Iasule, mandra cetate! (31)

Iasule, mandra cetate! (31) | Autor: carmenp

Link direct la acest mesaj





continuare de la
(30)www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=72594&whichpage=1" target="_blank">(29)(28) (27) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=70695&whichpage=11" target="_blank">(26) (25) (24)(23)(22) (21) (20) (19)
(18)(17) (16) (15) (14) (13) (12) (11) (10)(9)(8)(7) (6) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=28678&whichpage=1" target="_blank">(5) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=26955" target="_blank">(4) (3) (2) (1)


CLUBUL IESENCELOR:

acvi (Gabriela) 14 august 1973, Alexandru 03 aprilie 2003 si la purtator - DNP 14 august 2006

adda (Maria Magdalena) 12 iulie 1979

adi69 (Adriana) 30 iulie 1969 si Catalina - Rucsandra 12 martie 2002

aime (Ghiocel) 11 aprilie 1969 si Vladimir Andrei 15 noiembrie 2004

alipiticot (Paula) 29 iunie 1973, Raisa Stefana 11 februarie 2005 si la purtator - DNP 27 septembrie 2006

amironeanu (Andrea) 10 iunie 1976 si www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=44241" target="_blank"> Stefania 13 august 2004

belnicol (Nicoleta) 14 noiembrie 1971, Matei 6 noiembrie 2004


carmenp (Carmen) 15 august 1969, Ionut 7 octombrie 2000 si Ilinca 11 august 2004

cicuta (Luminita) 1 aprilie 1968, Dragos – Mihai 31 martie 1992 si Daria – Ioana 28 ianuarie 2004

Danna_36 (Dana) 1 februarie 1969, Magda Elena 9 mai 1999 si Maria Ruxandra 27 iunie 2004

eloise(Eloise) 7 martie 1976, la purtator - DNP 18 octombrie 2006.


gabiarama (Gabi) 25 noiembrie 1975, Mihnea 3 ianuarie 2004 si Tudor 20 septembrie 2005

GabrielaG (Gabriela) 09 iulie 1968, Octavian Mihai 17 aprilie 1998 si Matei Alexandru 04 septembrie 2002

g_ioana (Ioana) 7 februarie 1973 si Maria-Raluca 5 iulie 2004


herra (Cristina) 3 octombrie 1973 si www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59172" target="_blank"> Vlad - Mihai 23 septembrie 2004

Ionika (Ioana) 05 august 1976 si Andrei 14 septembrie 2004

kisstherain999 (Loredana) 28 septembrie 1978

kriss79 (Cristina) 15 octombrie 1979

lacri (Lacramioara) 15 iunie 1981 si Fabian 25 august 2002

l_carmen2003 (Carmen Elena) 05 martie 1968 si Alexandru Marius Mihael 15 august 2003

leoaica (Mihaela) 30 iulie 1970

mariussimiuc (Mihaela) 27 august 1974, Robert 18 noiembrie 2004

mephala30 (Carmen) 6 iulie 1974, Iustin 5 iunie 2004 si la purtator - DNP 27 septembrie 2006

mexxa (Andreea) 18 iunie 1985 si la purtator - DNP 8 octombrie 2006

Nora __ (Dana), 4 octombrie 1968, Andreea 1 aprilie 1994 si Rares Stefan 19 august 2004

oanabandol (Oana) 05 septembrie 1979 si Rares Constantin 01 martie 2004


palmyrah2002 (Cristina) 07 ianuarie 1968, Mihnea Bogdan 24 septembrie 2001 si Rares Stefan 20 iunie 2005

ralnied1 (Raluca-Elena) 24 mai 1980

ralucami (Raluca) 6 august 1979

rosa sinensis (Ingrid) 11 iunie 1975 si Cosmin Cristian 03 iulie 1997

Roxana80art (Roxana) 5 noiembrie 1980 si Flaviana 31 august 2004

simodara (Simona) 24 octombrie 1976 si Dara - Luciana 12 iulie 2005

www.dotphoto.com/GuestViewImage.asp?AID=3310179&IID=111627660&INUM=17&ICT=26&IPP=72" target="_blank"> veve (Irina), 4 octombrie 1976, www.dotphoto.com/GuestViewAlbum.asp?AID=3283010" target="_blank">Agnes Iris 21 februarie 2001 si www.dotphoto.com/GuestViewAlbum.asp?AID=3342627" target="_blank"> Laur 19 martie 2004


cuconiade iulie 2005, septembrie 2005


Carmen,Ilinca&Ionut
tzucurei de tzucurei 1, 2, 3

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

`neata gagici!
danna, trimis pm cu mobilu`, ies eu cind ajungi, numa` tre` sa stiu locu` de gaselnita, multam frumos, sa-mi iau de-o grija, ca-mi stau pe creier outzele...
adi, imi pare rau, daca te consoleaza cu ceva, am luat din a treia si din sondajele facute rar o gagica sa ia din prima (e de incurajare)
fetele, completat listuta, sper sa nu fi scapat pe cineva...
edit, eliose, acu sunt peste tot, vezi la hala si in siraj. sarcina uasoara!

