Regulament! | Concursuri active | Intrebari frecvente | Ajutor    

Album concurs!

Clasament final

Toate forumurile Desprecopii.com: liste de discutii  La bucatarie

Vopsit oua cu hartie creponata?!

Subiect nou  Subiect inchis  Versiune imprimanta
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Vezi toate retetele
Adauga si tu o reteta!
Biscuiti dulci umpluti cu ciocolata si alune * Biscuti dulci cu fructul pasiunii * Prajiturele cu cardamom * Tiramisu Cheesecake * Gogosi coapte * Tort negresa * Rulada cu mango si fructul pasiunii * Negresa simpla cu nuci *
Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator Pagina: din 4

crista-s
Rasfatata

Italy,
2371 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 20/04/2006 :  17:47:02 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui crista-s Adauga semn de carte la raspuns Trimite crista-s un Mesaj Privat
Mersi Inaioana ... eu nu am fostprea multumita , credeam ca ies colorate uniform si m-am trezit cu ele asa zebrate ...

Bumbacel eu am scos ouale din frigider dimineata si le-am fiert pe la prinz ca sa fiu sigura ca nu sunt prea reci, am pus apa la fiert odata cu ouale dar am pus si multa sare groasa ... din 10 oua s-au spart 3 ... deci se sparg oricum...
Cind s-au fiert daca vrei sa le colorezi cu hirtia creponata tb sa fie caldute si umede cind le "infofolesti " in hirtie ... daca le colorezi cu vopsele lichide atunci nu stiu caci unele vopsele scrie pe pliculet ca tb sa fierbi oul direct in vopsea ..

Cristina

una.. alta...

"Quando vuoi davvero l'amore lo troverai che ti aspetta."
      De acord (0 aproba) Dezaprob (0 dezaproba) | Raspunde la subiect | Raporteaza la Moderator Mergi la inceput
bumbacel
bumbacel
membru junior

Romania, bucurestiBUCURESTI
579 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 20/04/2006 :  17:51:50 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite bumbacel un Mesaj Privat
Cat le-ai lasat la fiert?

bumbacel ingerasului Tudor (9.12.2004)
Poze

ajutati-l pe mihaita!...
      De acord (0 aproba) Dezaprob (0 dezaproba) | Raspunde la subiect | Raporteaza la Moderator Mergi la inceput
inaioana
inaioana
professional doubter

4816 Mesaje
13 Prieten(i)
Trimis la: - 20/04/2006 :  17:53:57 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiinaioana Adauga semn de carte la raspuns Trimite inaioana un Mesaj Privat
quote:
Originally posted by crista-s

Mersi Inaioana ... eu nu am fostprea multumita , credeam ca ies colorate uniform si m-am trezit cu ele asa zebrate ...

Neee..asta e tot farmecul, fiecare ou e unic! Iar daca faci cu diverse culori e si mai si!
Asa ca nu te necaji, oua ca ale tale nu mai are nimeni in lume!
Si sunt tare frumoase!

Ioana 37 saptamani cu Serghei si Katja (30 martie 2004)

pozici

crista-s
Rasfatata

Italy,
2371 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 20/04/2006 :  18:03:57 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui crista-s Adauga semn de carte la raspuns Trimite crista-s un Mesaj Privat
scuze .. am uitat sa scriu ..cam 10-15 minute din momentul in care a inceput sa fiarba apa .. poate e o nebunie dar m-am gindit ca astea de Paste tb sa tina mai multe zile si deci sa le fierb mai bine...

Inaioana la anul mai imi cumopar si alte culori de hirtie si o sa le fac asa "curcubecoase" ...

Cristina

una.. alta...

Editat de - crista-s on 20/04/2006 18:05:30
bumbacel
bumbacel
membru junior

579 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 20/04/2006 :  18:08:55 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite bumbacel un Mesaj Privat
Mersi Cristina

bumbacel ingerasului Tudor (9.12.2004)
Poze

ajutati-l pe mihaita!...

crista-s
Rasfatata

Italy,
2371 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 20/04/2006 :  18:27:15 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui crista-s Adauga semn de carte la raspuns Trimite crista-s un Mesaj Privat
Bumbacel am mai uitat ceva .. fierte pe foc mic de tot ...

Cristina

una.. alta...

Bebe Beca
Mama de doua minuni...

Donator desprecopii.comDonator desprecopii.comDonator Andrei
 Romania, Bucuresti
6084 Mesaje
17 Prieten(i)
Trimis la: - 20/04/2006 :  22:24:32 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui Bebe Beca  Trimite mesaj yahoo luiBebe Beca Adauga semn de carte la raspuns Trimite Bebe Beca un Mesaj Privat
Eu pot sa vad cum arata niste degete vopsite. Rosu, galben... Ca pe oua nu a ramas vopseaua

Ioana si Rebeca

http://community.webshots.com/user/bebebeca

http://community.webshots.com/user/bebeca2004
adriana_mihnea
adriana_mihnea
membru matur

Romania, Bucuresti
1807 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 20/04/2006 :  23:27:36 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite adriana_mihnea un Mesaj Privat
Dar de frumusetile astea ce ziceti??
"Curcubecoase", nu??

Adriana si Mihnea Stefan (11.11.03)

Creatii culinare

adriana_mihnea
adriana_mihnea
membru matur

Romania, Bucuresti
1807 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 20/04/2006 :  23:30:37 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite adriana_mihnea un Mesaj Privat
Ce pot spune despre vopsitul cu hartie creponata: trebuie neaparat sa folositi manusi, aveti grija unde le vopsiti ca pateaza tot, atentie la datul din maini ca sar picaturi unde nu va imaginati, folositi ziare sub vasele cu otet, ouale sa fie calde, chiar fierbinti ca sa ramana culoare bine pe ele...
Cam astea ar fi secretele invatate pe propria piele asta seara...

Adriana si Mihnea Stefan (11.11.03)

Creatii culinare

Ica 1975
Ica 1975
Daruind vei dobandi!

Donator pentru diana
 Canada
2241 Mesaje
5 Prieten(i)
Trimis la: - 21/04/2006 :  05:31:25 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Ica 1975 un Mesaj Privat
Am "vopsit" si eu astazi oua cu hartie creponata, numai ca fiind deja taiata hartia si infasurata ca un sul am pus-o in apa si a fiert cu otet. Dupa ce s-a racit apa, am pus ouale si le-am fiert in apa, nu s-au colorat decat f putin, asa ca sambata fac altele

Noi
Pagina: din 4 Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Subiect nou  Subiect inchis
 Versiune pentru imprimanta
Mergi la:
Forumul desprecopii.com © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

Da un Like!

horoscopcopii
Horoscopul copiilor

... Alte horoscoape ...

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com