Ai nostri, ca brazii - ianfeb05 (15)

Ai nostri, ca brazii - ianfeb05 (15) | Autor: oana cretu

Link direct la acest mesaj

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=70231&whichpage=10" target="_blank"> de-aici am intrat in copilarie

Continuare de la www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=70399&whichpage=1" target="_blank">Copilasi dragalasi de ian-feb 05 (1),www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=70708&whichpage=1" target="_blank">(2),www.desprecopii.com/forum/post.asp?method=TopicQuote&TOPIC_ID=70882&FORUM_ID=63" target="_blank">(3),www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=71093&whichpage=11" target="_blank">(4),(5),(6),www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=72110&whichpage=11" target="_blank">(7),www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=72717&whichpage=10" target="_blank">(8),(9),www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=73633&whichpage=1" target="_blank">(10),www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=74051&whichpage=11" target="_blank">(11),(12),www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=74765&whichpage=10" target="_blank">(13),(14)


Noiembrie
23 nov. Alexandru (Bellamia)

Decembrie
15 Victor Stefan (Ana Maria) 10,4 kg/81 cm
21 Bianca Maria (Ingerasu)
22 Rayan (Crinuta) 11 kg/84 cm
27 Dragos Mihai (Lali) 11 kg/78 cm

Ianuarie
2 Vlad Ionut (Bubu05) 11 kg/84 cm
3 Sebastian (Adana)
3 Sergiu Denis (Coraly) 11 kg/80 cm
3 Mara Theodora (Megg) 8,8 kg
3 Alexandra Beatrice (Ilucae) 9,2 kg/ 73 cm
5 Nectarie Ioan (Adita) 11 kg/78 cm
6 Stefan (aurelrusu)
6 Rares Daniel (o prietena) 10,6 kg/76 cm
7 Andreea Oana (Leta)
8 Andrei Stefan (Amary)
9 Tudor (Tomasa)
10 Sebastien Stefan (Oana Cretu) 10,1/78 cm,
10 Maria Theodora (Cocolino)
10 Ruxandra Maria (V. Erica) 9,5 kg/73 cm
10 Ioana Maria (Anuc)
10 Bianca Alexandra (Flaflo) 12 kg/80 cm
11 Cosmin David, 11 kg/80 cm. (Mia Tincu)
13 Mihai (amo2004) 11,5 Kg/ 77 cm poze
13 Mihai Cristian (Bdana)
17 Viktor (Monique)
17 Natalia (Lavinia345)
17 Simona Andreea (Andrutza) 10kg/ 79 cm
17 Mandy Stephanie (Alina Maria)
17 Amanda Maria (Cory35) 10,2 kg/ 79 cm
18 Irina Ioana (Witchie)
25 Maria (Danielai)
25 Alexia (Miha T)
26 Bianca Maria (Kris)10 kg/80 cm
26 Albert-Adrian (Rachel Owen)
31 Alexandra Maria (Ubi)

Februarie

4 Andrei Razvan (Tigabita)
4 Iustin Gabriel (Gabi.i)
4 Gabriel (Catiflo) 10,6 kg/ 76 cm
5 Rebecca Andreea (PatriciaArdeleanu) 8,400kg /76 cm
5 Horia-Ioan (danonica)
6 Alexandra (Jone)
7 Elena Stefania (Gabry)
8 David Ran (Sara) 12.750kg.
9 Tudor Constantin (Bestutza)
10 Andrei (Kita)
11 Nicodim (Bagoiu)
11 Stefana (Alipiticot)
18 Cristina Mihaela (Ixxi) 76cm/8.900kg
18 Radu Andrei Alexandru (Amaya) 81 cm/10.350 kg
20 Sebastian (Clara03) 81cm/11,4 kg
21 Matei (Lbelciug) 10,2 kg/ 75cm la 1 an
21 Codrin Stefan (Shobo) 10,8kg /80cm
22 Hana (Magga)
23 Lucian (Crinia)
27 Vladut (Sirimie) 8,75 kg/74 cm Poze


Martie

7 Clara Sophie (Viktoria)

Daca nu va regasiti pe listuta nu inseamna ca nu va mai iubim ci ca nu ne-ati mai scris demult. Dar de-abia asteptam sa va intoarceti la noi!





