Vase de sange sparte pe fata!

Vase de sange sparte pe fata! | Autor: ooana

Link direct la acest mesaj

Am o problema de ceva timp...

...acum 4 ani mi-au aparut pe fata 2 pete rosii mici care in timp au crescut nu foarte mult dar aratau ca niste vase de sange mici sparte.
Am fost la medic...nu eru dureroase doar ca nu imi placea cum aratau.
Dupa un an de zile m-am hotarat sa merg la o clinica particulara de chirurgie plastica unde mi-au fost arse cu laserul aceste doua vase de sange...tenul meu si-a revenit foarte repede acum nici macar nu se mai observa locul in care am avut vasele de sange sparte!

Mai am si pe corp dar astea nu ma deranjeaza!

De curand mi-a aparut din nou pe fata intr-un singur loc...nu e foarte deranjat dar pur si simplu parca nu ma pot obisnui!

Daca s-a mai lovit cineva de problema asta, daca stie cineva daca pot remedia sau preveni pentru ca nu imi pot face un obicei din a ma opera tot din 3 in 3 ani spuneti-mi si mie ce pot sa fac!

Daca vrei sa fi iubit, iubeste !!!

...pentru nunta!
Wedding Day

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bidiloi spune:

Draga Ooana, din ce povestesti tu se pare ca e vorba de ROSACEE, se rezolva cu laser intradevar, dar trebuie sa ai mare grija sa iti protejezi fata de soare, sa folosesti mereu creme cu factor de protectie mare (UVA-si UVB)si cam atit.Si eu am avut tratament cu laser si mi s-a spus ca ~dupa 3 ani poate sa reapara,asa ca trebuie sa te obisnuiesti zic eu cu ideea ca evolutia acesteia poate fi stopata dar nu si tratata definitiv!Daca mai ai intrebari , si pot sa iti raspund ...cu palcere iti stau la dispozitie!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Merci de raspuns!
Nu stiu daca se numesc asa dar ca sa iti dai seama mai bine sunt foarte mici...si culmea mi-au aparut in cu totul alt loc pe fata!
Doctorul mi-a spus ca am o fragilitate capilara la nivelul pielii.

Daca vrei sa fi iubit, iubeste !!!

...pentru nunta!
Wedding Day

Mergi la inceput