Vopsit oua cu hartie creponata?!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crista-s spune:

Mersi Inaioana ... eu nu am fostprea multumita , credeam ca ies colorate uniform si m-am trezit cu ele asa zebrate ...

Bumbacel eu am scos ouale din frigider dimineata si le-am fiert pe la prinz ca sa fiu sigura ca nu sunt prea reci, am pus apa la fiert odata cu ouale dar am pus si multa sare groasa ... din 10 oua s-au spart 3 ... deci se sparg oricum...
Cind s-au fiert daca vrei sa le colorezi cu hirtia creponata tb sa fie caldute si umede cind le "infofolesti " in hirtie ... daca le colorezi cu vopsele lichide atunci nu stiu caci unele vopsele scrie pe pliculet ca tb sa fierbi oul direct in vopsea ..

Cristina

una.. alta...


"Quando vuoi davvero l'amore lo troverai che ti aspetta."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumbacel spune:

Cat le-ai lasat la fiert?

bumbacel ingerasului Tudor (9.12.2004)
Poze


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=41659" target="_blank">ajutati-l pe mihaita!...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inaioana spune:

quote:
Originally posted by crista-s

Mersi Inaioana ... eu nu am fostprea multumita , credeam ca ies colorate uniform si m-am trezit cu ele asa zebrate ...




Neee..asta e tot farmecul, fiecare ou e unic! Iar daca faci cu diverse culori e si mai si!
Asa ca nu te necaji, oua ca ale tale nu mai are nimeni in lume!
Si sunt tare frumoase!


Ioana 37 saptamani cu Serghei si Katja (30 martie 2004)

pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crista-s spune:

scuze .. am uitat sa scriu ..cam 10-15 minute din momentul in care a inceput sa fiarba apa .. poate e o nebunie dar m-am gindit ca astea de Paste tb sa tina mai multe zile si deci sa le fierb mai bine...

Inaioana la anul mai imi cumopar si alte culori de hirtie si o sa le fac asa "curcubecoase" ...

Cristina

una.. alta...


"Quando vuoi davvero l'amore lo troverai che ti aspetta."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumbacel spune:

Mersi Cristina

bumbacel ingerasului Tudor (9.12.2004)
Poze


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=41659" target="_blank">ajutati-l pe mihaita!...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crista-s spune:

Bumbacel am mai uitat ceva .. fierte pe foc mic de tot ...

Cristina

una.. alta...


"Quando vuoi davvero l'amore lo troverai che ti aspetta."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bebe Beca spune:

Eu pot sa vad cum arata niste degete vopsite. Rosu, galben... Ca pe oua nu a ramas vopseaua

Ioana si Rebeca

http://community.webshots.com/user/bebebeca

http://community.webshots.com/user/bebeca2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adriana_mihnea spune:

Dar de frumusetile astea ce ziceti??
"Curcubecoase", nu??

Adriana si Mihnea Stefan (11.11.03)

Creatii culinare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adriana_mihnea spune:

Ce pot spune despre vopsitul cu hartie creponata: trebuie neaparat sa folositi manusi, aveti grija unde le vopsiti ca pateaza tot, atentie la datul din maini ca sar picaturi unde nu va imaginati, folositi ziare sub vasele cu otet, ouale sa fie calde, chiar fierbinti ca sa ramana culoare bine pe ele...
Cam astea ar fi secretele invatate pe propria piele asta seara...

Adriana si Mihnea Stefan (11.11.03)

Creatii culinare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ica 1975 spune:

Am "vopsit" si eu astazi oua cu hartie creponata, numai ca fiind deja taiata hartia si infasurata ca un sul am pus-o in apa si a fiert cu otet. Dupa ce s-a racit apa, am pus ouale si le-am fiert in apa, nu s-au colorat decat f putin, asa ca sambata fac altele



Noi

Mergi la inceput