Regulament! | Concursuri active | Intrebari frecvente | Ajutor    

Album concurs!

Clasament final

Toate forumurile Desprecopii.com: liste de discutii  Femina intim

AJUTOR! ALERGIE DE PRIMAVARA

Subiect nou  Sondaj nou Sondaj nou  Subiect inchis  Versiune imprimanta
Pagina urmatoare

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator Pagina: din 2

iepumic
iepumic
membru matur

Donator desprecopii.com

Romania
bucuresti
(BUCURESTI)

2516 Mesaje
4 Prieten(i)

Trimis la - 06/05/2006 :  09:33:54 Link direct la acest mesaj  Arata profilul  Visiteaza pagina lui iepumic  Trimite mesaj Yahoo lui iepumic Adauga semn de carte la mesaj Trimite iepumic un Mesaj Privat

AJUTOR! ALERGIE DE PRIMAVARA

Fetelor, ajutati-ma si pe mine cu un sfat: cunoasteti vreun alergolog bun!???
In fiecare an primavara, cand incepe sa zboare puful din copaci, fac o alergie urata: stranut, imi curg ochii,nasul, ma inrosesc la fata si simt intepaturi....anul asta e mai rau ca niciodata, am un ochi umflat cat o ceapa, aseara aproape ca ma sufocam de cat am stranutat.
Mai pateste cineva asa? Nu e alergie la polen, pentru ca daca miros flori in restul anului nu patesc nimic...numai primavara dupa ce infloreste un copac (nu stiu cum ii zice...are niste petale mici si albe, ca niste banuti si un pufulet maroniu).
Am luat antialergice (Claritine, Rino-Alersin) dar se pare ca nu prea au cine stie ce efecte...
Nu mai stiu ce sa ma fac...ma gandeam sa imi fac niste teste alergologice si eventual un tratament de intarire a imunitatii la asa ceva.....stiti unde as putea merge pentru asta?
Va multumesc mult!

Iepumic

All's Well That Ends Well.So...MAKE IT END WELL.
      (0 aproba) (0 dezaproba) | Raspunde la subiect | Raporteaza la Moderator

Editat de - iepumic on 06/05/2006 09:34:50
louisea
louisea
sukkermus

Donator desprecopii.com
 Denmark
4088 Mesaje
8 Prieten(i)
Trimis la: - 06/05/2006 :  10:37:51 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite louisea un Mesaj Privat
din regulament: "Nu abuzati de majuscule. Pe internet MAJUSCULELE sunt echivalente strigatelor (zbieraturilor)"

nu zici de unde esti, ca sa ti se poata recomanda un medic..

si eu am alergie, dar la mine se manifesta cand are chef ... momentan nu am nimic, dar si cand ma apuca, e oribil..
nici la mine nu mai are efect Claritine.. ultima data cand am ajuns la urgente mi-au dat unul mai puternic..

eu fusesem acu vre-o 7 ani sa fie la un centru pt analize particular(ce exprimare am ).. asta ca sa stau pe la cozi bla bla.. simplu si rapid

------------------------
Bandit si laleaua ;-)
      De acord (0 aproba) Dezaprob (0 dezaproba) | Raspunde la subiect | Raporteaza la Moderator Mergi la inceput
craciunitza
craciunitza
doamna Gabi

Romania, Bucuresti
2365 Mesaje
1 Prieten(i)
Trimis la: - 06/05/2006 :  12:33:56 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui craciunitza  Trimite mesaj yahoo luicraciunitza Adauga semn de carte la raspuns Trimite craciunitza un Mesaj Privat
Copilul meu ia Claritine si picaturi in ochi, Opatanol.
Cati ani ai, noua medicul ne-a spus ca se amelioreaza cu varsta, e adevarat ca de la an la an copilul meu face forme mai usoare.

Nu certati copiii cand viseaza!
Copiii
Noi doi
Mitele iubitele
      De acord (0 aproba) Dezaprob (0 dezaproba) | Raspunde la subiect | Raporteaza la Moderator Mergi la inceput
lavinai
lavinai
perfect wife :)

Romania, alaturi de sotzul meu drag......
1741 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 06/05/2006 :  12:48:30 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite lavinai un Mesaj Privat
nu stiu daca te ajuta cu ceva, dar tot am vazut reclama la un nou antialergic : ALERID, cica iti trece alergia intr-o ora!!!! orice merita incercat!!
eu pana acum aveam probleme cu soarele, alergie, am incercat cu claritine si nimik, iar acuma 2 ani m-am riscat si m-am dus la mare, si acolo tot asa m-am umplut de bubite iar farmacista mi-a dat un tratament tot din gama claritine (nu imi mai aduic aminte numele ) si am luat doar 4-5 pastile si de atunci nu am mai avut treaba (si uite ca au trecut 2 ani!!!)

"Nu uita:langa cel mai inalt punct al fericirii se afla cea mai adanca prapastie a durerii."

