Lista Gradinite Bucuresti - bila alba / bila negra

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ingridnen spune:

amarantina, eu m-am interesat cam prin februarie-martie de gradinita Melba. Atunci situatia era cu totul alta (banuiesc ca tu ai fost mai recent): mi s-a spus ca la cele 2 grupe de germana nu mai e nici un loc, ca nu le pleaca in toamna decat 2 copii la scoala si deci nu mai fac inscrierila grupa de germana din lipsa de spatiu (nu au sali suficiente). Tariful pentru programul scurt cu masa (8-14) era de 6,5 milioane. tendinta de crestere in toamna...
Eu cunosc o fetita (din "gasca" noastra din parc) care e la aceasta gradi, la grupa de engleza, de anul trecut. De vreo luna este acasa pentru ca a facut o urticarie / alergie din cauza mancarurilor servite acolo.
Alte informatii din "interior" nu am..

Ingrid si Cristi 3 ani si 2 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionella3003 spune:

multumim frumos, amarantina si ingridnen!

Ionela si Alex (DN 21.09.2004)
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=69542" target="_blank">Cu drag, MAMA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amarantina spune:

Nu-mi vine sa cred, Ingridnen. Noi am fost intr-o vineri la ora 5 si intr-adevar la gr. mica de engleza nu era nimeni. Am intrebat unde sunt copiii si directoarea mi-a raspuns ca fiind vineri seara si foarte frumos afara, pe toti piticii de la engleza i-au luat parintii mai devreme ca sa plece din oras sau sa-si petreaca dupa-amiaza cu ei. Si tu spui ca ei erau acasa cu urticarie??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionella3003 spune:

Nu ne mai ajuta nimeni?

Ionela si Alex (DN 21.09.2004)
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=69542" target="_blank">Cu drag, MAMA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andreea_k spune:

Gradinita Prichindel ( nu Prikindel) ,grupa mica , o frecventam din martie 2006 :
- personal : 0 puncte (a intrebat copilul de ce ploua de fata cu mine si i s-a spus ca ne bata Doamne Doamne sa mai stam si prin casa nu doar afara si ma intreb ce alte explicatii i s-au dat cand nu eram noi acolo. I-am spus ca o cheama Maria , ca e adoptata dar ca nu ne-a iesit inca certificatul de nastere si de aceea inca o cheama altfel in acte.Ce credeti c-au facut? Au inceput sa o stige pe celalalt nume si cand am facut scandal mi-au spus ca ele ce sa faca daca au mai multe fete pe care le cheama Maria ?

-dotari : 2 puncte ( jucarii destule dar afara un tobogan si un leagan si putin nisip , atat )
-curatenie : o puncte ( se deve ca sta in genunchi pe jos pt ca o iau f murdara acasa .Si de multe ori cu mancare uscata la gura )
-mese : 2 puncte cu indulgenta ( mancare variata , dar cand se trezesc le da gustare un mar de ex .Eu cred ca asta ar trebui sa fie desertul nu gustarea ).Noi nu ii dam "tocatura" ca are doar 3 ani si ne cam ferim de anumite chestii iar acum 2 zile le-au dat sarmale .
- activitati in gradinita : 3 puncte ( desene , poezii cam greu de retinut pt varsta lor si cam atat )
-Activitati extracuriculare : 1 punct ( din martie si pana acum au fost o singura data la circ si atat.Ii mai scoate afara in curte unde au un tobogan si un leagan pt toti copii si uneori ii mai duce in parc )
TOTAL : 8 PUNCTE
A, uitasem e particulara si dam aproape 7 milioane /luna la profram lung si de aceea pretentiile mele sunt mai mari.
Am mutat-o de la 1 iulie la Aschiuta pe durata verii si vreau sa o inscriu la gradinita Ciupercuta de stat.
Observatii : au TV si uneori cand o iau mai devreme se uita una din cucoane la Tanar si nelinistit , ii lasa sa faca tot ce le trece prin cap pt a nu supara parintii cica ,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andreea_k spune:

Si inca ceva, azi de 1 iunie nu le-au pregatit NIMIC micutilor , insa trecand pe langa o gradi de stat azi dimineata am vazut ca se pregateau cu scena , cu baloane etc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionella3003 spune:

Andreea_k, iti multumim frumos pentru informatii si tare imi pare rau prin ce-ati trecut cu mititica Maria! Ma rog sa dea D-zeu nici sa nu mai auziti vreodata de asa ceva!

Gradinita Prichindel este in sect. 4?

Ionela si Alex (DN 21.09.2004)
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=69542" target="_blank">Cu drag, MAMA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andreea_k spune:

Da , este in sector 4 si la inceput nu eram nemultumiti dar in timp s-a ajuns la lucruri urate asa cum spuneam mai sus.
Si m-am mai luat de ele pt ca una din cucoane ii tot spunea fetii mele "mama" : hai la mama sa te duc la wc , hai la mama sa mergem in clasa etc .Ma intreb de ce ii spunea asa doar copilului meu ?Ce copilul meu nu are deja o mama , pe mine ? Daca e adoptata nu inseamna ca trebuie sa inspire mila nimanui . Stia f bine situatia ei si de aceea m-am infuriat pt ca nu le spunea si celorlalti copii la fel ci doar Mariei.Si intr-o zi mi-a zis Maria ca mama nu a lasat-o sa deseneze la plecare , la care eu : de ce minti Maria ?Eu nu te-am luat azi, te-a luat tati.Si ea : nu tu , mama de la gradinita.
Am zis ca mor va dati seama .I-am sps directoarei si a spus ca parca totusi nu crede ca asa ii zice dna Mirela fetii mele.
Adica ma facea mincinoasa cum s-ar spune , ca eu n-aveam ce face decat sa inventez motive de nemultumire.

Si mi-am amintit ca intr-o dimineata o fetita urla in gura de sarpe plangand de mama focului ca ea nu mai mananca la gradinita .Dar era chiar disperata si atunci ma intreb ce s-o fi intamplat de urla bietul copil in asa hal ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionella3003 spune:

incredibil prin ce-ati trecut! ma bucur pt Maria ca are o MAMA atat de minunata! Tot respectul pt. voi, cei care adoptati copilasi!

Ionela si Alex (DN 21.09.2004)
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=69542" target="_blank">Cu drag, MAMA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionella3003 spune:

Si... La multi ani tututror copilasilor (si celor mari cu suflete de copii) de 1 Iunie!!!

Ionela si Alex (DN 21.09.2004)
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=69542" target="_blank">Cu drag, MAMA

Mergi la inceput