Situatie CRITICA - Bebelus cu atrezie de esofag

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns fagu spune:

Dragi prieteni,

Am primit factura din Germania, si in baza ei am actualizat site-ul cu situatia financiara. Pe pagina principala (home: /index.htm) exista informatia legata de totalul facturat + link catre copia facturii, cat am strans si cat mai avem de strans. Voi actualiza informatia cam o data pe saptamana, impreuna cu pagina de multumiri catre toti cei care ne ajuta si se gandesc la noi.

Va rog frumos sa nu ezitati sa ne intrebati orice doriti sa aflati. Daca am ratat pe cineva din lista de multumiri, nu ezitati sa ne-o spuneti. Nu o facem cu vreo intentie, si nici nu ne deranjeaza observatile prietenesti si de bun simt.

Numai bine,

Andrei, Doina si Dragos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Qamar spune:

dragii mei,
as vrea daca se poate sa imi confirmati daca au intrat banii de la noi la BRD in RON; inca nu am avut timp sa scanez extrasele, dar cu prima ocazie am sa o fac..


pupam si numai bine va dormi!

Noe si Anne-Bianca (14.03.2006)


Ce mai citim noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fagu spune:

Noe, confirmam si iti multumim mult.

Andrei, Doina si Dragos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Qamar spune:

quote:
Originally posted by fagu

Noe, confirmam si iti multumim mult.

Andrei, Doina si Dragos

http://andrei.point.ro




suntem alaturi de voi

Noe si Anne-Bianca (14.03.2006)


Ce mai citim noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fagu spune:

Dragi prieteni,

Andrei a fost mutat joi din Station 8 (ICU) in Station 11 (unde se trimit copilasii sa stea cu mamicile). Bubutza infectioasa este putin mai bine. A facut si cateva plimbari cu carucioarul pe sectie si pe afara.

Numai bine,

Andrei, Doina si Dragos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosmina_72 spune:

va tinem pumnii ca lucrurile sa mearga din ce in ce mai bine si vestile de la luptatorul vostru sa fie numai bune.

Va pupam cu drag.

Sanatate multa

Cosmina, matusa Sabinei

http://sabinac.netfirms.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yank spune:

Astept si eu confirmarea banilor daca au intrat.Vin din Unicredit!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fagu spune:

Yank, am confirmat in mesajul din 07/08/2006 : 23:08:08. E pe pagina 12. Multumim mult. (sper ca am identificat numele declarat si nu te-am confundat cu altcineva).

In extrasele de cont pe care le pot vizualiza on-line la BRD vad numele pe care voi le declarati in ordinul de plata, si nu locatia de unde vin.

Multumiri,

Andrei Doina si Dragos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loominita spune:

Dragos, dar alte forme de a obtine un ajutor ceva mai rapid si substantial, nu ati mai incercat? Daca nu voi, poate cineva mai "conectat" la mass-media, cu forta de expunere mai mare, in numele vostru? "Povestirile adevarate" sint numai povesti?
Imi dau seama ca de atita timp de cind va chinuiti v-au venit si voua toate aceste idei, vroiam sa stiu doar care e situatia. Am si eu citeva cunostinte in publicitate, ar putea fi de vreun ajutor?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fagu spune:

Cu ajutorul catorva prieteni de pe acest forum, precum si din afara lui au aparut cateva articole in ziare. Sper sa ma mai ajute cineva sa apara ceva prin revista ELLE.

La TV ni s-au cerut bani pentru campanie. Si in plus, daca eu ajung la TV, fiind ceva mai radical, nu cred ca ma voi putea abtine sa nu povestesc cum se taie esofagul in Romania ... si nimeni nu vrea asta :-).

Avem demersuri la Ministerul Sanatatii. Dosar depus de o luna jumatate, cu amanarile de rigoare si promisiunea ca nu se poate plati retroactiv, adica tot grosul de 120 000 EUR.

Cei care ne-au ajutat sunt cei de la sectiunea de multumiri a site-ului.

Ne opintim in continuare sa gasim sprijin pe ici pe colo, in tara si in afara, la biserica, prieteni etc., insa oamenii se concentreaza pe munca lor, si intr-un fel ii inteleg. Exista sute de mailuri si e-mailuri cu cereri de bani si ajutor. Pe care sa le alegi? Multi vad asta ca un fel de cersetorie electronica sau scrisa, pentru ca pana nu ajungi intr-o astfel de situatie ingrata, este mai greu sa intelegi.

Dintre fundatiile contactate (toate contin cuvantul child, children sau copil in numele lor), mi-au raspuns mai putin de 10%, si dintre astea au miscat ceva mai putin de 2%.

Cam asta ar fi.

Noi

Mergi la inceput