urme de pix

urme de pix | Autor: lunna27

Link direct la acest mesaj

Aveti idee cum pot scoate niste urme de pix(facute de fiica mea)de pe o canapea imitatie de piele(maro)????

Dana cu Paul(8.09.2000)& Ana Maria(6.09.2004)

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns silvi_2005 spune:

Cred ca ies cu spirt sanitar, cu acetona stiu sigur ca ies dar exista riscul sa-ti decoloreze si canapeaua.
Silvi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lunna27 spune:

cu acetona am incercat si iese culoarea

Dana cu Paul(8.09.2000)& Ana Maria(6.09.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Darria spune:

Cu Vanish ai incercat? Lasi un pic solutia pe pata, si apoi cu partea abraziva a unui buretel(de vase) stergi locul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Eu de pe o bluza am scos pete de pix tot cu spirt, dar pe imitatie de piele sincer nu stiu cum s-ar comporta. Poti incerca mai intai pe un petic, daca ai in casa.
Bafta!

Nana Motoc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andira spune:

Tot de spirt stiu si eu...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns megbeng spune:

intreaba la o curatatorie chimica!


Waiting for the sun...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katty spune:

Anul trecut, a curs pasta dintr-un pix in buzunarul de la piept (se murdarise toata baza buzunarului) al unei camasi (a sotului)! Camasa era super si parea distrusa!
A gasit el o solutie germana in Cora (o fi si in alte supermarketuri) care se numeste Dr. Beckmann (e o sticluta verde, cu o forma mai triunghiulara), si pe care scrie ca curata pete de tus, lichior, coniac si pix!
Am urmat instructiunile de pe verso si pata a iesit toata, si nici nu au ramas urme!

Catalina & Andrei (3ani si 8 luni)




"Imaginatia este mai importanta decat eruditia..."
(Einstein)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lunna27 spune:

Mii de multumiri fetelor!

Dana cu Paul(8.09.2000)& Ana Maria(6.09.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns april spune:

cu fixativ de par

pascutzele mele
floare de cires
Fericirea e alcatuita din lucruri marunte.
"And in the end, it's not the years in your life that count. It's the life in your years" Abraham Lincoln

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iepumare spune:

am si eu aceiasi problema...pix albastru pe canapea de piele ecologica rosie. Am incercat cu spirt, fixativ de par, vanish si nu merge. Cred ca pana la urma avand in vedere ca, canapeaua este de un rosu aprins o sa dau cu marker rosu sa acoperim dunga albastra de pix.

Mergi la inceput