fetitele se nasc mai devreme

fetitele se nasc mai devreme | Autor: adelapop

Link direct la acest mesaj

stiti cumva daca fetele se nasc mai devreme?
imi spune o prietena ca fetitele toate se nasc dupa 35 de saptamani , ca baietii stau mai mult ca sunt mai puturosi
MIT sau ADEVAR????
eu zic ca este mit dar vreau sa ma conving
28+

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

Nu...vorbind din experienta personala... Baiatul meu trebuia sa nasca in 26 februarie si a venit pe lume in 18.Iar fata mea ar fi trebuit sa apara pe lume in 22 octombrie,dupa calculele medicului si a venit pe lume in 28 octombrie.
Fiecare copilas,zic eu,vine pe lume cand e timpul sa vina pe lume,nu cand spun unii si altii...

Ana-Maria,mami deAlex&Luana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns geliza spune:

eu am nascut in sapt 41, cu cezariana, dupa ce am incercat natural provocat...pana atunci nici un semn de nastere

Eliza 25+si Mara (24 ian 2002)
ticker bebe

"Tot ceea ce se petrece are un anumit sens"(Gabriel Garcia Marquez)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adelapop spune:

asa mi se pare si normal. ca doar sarcina are 40 de spatamani.
deci mit!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariana_1976 spune:

Adelapop,si eu cred ca e mit.
Fetita mi s-a nascut cu 6 zile mai tirziu,iar baieteii amindoi mai devreme...Ceea ce se stie insa,din pacate,dupa mai mult de 3-4 sarcini uterul nu mai are asa mare putere sa tina bebele si sunt mai frecvente nasterile inainte de termen...

numai bine
Mariana
mama Monicai(1998), a lui Matei(2001) si a lui Markus(2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iren spune:

Mit
Plozii mei s-au nascut amindoi- shi nu-s gemeni - la exact 39.5 saptamini.

Io shi plozii turbulentzi


In caz de greturi si alergii la anumite persoane, se recomanda retragerea intr-un loc izolat si racoros si consumarea, in liniste, a patru- cinci lamii pe ora.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Giulia s-a grabit 10 zile, dar nu e regula.


Daria & Giulia (2004 08 16)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lya spune:

Fetita mea s-a nascut la 41,3 saptamani......acum astept sa vad baiatul daca e mai harnicut ca surioara lui care s-a cam lasat asteptata.

www.snugglepie.com/ezb/317964.png" target="_blank">32 sapt cu Eric &www.snugglepie.com/ezb/317544.png" target="_blank"> printesa Ruty

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amiss_zip spune:

Buna Nico sa inteleg cai ai fetitaaa.

Mai si noi avem fetita (32 sapt) si am auzit si eu ca fetitele se nasc mai repede.
Sincer eu ma astept si la asta.

Cred totusi, ca niciodata nu poti fi pregatita cu adevarat pentru o nastere, mai ales daca e prima, si asta pentru ca nu vei stii niciodata ce te asteapta in caz particular. Eu una sunt optimista (azi cel putin ) si sper ca va fi bine. Avem emotii si abia asteptam sa o cunoastem pe cea mica.

Te pup!
32 Petra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabibarta spune:

e mit fara sens!!!!La mine amandoi provocat la 41 sapt., eu neprovocata un pic dupa 42

Gabi+Robert 20.05.1997Lili 17.05.2002
pozici poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dj_mama spune:

eu sunt doar in vizita pe aici ...

fata mea care e acum mare s-a nascut cu 2 saptamani inainte decat socotisem impreuna cu dr.; ea mi-a spus ca DA fetele in general se nasc inainte de baieti cam cu 2 sapt

Sa fiti fericite cu bebeii vostri !!

Mergi la inceput