticutza.

sabinutz eu sunt sigura ca esti o compozitoare super, ai sa vezi ca va veni si vremea ta!

azi am fost la un concurs, ca pe vremuri frate, cu probleme de chimie, fizica, intrebari logice, desen tehnic, redactarea uneei scrisori si un text de tradus din ro in engl. Si ca sa nu ma dezmint, postu' e la scandinavi, adica la electrolux, firma suedeza de produse elctrocasnice, la noi e fabrica de aragaze. Cine stie, poate ma iau astia la ei, desi am fost in minoritate...adica eu femeie cu 4 barbati cca si concurenti evident....

hai va tzuk!

www.nazdravani.ro/" target="_blank">nazdravanii
Mihaela si fetele mele
Ajutati-o pe Alina sa-si implinesca visul!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

multumesc de incurajari!




Copii, pe 26 joi nu tre sa fiu nici vazuta nici sa vad:))

deci ramaneeeeeeeeeeeeeeeeee!
;-)





Sabina si www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia



Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelaim spune:

Referitor la subiectul "Haideti la MITING/Fetita sfâsiata de câini/LISTA" aflat la "Discutii generale" Romania-News a initiat o petitie:
Ce cerem/dorim:
1) Cainii vagabonzi sa nu mai fie lasati de Primarie si firmele de ecarisaj din subordinea Primariei pe strada.
2) Crearea mai multor centre pentru cainii vagabonzi.
3) Angajarea mai multor firme de ecarisaj.
4) Un numar de telefon unic, central, de tip linie de urgenta, de unde un dispecerat sa trimita in maxim 30 de minute o masina pentru prinderea oricarui caine vagabond reclamat.
5) Cainii vagabonzi sa fie sterilizati dupa 7 zile, iar daca proprietarul vine in 7 zile dupa caine, atunci acel caine sa fie pus in libertate.
6) Existenta unor reguli clare pentru fiecare parc: (*) Nu este voie cu caini sau (*) Este voie cu caini doar in lesa sau (*) Este voie cu caini care pot fi lasati, intr-o zona stabilita a parcului, liberi din lesa. Gardieni publici sa fie prezenti intotdeauna in zonele din parcuri unde este permisa lasarea cainelui fara lesa.


Daca doriti sa semnati aceasta petitie - adresa este:
http://www.romanianews.net/modules.php?name=ePetitions&op=more_info&ePetitionId=9&show_signers=1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alyssa spune:

Ce imi place mie aici este ca se bea mereu de vreo ocazie... sau de necaz sau de bucurie...

liris, felicitari! Iti doresc sarcina usoara si un bb sanatos!

Sabina, tot tu esti cea mai tare in parcare! Vine si vremea ta si atunci sa te tii

la mine... coincidenta de coincidenta! Am inregistrat masina si i-am luat numerele. Si tipa ia pachetul cu numere din cutie si... ce numere credeti ca mi-au venit, asa la rind... AYSS 804... am inceput sa rid cind am vazut...

Am plecat acasa, m-au stresat la munca astazi cum nu se poate... offf... si mi-a comandat Sarah ca sa ii fac clatite cind ajung acasa ca are pofta si ca trebuie sa merg sa iau lapte si juice... a doua munca full time pentru mine, nu alta!... imi vine sa ma dublez ca la desene animate citeodata, sa trimit dublura sa mai faca din treburile de acasa... ce misto ar fi!

va pup!

Alice

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilanda spune:

Io muncesc...asa ceva ..de navigat nu prea pot decit in pauze, ca alminteri mi se consuma tata memoria tehnica (p-aia naturala, nici n-o mai pun la socoteala )
Pe urma, sint foarte ingrijorata de cum voi supravietui fizic weekendul asta- saraca de mine, fiindca asa cum va spusei mi-o pocnit aragazu'. Am cumparat noi altul alaltaieri si azi urma sa fie livrat...numai ca m-or sunat cum ca n-au timp azi sa ajunga si pe-acilea, deci ramine pe saptamina viitoare...mama lor ...si nici nu ne-o invitat careva la masa
va pupez
Sabinelu, stii sa conduci o orchestra??? ca au astia de la Filarmonica de-acilea, nevoie asa ceva

pozulici si www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=24607&whichpage=4" target="_blank">calatoria lui Ilie spre tara lui Hamlet

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

Lil, nu;-)






Sabina si www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia



Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vikinga spune:

Lil hai la noi, de mititei nu e vreme ca ne zboara pe sus vintu asta, da facem o tochitura moldoveneasca de-a noastraVikinga& micul viking Aldo(15noi2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilanda spune:

quote:
Originally posted by vikinga

Lil hai la noi, de mititei nu e vreme ca ne zboara pe sus vintu asta, da facem o tochitura moldoveneasca de-a noastra


Vikinga& micul viking Aldo(15noi2003)





Hah...da' sintem multi weekendu' asta
Pai din cauza vremii, nici grataru' nu-l putem aprinde...si e reecee :-((

pozulici si www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=24607&whichpage=4" target="_blank">calatoria lui Ilie spre tara lui Hamlet

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iren spune:

Mi-am dat seama ca m-am boshorogit.
Taman ascult o melodie romaneasca, nush cine-o cinta, ceva cu "sintem razna, n-am mai trecut p-acasa, da noo nu ne pasa" etc...melodia e faina, are ritm, da io ma gindeam numa la ce mesaj transmite copiilor cu cc cintecu asta, auzi, sa danseze ca nebunii shi sa nu se duca acasa cu zilele ...Am uitat ca shi io faceam la fel

Io shi plozii turbulentzi


In caz de greturi si alergii la anumite persoane, se recomanda retragerea intr-un loc izolat si racoros si consumarea, in liniste, a patru- cinci lamii pe ora.

Mergi la inceput