Regulament! | Concursuri active | Intrebari frecvente | Ajutor    

Album concurs!

Clasament final

Toate forumurile Desprecopii.com: liste de discutii  La bucatarie

Salata de icre de crap

Subiect nou  Subiect inchis  Versiune imprimanta
Pagina urmatoare

Vezi toate retetele
Adauga si tu o reteta!
Biscuiti dulci umpluti cu ciocolata si alune * Biscuti dulci cu fructul pasiunii * Prajiturele cu cardamom * Tiramisu Cheesecake * Gogosi coapte * Tort negresa * Rulada cu mango si fructul pasiunii * Negresa simpla cu nuci *
Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator Pagina: din 2

Mia.
Mia.
membru junior

Canada
Kelowna

1194 Mesaje
1 Prieten(i)

Trimis la - 02/05/2006 :  02:15:58 Link direct la acest mesaj  Arata profilul Adauga semn de carte la mesaj Trimite Mia. un Mesaj Privat

Salata de icre de crap

As vrea si eu o reteta buna, pentru ca astazi am facut si mi se par cam amare.Precizez ca le-am facut cu gris.Ce le-as mai putea pune sa le dispara amareala? Please!

Poze
      (0 aproba) (0 dezaproba) | Raspunde la subiect | Raporteaza la Moderator
iri_sori
iri_sori
membru junior

Romania, Ploiesti
676 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 02/05/2006 :  08:25:09 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite iri_sori un Mesaj Privat
Eu mai fac icrele cu miez de paine alba si zeama de la lamaie.

iri
http://pg.photos.yahoo.com/ph/iri_sori/album?.dir=/d5bb
      De acord (0 aproba) Dezaprob (0 dezaproba) | Raspunde la subiect | Raporteaza la Moderator Mergi la inceput

osna
mamica fluturasului Matei

Germany, resita/paderborn
3223 Mesaje
5 Prieten(i)
Trimis la: - 02/05/2006 :  13:13:08 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite osna un Mesaj Privat
eu le fac cu 2-3 linguri de gris fiert in apa.si in maio pun ceapa calita in putin ulei inainte si o las sa se raceasca.
nu stiu daca este din cauza cepei darde cate ori o puneam cruda razuita mi se pareau amare.

De acord (0 aproba) Dezaprob (0 dezaproba) | Raspunde la subiect | Raporteaza la Moderator Mergi la inceput
mazzel
mazzel
membru junior

Romania,
525 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 02/05/2006 :  15:08:23 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns
Nu erau stricate icrele?

Ce pofta mi-e de icre, si mie imi plac f mult, as manca toata ziua numai icre, de orice peste doar icre sa fie .
Eu le fac cu ceapa cruda(necalita) si cu gris nu cu paine, in rest ulei ca la maioneza si lamaie stoarsa, putina apa minerala sa le faca pufoase, nu mi-au iesit niciodata amare.
BraveGirl
BraveGirl
mami de 2 minuni

Donator  Mos Nicolae 2011
 Romania, Bucuresti
5422 Mesaje
8 Prieten(i)
Trimis la: - 02/05/2006 :  18:17:56 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui BraveGirl  Trimite mesaj yahoo luiBraveGirl Adauga semn de carte la raspuns Trimite BraveGirl un Mesaj Privat
Te-ai uitat bine la ele sa nu mai aiba resturi de uterus? Ma refer la firisoarele alea care se mai gasesc prin icre....daca raman si te apuci sa freci icrele, dau un gust foarte amar.

==========
Corina
Albumul meu
Mia.
Mia.
membru junior

Canada, Kelowna
1194 Mesaje
1 Prieten(i)
Trimis la: - 02/05/2006 :  18:33:59 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Mia. un Mesaj Privat
Eu am cumparat un borcan de la magazin, asa ca zic ca-s ok, nu-s expirate. Acuma ma gandesc ca am pus ceapa rasa si poate de aia.Se pot manca dar nu-s perfecte.Multumesc de raspunsuri! Si mie mi-a fost pofta ca-s gravida si am umblat tot orasul sa gasesc, aici nu se gasesc gata facute ca-n Romania. Dar o sa incerc data viitoare si cu paine si cu apa minerala..etc, ca dintr-un borcan pot face de mai multe ori, asa ca voi experimenta!Mersi!