Frumos Sergiu, un dulcic. Ii sta atat de bin tuns asa castronel. Am vazut intr-o poza ce frumos i se vad dintisorii aliniati.:) Si imi plac pozele cu Sergiu si mami, imi place treningul gri, ii sta super in el. Superbe pozele. Pupici Sergiu!

Oana si Seb
(10.01.2005)

"Dragostea adevarata este o limba pe care surzii o pot auzi si surzii o pot vedea"

POZE
1 2 3
4 5 POZE MARTIE-APRILIE MAI

SUNT MANDRA DE ECHIPA MEA FAVORITA! STEAUA, SUNTEM ALATURI DE TINE!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

M-am uitat la poze. Ixxi, tu esti aici: http://community.webshots.com/photo/550200458/2761727670087062253bCYzzT? E scumpa foc piersicuta ta.

Patricia, am vazut-o si pe domnisoara Rebecca cea cocheta
Flavia, bine ai venit. Am vazut-o pe Bia, e asa vesela tot timpul? Sa iti traiasca! Locul de joaca e de invidiat!


Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005)

Poze la http://pg.photos.yahoo.com/ph/seirimie/my_photos

Poze de la Mot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Coraly, imi vine sa-i mananc obrajorii aia grasuni! E un dulce Sergiu! Iar in salopeta rosie zici ca e fetitza

Oana si Vladutz (2 ianuarie 2005)
Poze cu Vladutz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BESTUTZA spune:

Oana,

As vrea ca "Singur acasa" s se termine macar o perioada...Asa ca sa imi trg sufletul pana la episodul urmator...Nu puteam s afac poze pentru ca trebuia sa plecam si iti dai seam ca nu stim ce s afac mi intai..Acum m mutat canapeaua in dreptul usitei..Asta apan cand ii trece dorul de mazgalituri!

E,uite acu se bag pe sub husa de la canapea si o traverseaz !Zici ca e Tom sau Jerry cand umbla pe sub pres!

BUbu ce bine ca poti merge la sala! am momente cand asa manca ...Dar ma abtin..

Flavia,
Se vede dupa muticica ,zici?Valeu,valeu ! INseamna ca eu nu sutn constienta ca ma astepta multe episoade din "Singur acasa"!

Kris ,
Drept s a iti spun mi-e frica cand il ia Tudor la smotocit bine!Vezi ca are o poza cand ii face un riguros control dentar bietului caine! LA un moment dat fuge el si se ascunde! Este un extraordinar antrenament pentru somnul meu linistit de noapte!

Ixxi,
MAi dar ce ochi aveti...

Patricia,
POzeza Rebecca...MA uit la cucuietele voastre si ma gandesc ca e minunaat sa impaturesti rochite!


Bdana,
Aveti grija de burticutza! Eu am cam vazut la toti copii din jur:fiecare are cate ceva sensibil:buritca.gatul,ochii...Si cam asta recidiveaza la fiecare !Si noi suntem atenti mereu la gat!Desi mereu e rosu..SI tragem cu siropuri si siropuri..

Uite noi cu dintii suntem intr-o perioada linistita
IEsira 4 sus ,4 jos caninii toti si 2 masele sus si 2 jos!

Mie pediatrul mi-a zis ca tr sa manince mancre pasat din furculita nu mixat cum o fac eu...Dar eu nu m-am stresat! Maninca biscuiti ,paine,deci mesteca cand vrea!

Dar dc la mancarea de dimineata eu stiu ca ii mixex si maninca 4 fructe cu branzaa de vaaci si orez asa i le fac..Ca dc ar fi dupa el nu cred ca ar manca 2 mere si 2 kiwi singurel...Hai ca banana da...

Si am zis ,ca si la mers ca nu o sa ajunga la gradinita cu tarcul si nici nu o sa cheme ajutoare la mestecat!

Daaaaaaa !!!!!!!!!!!!!
Episodul 52 din Singur acasaaaaaaaaaaa!De cand scriu a apasat cu tetina pe parchet pana a scos ceaiul cu totul din biberooooon!Si acu il intinde cu manaaaaaaaaaaaaaaaaa!Si e uuuuuuuud !Tottttttttttttt!

O sa va pun poze ! Ma duc sa il schimb!






http://community.webshots.com/user/BESTUTZA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Am mai pus si eu poze noi in albumul "1 an si 4 luni". Enjoy!



Oana si Vladutz (2 ianuarie 2005)
Poze cu Vladutz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Bestutza, super tare episodul asta cu ceaiul!