Carmen,Ilinca&Ionut
tzucurei de tzucurei 1, 2, 3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mephala30 spune:

Amironeanu, multumesc pentru recomandarea facuta. Voi suna si ma voi programa la el.



Carmen siIustin (5.06.2004)
Album Iustin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanabandol spune:

HRISTOS A INVIAT!
in sfarsit am aparut si eu la semnat condica.
noi de inviere ne-am impartit in 2 tabere:eu cu rares acasa, iar sotul cu prietenii care erau invitati, au fost la slujba(ma rog, cam la un sf din ea ca nu au rezistat prea mult)
in a doua zi de pasti cred ca a fost ziua lui rares cu cel mai mare ghinion:
dimineata,la cimitir, se smulge din mana lui taica-sau ca vazuse nu stiu ce,cade si isi sparge capul.noi nu am vazut cum a cazut, el avea bascuta in cap,iar cand l-am vazut plin de sange.....sa-mi vina rau.curatat cupilu,linistit si el si noi, pus plasture, plecat mai departe.....dar rares al meu hotaraste ca nu-i place plasturele ala acolo asa ca isi mai trage o palma sanatoasa peste bubuta....iar urlete, iar sange...
dupa masa am fost invitati la viitorii fini,la casuta lor(inca in constructie)de la miroslava.toata dupa-masa cupilul meu se joaca linistit in nisip,exact cand sa plecam se impiedica(doar e fiul lui ma-sa, nu?)si-si mai face un zbenghi de toata frumusetea in frunte.am ajuns acasa(el cu 2 bucati plasturi aplicate)imi explica ceva, mergea in acelasi timp, dar se uita in urma si la mine....urmarea.... bineinteles ca intra cu capul in tocul usii(exact cu cel de-al doilea zbenghi).
cred ca ca ma duc la starea civila sa-mi schimb numele de familie.o sa ne numim famila IMPIEDICATII
aaaaa....si colac peste pupaza are si un rosu in gat de toata frumusetea ca i-a dat soacra-mea inghetata
in alta ordine de idei....Adi,. nu fi suparata pt carnet.si eu stiu ca doamnele in general nu iau din prima.asta este.capul sus si ai si de la noi o gramada de pumni stransi pt data viitoare!!!
va doresc o zi minunata!!!
pupici,
oana

i would rather die of thirst than drink from the cup of mediocrity

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adi69 spune:

Multumesc pentru incurajari...
Asta noapte n-am dormit..imi venea mereu in cap faza cu pietonu si muream de ciuda...a fost asa de usor,n-am facut nici o greseala in rest,am facut oprirea si plecarea din rampa corect,nu m-a pus sa fac parcari ,am semnalizat corect la sensul giratoriu,am oprit la stopuri...am circulat pe strada ingusta cu tramvaie si n-am facut greseli...pana la pieton.
De fapt eram cu inima in gat ca trebuia sa ies pe Independentei si stiu ca se iese greu..si era o masina gri argintie in fata mea care se tot chinuia sa parcheze pe trotuar perpendicular cu drumul,si tot iesea cu fundul in strada,chiar inainte de trecere, si iar se suia pe trotuar si cand am zis c-am prins momentul sa trec,nu prinsese pietonul trotuarul:) ...asta este..

Adda,chiar in fata blocului tau(daca nu ma insel) s-a intamplat chestia.

Oana,pup bubutele lui Rares cu plasturei cu tot..

Adriana
papa-bun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralucami spune:

Buna ziua, buna seara, depinde de fusul orar dupa care va ghidati!

Cu mare intarziere vreau sa va urez si eu "Hristos a inviat" si sa va doresc o primavara cat mai frumoasa.

Vazusem niste poze recente din Iasi si ma uitam ca multa lume a trecut deja la tricouri, jachetele subtiri. Abia astept sa aterizez si eu pe plaiurile moldave si sa pocnesc de cald. Tura trecuta , iarna, mai ca dadusem in depresie din cauza vremii.