Poze
claudia_a
claudia_a
membru junior

Romania, galatiGALATI
1417 Mesaje
1 Prieten(i)
Trimis la: - 03/05/2006 :  13:56:28 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite claudia_a un Mesaj Privat
Mia, nu ne invidia ca aici se gasesc gata facute pentru ca sunt o porcarie, pline de aditivi, apa si sare de lamaie... rar mai vezi o bobitza de icre... plus ca au niste culori galben sau roz...numai culoare de icre nu au!!!
Cel mai sanatos cumperi 100 gr de icre de crap din alea portocalii la culoare si le freci frumusel la mixer cu ulei, lamaie, apa minerala 1-2 linguri (sa iasa mai pufoase) si iti iese un castronel consistent de icre naturale ... eu nu le fac nici cu gris nici cu paine... eu doar le servesc pe paine!
Ceapa poate sa dea gust amar la icre daca nu se face asa: tai ceapa foarte mic si o freci cu sare (nu prea multa ca deja au icrele destula sare) si torni si vreo 2 picaturi de lamaie peste ea dupa care o torni peste icre!!! Este mai delicios cu ceapa verde (evident asta nu se mai freaca cu sare ci se pune fidelutza ca atare)... si da gustul amar mai poate veni si de la vinishoarele din icre pe care ar trebui sa le cureti... sau am patit si eu odata, ca erau icrele foarte amare si am banuit ca atunci cand le-au luat din burta au spart fierea pestelui...
Pofta buna...

Ioana nasturica
Noi si Ioana

lulu77
Mamica lui " Vitamina"

Donator Parohia GlodeanuDonator Bazar, Caseta cu bijuteriiDonator AndreiDonator  Mos Nicolae 2011
 Romania, Constanta
5293 Mesaje
42 Prieten(i)
Trimis la: - 03/05/2006 :  15:09:04 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui lulu77  Trimite mesaj yahoo luilulu77 Adauga semn de carte la raspuns Trimite lulu77 un Mesaj Privat
Incercati sa faceti icrele fara gris ,fara paine ...doar icre ,lamaie stoarsa ,ulei si ceapa tocata marunt ,marunt!O sa vedeti diferenta .....credeti-ma stiu ce zic ....sfaturi de la pescari profesionisti.

"Nu exista funie sau lant care sa lege mai strans si mai iute decat itele dragostei!"
philip
philip
Think more, eat less...

Donator desprecopii.comDonator desprecopii.comDonator pentru dianaDonator Maria RubiDonator Andrei
 Portugal, Acores
6673 Mesaje
32 Prieten(i)
Trimis la: - 03/05/2006 :  20:03:16 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite philip un Mesaj Privat
ba eu cred ca se gasesc, aici sunt. eu iau de la un magazin cu produse grecesti/italiene, au si gata facute si din acelea ce necesita preparare. krinos. ultima oara le-am preparat acasa ca iesi mai bine asa si au iesit fff putin amarui, dar cred ca din cauza ca nu le aleg ei cum trebuie. probabil tot de-astea ai folosit si tu. eu am pus numai ulei, apa minerala si lamaie si le-am inmultit de minune. stiu f bine cum e cu poftele, eu cand eram gravida si am fost in ro, manacm in fiecare zi icre.

philip&andreea
copilasi dragalasi
Mia.
Mia.
membru junior

Canada, Kelowna
1194 Mesaje
1 Prieten(i)
Trimis la: - 04/05/2006 :  04:26:46 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Mia. un Mesaj Privat
De la Krinos sint, ai dreptate! O sa incerc data viitoare simplu cum ati zis! Mersi tare mult!

Poze
Andra28
Andra28
membru junior

Romania, Bucuresti
732 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 04/05/2006 :  10:55:50 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Andra28 un Mesaj Privat
Dragelor,

au dreptate fetele care au zis ca nu pun in icre nici faina, nici gris.

Sunt o minunatie icrele simple, frecate cu ulei, sare si adaugata ceapa rasa. Nu mi s-a intamplat sa iasa amare. Ca sa le albesti si sa le mai tai din grasime storci si lamaie si oui putina apa minerala sau putin sifon. Ies pufoase si buneeeee.

Pupici,

Andra, mami de Alexandru (27 ianuarie 2004)
Pagina: din 2 Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Pagina urmatoare

Subiect nou  Subiect inchis
 Versiune pentru imprimanta
Mergi la:
Forumul desprecopii.com © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

Da un Like!

horoscopcopii
Horoscopul copiilor

... Alte horoscoape ...

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com