Si Vlad face la fel, dupa ce bea apa, incepe sa se joace si pica peste tot si intinde cu mana...deci, cunosc!

Oana si Vladutz (2 ianuarie 2005)
Poze cu Vladutz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Flaflo spune:

Fetelor, am avut o noapte cumplita!!! Ies 2 canini deodata si e jaleeeeeee! Am purtat-o toata noaptea in brate si a urlat intr-una. Nici siropul Nurofen, nici supozitorul Parkemed nu au ajutat! Sint terminata si fizic si psihic. Acum am reusit sa o adorm, sa vad cit tine! Asa ca ma scuzati daca mai lipsesc, am motivare!

Flavia si Bianca

Bia veselia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns PatriciaArdeleanu spune:

Bubu, ce e drept, Rebe nu m-a trezit niciodata la 5, dar m-a tinut treaza intre 2-5, si pe urma, cind era somnul mai dulce, trezirea...

Ixxi, eu nu stiu cind ai pus pozele noi, ca m-am mai uitat recent si erau tot alea vechi. Scumpica Crisu cum arata "am 1 an". Si eu o invat pe Reb dar nu prea vrea.

Bestuta, ai sa vezi ce frumos este sa impaturesti rokite si fustite!

Si Rebe face cu biberonul asa, cind se satura, si varsa din el.

Mie dr mi-a spus ieri sa manince ce mincam noi, exclus prajeli si mezeluri. DEci clar, fara mezeluri. Sincera sa fiu, i-am cuparat si eu sapta trecuta crenv Fortzoso, ei i-au placut, insa mi s-au parut extrem de sarati. Or fi ei pentru copii, dar nu asa mici, parerea mea. oricum, fiecare cum crede, eu macar pina la 2 ani nu ii mai dau mezel. Si cit mai mare mincare, sa mestece singura, ceea ce si fac in ultima vreme, vad ca se descurca bine. I-m blenduit numai cind vreau sa ii fac cite un cockteil piire de fructe.

Patricia si Rebecca (05.02.05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana cretu spune:

Bestutza, tare rau Tudorel. Eu zic sa-l filmati sa facem versiunea romaneasca de la "Singur acasa". heheee, si Seb varsa apa din biberon, uneori desface capacul de tot. Are dreptate Flavia ca are si mutrisoara de filme comice. a nu-si rateze meseria de actor. Poate ajunge pe urmele lui Mcaulay Culkin. Si Seb tot pasat mananca, vomita de la bucatele. Dar cred ca isi provoaca, ca uneori inghite. La el cred ca mai repede e de lene sa mestece cum a zis pediatra. Astept poze!

Bubu, mortal rau cum a adormit Vladut. Si pozele cu tine si el si cu tati cand se joaca sunt frumoase tare. Si Seb se baga intre scaune in spate in masina. Hihi, i-am vazut cuculetul lui Vladut. In poza 18 zici ca e certat cu Alexia, cum stau amandoi. Dar aia din masinuta amandoi e frumoasa.

Oana si Seb
(10.01.2005)

"Dragostea adevarata este o limba pe care surzii o pot auzi si surzii o pot vedea"

POZE
1 2 3
4 5 POZE MARTIE-APRILIE MAI

SUNT MANDRA DE ECHIPA MEA FAVORITA! STEAUA, SUNTEM ALATURI DE TINE!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana cretu spune:

Flavia, curaj! Imi imaginez ca ati petrecut o noapte grea, sper sa treaca repede!

Patricia, nu vrea Rebeca sa mestece si pentru Seb? Ca a slabit 300 g la cat mananca, ca vrabiutele, el care manca foarte bine.

Oana si Seb
(10.01.2005)

"Dragostea adevarata este o limba pe care surzii o pot auzi si surzii o pot vedea"

POZE
1 2 3
4 5 POZE MARTIE-APRILIE MAI

SUNT MANDRA DE ECHIPA MEA FAVORITA! STEAUA, SUNTEM ALATURI DE TINE!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shobo spune:

nu stiu ce am facut la mesajul anterior, ca eu nu am vrut sa dau quote la ce a zis Oana, deci ignorati-l va rog!

plec de la birou, va pup si va mai scriu de acasa dc ma lasa omuletul
papa

Mamica lui Codrin din 21.02.2005
"Te iubesc nu doar pt. ceea ce esti, ci si pt. ceea ce sint atunci cind sint cu tine!"

Mergi la inceput