Lavinia: sotie alintata.....

mihaela amalia
mihaela amalia
membru matur

Romania, acasa :)
2042 Mesaje
3 Prieten(i)
Trimis la: - 06/05/2006 :  13:33:15 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite mihaela amalia un Mesaj Privat
Si eu aveam aceleasi simptome ca si tine primavara, era ceva de groaza...Am fost la un alergolog si mi-a facut testare dermatologica, dupa care mi-a dat tratament, si anume sa iau(ATENTIE!!!!nu dupa ce incep toate simptomele, eu de ex am luat cam prin martie sa fiu deja "inarmata") AERIUS, si e super, pana acuma doar cateva stranuturi
Deci sfatul meu e sa te duci la un consult la un alergolog bun pentru a-ti face testarile de rigoare, si sa iti dea un tratament corespunzator...

PS:spune din ce localitate/judet esti pentru ca fetele din zona respectiva sa te poata indruma...

Nu conteaza atāt de mult ceea ce faci, ci cāta dragoste pui īn ceea ce faci.
miria_cristina
miria_cristina
membru de baza

Romania, Bucuresti
7341 Mesaje
77 Prieten(i)
Trimis la: - 06/05/2006 :  13:58:09 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luimiria_cristina Adauga semn de carte la raspuns Trimite miria_cristina un Mesaj Privat
Se tine un tratament cu Aerius sau Claritine sau Kestine (tablete sau sirop) si pentru ochi, se pun picaturi cu Emadine (2 pic./zi, dimineata si seara).

Cristina si Damiana (5 nov 2004) http://photos.yahoo.com/miria_cristina

"Treci din lumina in umbra pentru a face loc altora."
nimeni2011
nimeni2011
nou venit

Romania
78 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 06/05/2006 :  16:04:20 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luinimeni2011 Adauga semn de carte la raspuns Trimite nimeni2011 un Mesaj Privat
iepumic,daca te uiti la subiectele mai vechi,vezi ca am discutat mai lung tema.
Oricum testul este foarte important sa ti-l faci.Si cu totii n-i se intimpla sa ne obisnuim cu medicamente.Asa ca incearca ceva nou.Aleridul este bun,dar PROVOACA SOMNOLENTA!!!!De asmenea e de evitat alcoolul cu ea.Eu iti recomand Telfast 120!!!Sau chiar 240.

Nu fa altcuiva ceva,ce nu ti-ar conveni nici tie,sa t-i se faca la rindul tau!
http://photos.yahoo.com/ph//my_photos
miria_cristina
miria_cristina
membru de baza

Romania, Bucuresti
7341 Mesaje
77 Prieten(i)
Trimis la: - 06/05/2006 :  18:04:36 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luimiria_cristina Adauga semn de carte la raspuns Trimite miria_cristina un Mesaj Privat
TRIXI - Multumesc ca mi-ai amintit de Telfast! Ca dinasta am luat si eu la ultima alergie facuta.

iepumic
iepumic
membru matur

Donator desprecopii.com
 Romania, bucurestiBUCURESTI
2516 Mesaje
4 Prieten(i)
Trimis la: - 06/05/2006 :  18:36:17 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui iepumic  Trimite mesaj yahoo luiiepumic Adauga semn de carte la raspuns Trimite iepumic un Mesaj Privat

Salutare si multumesc de raspunsuri.
Sunt din BUCURESTI. Tocmai am umblat la profil si am uitat sa mai scriu si asta.
Am 25 de ani...de la an la an simptomele sunt mai puternice...cand eram mai mica nu aveam nici o problema cu alergia asta...de vreo 5 ani incoace am inceput sa am asa ceva.
Mai demult mai luam Tavegyl, dar ala da o somnolenta crunta..luam cel mult o jumatate de pastila si eram chiauna 3 zile....acum nu imi permit asta, ca trebuie sa fac fata la servici.
Oare trebuie tinut si vreun regim alimentar? Stiu ca anumite alimente inrautatesc simptomele de alergie: cafeaua, ciocolata, alunele, coca-cola ...chestii din astea.
In general nu am avut alergii, doar la Biseptol. Cred ca e o problema de imunitate scazuta.
Daca stiti un alergolog bun in Bucuresti....v-as fi recunoascatoare.

Iepumic

All's Well That Ends Well.So...MAKE IT END WELL.
numeioana
numeioana
am doua minuni

Donator desprecopii.com
 Romania
6392 Mesaje
31 Prieten(i)
Trimis la: - 06/05/2006 :  18:49:33 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite numeioana un Mesaj Privat
Iepumic, vezi ca mai sunt doua subiecte unde se discuta despre alergii, unul la Femina si unul la Parintii intreaba.

Ioana
miria_cristina
miria_cristina
membru de baza

Romania, Bucuresti
7341 Mesaje
77 Prieten(i)
Trimis la: - 06/05/2006 :  19:52:28 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luimiria_cristina Adauga semn de carte la raspuns Trimite miria_cristina un Mesaj Privat
La spitalul Colentina este dr. Iamandescu, dar mai sunt si altii.

Sectii de alergologie cu medici buni sunt si la: Sp. Malaxa, M.S.Curie, N.Gh.Lupu, Carol Davila.

Pagina: din 2 Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Pagina urmatoare

Subiect nou  Sondaj nou Sondaj nou
 Subiect inchis
 Versiune pentru imprimanta
Mergi la:
Forumul desprecopii.com © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

Da un Like!

horoscopcopii
Horoscopul copiilor

... Alte horoscoape ...

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com