Clubul moldovencelor de peste Prut (29)

Clubul moldovencelor de peste Prut (29) | Autor: Balbina

Link direct la acest mesaj

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=71513" target="_blank">21 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=72291" target="_blank">22 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=73347" target="_blank">23 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=73782" target="_blank">24 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=74252" target="_blank">25 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=74647" target="_blank">26 27 28



LISTUTA MOLDOVENCELOR

1. Alinkav (Alina) – (Chisinau) - Alexandru Andrei - Bucuresti, Drumul Taberei
2. Lucia B (Lucia) – (Donduseni) - Laura - Bahrain
3. LiliaToma (Lilia) – (Bardar, r.Ialoveni), ASEM, REI si ASEB, REI - Amelia - Bucuresti, Berceni, Oltenitei
4. Ticka (Cristina) – (Chisinau), UT Iasi,Facultatea de Textile - Alexandra (5 ani) - Bucuresti, Baba Novac, Parcul IOR
5. MamaElei (Rodica) - (Chisinau), UBB Cluj LMA - Paula Amelia - Chisinau
6. Mamanati (Nati) - (Chisinau), USM, ULIM - Chisinau
7. Ana_s - ???????? - Germania
8. Davina (Alina) - (Vulcanesti) - Deanna - SUA
9. Balbina (Natalia) - (Criuleni) - Vlad - Bucuresti, Drumul Taberei
10. Violetik (Violeta) - (Calarasi) - Chisinau
11. Lilienne (Lilia) - (Causeni), Litere (Sibiu) - Roma - 9 ani, Giulia Cristiana - 6 luni - Sibiu
12. Oxy (Tatiana) - (Moldova) - Chris - Bucuresti
13. Crinia (Corina) - (Chisinau), ASEM, REI - Lucian - Canada
14. Trin (Elena) - (Chisinau), ASEM, Finante- Bucuresti
15. lia_c (Cornelia) - (Chisinau), USM, Info si L.Moderne - Chisinau
16. alionushca (Aliona) - (Chisinau), USM, jurist - Chisinau
17. olicica (Olga) - (Anenii Noi), USPRI, Facultatea de Relatii Internationale si Limbi Straine, specialitate - diplomat - Adelina - Chisinau
18. gazea (Aliona) - (Mindresti, Telenesti), Facultatea de Textile-pielarie Iasi (1997) - Amedeo - Sighisoara
19. doroti_5 (Diana) - (Tipala, Ialoveni), ASEM, Facultatea CSIE, masterat TI - Natalita-Elena - Chisinau
20. Tania21 (Tania) - (Chisinau), USM, Facultatea Limbi Straine, specialitatea engleza-translator - Chisinau
21. helga (Olga) - Chisinau
22. CristinaGoji (Cristina) - (Riscani), absolventa UBB LMA 2002 - Cluj-Napoca
23. alincic (Alina) - (Chisinau) - Samuel, Evelina-Doris, Loredana- Chisinau

Zilele noastre de nastere

Ianuarie
Diana (doroti_5) – 05.01.1983
Alina (alincic) - 06.01.1980
Cristina (CristinaGoji) - 18.01.1980

Februarie
Rodica (MamaElei) – 14.02.1978
Lucian (Crinia) - 23.02.2005

Martie
Alina (alinkav) – 05.03.1981
Tania (oxy) - 07.03.1977
Aliona (gazea) - 09.03

Aprilie
Karina (Crinia) – 07.04.1980
Olga (helga) – 12.04.1982

Mai
Natalita-Elena (doroti_5) - 12.05.2006 - Bine ai venit pe lume, Natalita!
Adelina (olicica) - 25.05.2005

Iunie
Samuel (alincic) - 10 iunie
Vlad Alexandru (Balbina) - 22.06.2004
Elena (Trin) – 22.06.1981
Aliona (alionushca) - 23.06.1981
Natalia (Balbina) – 24.06.1977
Lucia (Lucia_B) – 28.06.1980

Iulie
Chris (oxy) - 11.07.2002
Olga (olicica) – 13.07.1982
Violeta (Violetik) – 15.07.1983
Amedeo (gazea) - 21.07.2003
Cornelia (lia_c) – 23.07.1980

August
Lilia (LiliaToma) – 06.08.1980
Evelina-Doris (alincic) - 14 august
Tania (Tania21) - 19.08.1983

Septembrie
Paula Amelia (MamaElei) - 02.09.2004
Deanna (Davina) - 09.09.2004
Loredana (alincic) - 25 septembrie
Amelia (LiliaToma) - 26.09.2004

Octombrie
Laura (Lucia_B) - 04.10.2005
Cristina (ticka) – 16.10.1975
Natalia (mamanati) – 29.10.1977

Noiembrie
Lilia (Lilienne) – 19.11.1976
Alexandru Andrei (alinkav) - 22.11.2003
Alina (Davina) – 25.11.1979

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Balbina spune:

Hai, fetelor, harnicutelor, poftiti aici!