Imi pare rau ca nu am mai avut timp sa intru si sa va citesc, asa ca acum nu sunt deloc la zi cu "stirile".
Am retinut doar ca Adriana a avut probleme cu permisul. Adi nu te descuraja, stiu multa lume care a picat la prima tura dar l-au luat cu brio din a doua, a treia incercare. (eu in Ro nu am avut probleme , dar aici in Jp abia a doua oara am luat. Daca ma crezi nici in ziua de azi nu stiu de ce m-a picat prima data, singura chestie care mi-au spus-o a fost ca : "nu stapanesti masina " si "condu mai "smooth", asta in conditiile in care aveam 30-40 km/h. Oricum aici media incercarilor este de minim 8(OPT!!!!) ori. Bafta multa tura viitoare si incearca sa nu ai emotii.

Citisem ceva de niste outze? Se strang bani pt una din actiunile de la umanitare? Daca da vreau sa particip si eu , daca nu e prea tarziu pe 11 mai caci atunci vin in Ro. Va rog doar sa imi spuneti cum si cu cine ("cum" pot face o donatie si "cu cine" iau legatura).

O zi frumoasa tuturor si sa ne reauzim cu bine!

Hai noroc si sanatate- ca-i mai buna decat toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

raluca, cam rarut pi la noi... cind vii in tara? iaca se pune de-o cuconiada... da datele se te pun in listuta

Carmen,Ilinca&Ionut
tzucurei de tzucurei 1, 2, 3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns herra spune:

quote:
Originally posted by mariussimiuc
Cine stie unde este un Ciufolici (asa ii zice?) la noi in Iasi? Vreau sa-l tund pe Robert.



e o frizerie Ciufulici - ia sa vad cum stau cu explicatiile:
cum vii de la Gara Nicolina spre noul pod cantemir (spre palat, spre zona cu Bahluiul), deci cum mergi pe strada aia perpendiculara pe gara, pe partea stanga, la parterul unui bloc. dupa ce treci de o intersectie mica in cruce.
daca nu am fost clara mai intreaba-ma.

Never underestimate the power of human stupidity. - A. Einstein

Cristina & Vlad
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59172" target="_blank">poveste,www.desprecopii.com/forum/log.asp?log_id=70977" target="_blank">caietel,www.desprecopii.com/forum/log.asp?log_id=70976" target="_blank">jurnal,www.babiesonline.com/babies/v/vladu" target="_blank">paginuta



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns herra spune:

quote:
Originally posted by g_ioana
Pentru al doilea plod sunt inscrisa pe lista mamicilor de iulie 2008



hihi, si eu cam la fel!
bine ca nu sunt singura viitoare gravi la o varsta mai ... inaintata!

Never underestimate the power of human stupidity. - A. Einstein

Cristina & Vlad
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59172" target="_blank">poveste,www.desprecopii.com/forum/log.asp?log_id=70977" target="_blank">caietel,www.desprecopii.com/forum/log.asp?log_id=70976" target="_blank">jurnal,www.babiesonline.com/babies/v/vladu" target="_blank">paginuta



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

Cristina,multumesc.Am inteles ce mi-ai explicat,stai bine cu explicatiile.

Carmen,vreau si eu pe listuta. Mihaela (sau Miha pentru prieteni ) 27 august 1974 si puiul meu Robert 18 noiembrie 2004.Multumesc!

Va pup pe toate!

Miha si Robert (18 nov 2004)



Omuletul pentru care se merita sa incerc sa fiu un om mai bun


Cand viata iti ofera lamai,fa-ti o limonada!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adda spune:

Adriana, imi pare rau ca tocmai cartierul meu ti-a purtat ghinion. De fapt, blocul meu e putin mai inspre Tg. Cucu, e urmatorul celui in dreptul caruia s-a intamplat tarasenia..
Nici eu nu inteleg cum de ar putea un sofer sa stea la trecere pana urca toti pietonii pe trotuar. Pai vin altii, si altii, si altii ... masinile buluc in spatele tau conduse de barbati care, eventual, sa comenteze: "Ia uite si la femeia asta cat sta la trecere! Ce cauta la volan?"
Dar mai bine nu mai zicem nimic pentru ca-ti faci inima rea. Data viitoare o sa-l iei! Tot raul sa fie spre bine!

Raluca, nu te-am vazut de mult timp pe forum. Bine ai revenit printre noi si ... drum bun spre Iasi.

Mergi la inceput