------------------
Numai bine,

Natalia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oxy spune:

Salutare dragelor,ce mai faceti?eu binisor,doar ca ma cam doare capul putin,nu stiu de la ce.In Bucuresti astazi u un soaareee si tare frumos,o sa ajunga chiar la 27 grade,cred ca e prima zi cand se inregistreaza asa temperaturi mari din anul acesta,e foarte placut sa stai afara si sa te plimbi,sper sa fie asa si in weekend.
Lilia cu pregatirile suntem la nivel sper,chiar stateam acum si ma gandeam la un scenariu sau un toast ceva pt.miri,asa ca din partea nasilor,ma gandesc asa din timp la cate putin,ca sa nu las totul pe ultima suta de metri.Lumanarile deja le-am luat din Kisinau,acum cand am fost acasa,cu ''naread''-ul inca nu m-am lamurit,am doua optiuni,dar ma hotarasc eu pana la sfarsit.
Nati iti urez sanatate si sa iti treaca starea asta de raceala sau ce o fi ea si sa te simti mai bine
pa,pa pupici

Tanya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Balbina spune:

Tania, merci de urari de sanatate, sa stii ca chiar ma simt mai bine, cu siguranta e viroza adusa de Vlad de la cresa, numai ca pe mine si sotul meu ne-a afectat mai tare decit pe pui. Dar lasa, e mai bine asa, sa suferim noi in locul copiilor nostri.
Intr-adevar e o vreme superba la Bucuresti. Am renuntat, in sfirsit, la geci (sper ca deja pina la toamna). Iar azi probabil o sa ma incumet sa ies chiar in sandale.

------------------
Numai bine,

Natalia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lucia_B spune:

Lilia, Nati - merci de lamurire, am vazut si aici foi in vinzare, da eu vreau sa ma invat sa fac singura. Pina ce dau doar in garduri, dar nu ma las batuta pina nu o sa reusesc.

Tatiana - iti doresc sa fie o nunta pe cinste si tu sa fii cea mai cea dintre nasi .

Mi-am facut oliak de ordine in albumul de pe webshots, sariti cu comentariile, da nu cu shelea de ghini, da cu shelea de critica - ca sa fac sa shie totul ciotcos .

-------------------------------
Bucate de Bucate
Lucia mamili lu Lauras (4 oct 2005)

"...va asigur ca greselile ortografice, ortoepice, de punctuatie, morfosintactice si folosirea inadecvata a unitatilor lexico-semantice imi apartin, mi le asum si la scoala tot nu ma duc!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oxy spune:

Ce bine ca te simti ceva mai bine Nati,tine-o tot asa!.important copii sa ne fie sanatosi,ca doar asa o sa ne fie si noua bine.
Lucia mersi de urari,sper si eu sa fiu o nasa buna,si sa nu am mari emotii in ziua nuntii,hehe de parca asi fi eu mireasa.
hai ca mai am putin si plec acasa,va pup pe toate o zi buna

Tanya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Davina spune:

Buna
Cornelia,Alinka,Alionele,Crinia,Trin,Rodica,mamaNati,Vio,helga va dau disparute

Natali
eu am congelat aluat cu drojdie .Dai cu ceaiurile sa-ti treaca mai repede viroza.
Lilia bravo pentru Amelia vorbareata.Recuperare rapida si sa va tineti si voi dupa aia ..
Lucia clatitele americane,sirnicile,scons le poti pentru intr-un album separat "pentru dejun" ,e doar o idee .Imi place cum le-ai aranjat ca eu mereu is in pana ce sa gatesc.Cu aluatul foietaj tot secretul e cum il impaturesti.
Cristina am emotii pentru tine ,de parca as fi eu nasa :-)
Ieri ne-a sunat un prieten si ne-a invitat la nunta dar eu habar n-am in ce sa ma imbrac .Nunta va fi in 3 saptamani ,ziua si la un restaurant in stil hawaian.
eram sa ait am pus niste poze de la seaworld intr-un album de la semnatura.
pupici


Alina si printesa Deanna 09.09.2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Violetik spune:

Nu ma dati disparuta, dar am f multe pe capul meu acum, cred ca intr-o saptamina 2 o sa ma eliberez.
Cu aerobica merge, luni nu am facut , insa fac azi si continui. Azi am fost la o zi de nastere la o colega si am servit ceva chinezesc somon prajit cu lotus si chimbir.Nu mi-a placut si am fost nevoita sa comand ceva italienesc file de gaina cu ciuperci ( am gresit cu 250 ml bere si 2 cipsuri) Sper sa le ard acum la aerobica.
Lilia, merci ca mi-aiamintit de tinta, chiar uitasem si aveam asa o pofta de o prajitura profiterol sau o inghetata eschimo.
Asta e.. va mai scriu sa va salut, si mai multe va scriu cind o sa ma mai eliberez.
Numai bine!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Balbina spune:

Neata, fetele,
Puteti sa ne "felicitati" cu primul rosu in git a lui Vlad
L-a vazut ieri medicul de la cresa si i-a prescris antibiotic, spray pentru git si antitermic. I-am si luat primele doua, dar impotriva febrei nu-i dau nimic, caci nu mai are febra de citeva zile.
Am hotarit sa-l tin azi si miine acasa, plus simbata si duminica, sa se faca bine de tot in astea 4 zile.
Asta e, e inevitabil sa se imbolnaveasca mai des la inceput. Dar sa speram ca va deveni mai rezistent cu timpul si se va obisnui cu microbii colectivitatii date.

Alina, la semnatura ai numai un album, si nu sint poze din seaworld in el. Cele mai noi poze sint din 11 mai.

------------------
Numai bine,

Natalia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Davina spune:

'Neata .
Nati imi pare rau pentru Vladut ca s-a imbolnavit .Sper sa-i treaca cit mai repede si sa nu mai "agate " alti virusi in curind.
sorry ,era albumul pus la privat .

Alina si printesa Deanna 09.09.2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oxy spune:

helloooooo la toata lumea,eu plictisita la scarbici,acusi imi fac cafeaua ,ca inca nu am servit-o azi.
Davina sorry,tu te refereai la mine cand vorbeai de nasa in mesajul anterior?sau si Cristina va fi nasa?ca parca nu citisem in mesajele ei,dar mai stii?.
Apropo ti-am vazut pozele de la sea-world,sunt superbe,ce sa mai zic de pustoaica ta,care e o scumpa si o smecherita din ochisorii ei se vede.
sper sa revin mai tarziu,pupici

Tanya

Mergi la inceput