Rugaciunea celor care isi doresc copii

Rugaciunea celor care isi doresc copii | Autor: Andruska

Link direct la acest mesaj

La mine a "functionat" - daca poti spune asta despre o rugaciune. Ea suna cam asa :

"Dumnezeule Atotputernic, Care ne-ai poruncit dintru inceput sa ne inmultim si sa umplem pamantul, cel ce ai facut sa rodeasca pantecele Sarrei, Rahilei si Elisabetei, Cel ce imparti viata si o binecuvantezi, Cel ce Te-ai pogorat din ceruri si te-ai intrupat de la Duhul Sfant si din Fecioara Maria si Te-ai facut om, Caruia nimic nu-Ti este cu neputinta, primeste glasul rugaciunii noastre si indura-te de noi, daruindu-ne prunc de care sa ne bucuram si pe care sa-l inchinam Tie, ca noi in Tine ne punem toata nadejdea noastra si Tie slava inaltam: Tatalui si Fiului si Sfantului Duh, acum si pururea si in vecii vecilor. Amin "

Sa va fie de folos si sa faceti bb-nei frumosi si sanatosi



Andra

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Cloe spune:

Fetelor, am si eu o rugaciune pt. Sfantul Anton. Se spune in combinatie cu postul Sfantului Anton (nu se mananca NIMIC 9 marti consecutive pana la apusul soarelui si pe urma se mananca de post, se poate tine si numai 3 zile de marti, sau 6 sau 9 cred, dar e f. important sa nu intrerupi)

Sa ne dea Dumnezeu la toate copilasi sanatosi!
Uite aici e rugaciunea:


Rugăciune pentru a avea copii
Sfinte Antoane, mângâietorul sufletelor mâhnite, priveste cu îndurare si vezi cum trăiesc în întristare, pentru că Dumnezeu nu mi-a dat harul de a deveni si eu mamă, sau dacă devin, îmi curmă bucuria, luându-mi copilul de la sân. Copiii sânt legătura de iubire dintre soti: mijloceste, deci pentru mine la Domnul, ca El să ne mângâie cu un copil si să ni-l tină în viată.
Eu făgăduiesc că îl voi creste si educa în frica lui Dumnezeu. Sfinte Antoane, pentru dragostea pe care ai avut-o fată de Pruncul Isus, dobândeste-mi acest har. Iar dacă Dumnezeu a hotărât altfel, usurează-ne, mie si sotului meu traiul, cu haruri deosebite, ca să fim pururi resemnati în vointa lui Dumnezeu si să ne folosim de starea noastră pentru a spori faptele bune în folosul aproapelui. Amin.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valentinag spune:

Fetelor,finul meu care este preot m-a sfatuit sa citesc Acatistul Sfintilor Parinti Ioachim si Ana care este bun pentru conceptie.Este cam lung dar o sa incerc miine sa-l postez ca nu il am la serviciu.
Valentina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ionutza spune:


Eu am aflat nu demult despre un post care trebuie tinut in preajma sarbatorii Pastelui, pentru ca Dumnezeu sa ne ajute sa avem copii. Anul acesta nu l-am tinut, dar la anul am de gand sa-l tin, fie ca se intampla, fie ca nu, minunea: , pana atunci.
Deci: postul tine 9 zile in care nu se mananca nimic pana seara la apusul soarelui, nici nu se face nimic altceva . Cele 9 zile sunt 9 zile consecutive de Luni, incepand cu Lunea de dupa Sf. Pasti.
Deci 9 zile de Luni, altfel spus "9 luni", adica exact cat tine perioada de graviditate.
Mult succes; sa ne vedem cu toate

Ionutza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simiongabriela spune:

eu una stiu de la mai multi preoti ca pt a avea copii trebuie citit acatistul sf. Ioachim si Ana care special creat pt asta (pt nastere de prunci, sa fie sanatosi, ocrotiti si binecuvantati). Se gaseste in orice carte ce contine acatiste. Sau Acatistul Sf. Gavriil ajuta de asemenea foarte mult femeile cu probleme si care isi doresc copii.
Toate rugaciunile ajuta dar acestea sunt special create pt cei ce isi doresc copii. Asa sa ne ajute Dumnezeu la toate,


simion

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ionutza spune:

Am uitat sa va spun: dupa apusul soarelui in zilele de luni se mananca doar de post.

Ionutza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floare de Colt spune:

Dragele mele,

Eu nu sunt una dintre aspirante. Sunt o mamica foarte fericita, o mamica care ii multumeste lui Dumnezeu in fiecare clipa pentru minunea pe care i-a daruit-o, minune care imi umple sufletul de dragoste. Nu o sa va povestesc aici cum nici unul din doctorii pe care i-am consultat nu imi dadea nici o sansa de a avea vreodata un copil si nici despre faptul ca acest lucru nu m-a facut nici macar pentru o clipa sa ma indoiesc ca voi avea copilul meu.
Motivul pentru care va scriu se datoreaza faptului ca imi sunteti foarte dragi, ca va cunosc povestile la fiecare in parte, va cunosc sperantele si deznadejdiile si va sunt alaturi si ca multe dintre voi sunteti in rugaciunile mele.
Stiu ca va rugati la Dumnezeu pentru ca visul vostru cel mai de pret sa se realizeze si ca uneori sunteti pline de credinta, iar alteori indoiala se mai strecoara in sufletele voastre.

Haideti sa stabilim o anumita ora si fiecare dintre voi sa va rugati asa cum simtiti voi sau chiar sa spuneti aceasta rugaciune pe care a postat-o Andruska. Haideti ca o facem timp de 49 de zile fara nici o intrerupere.
Ideal ar fi sa aprindeti cate o lumanare in timpul rugaciunii, eventual sa o faceti in acelasi loc din casa, care sa fie ca un fel de altar(cred ca si o mica iconita este de ajuns).
In acest fel puterea rugaciunii fiecareia dintre voi este uimitor de mult sporita. Veti vedea ca veti simti acest lucru cu fiecare zi care trece, cu fiecare rugaciune pe care o faceti si veti fi sigure de reusita. Puteti chiar sa va vedeti cu bebele in brate, fericite si pline de dragoste.
Sunt sigura ca nici nu se vor incheia cele 49 de zile si multe dintre voi ne veti anunta MAREA VESTE, iar restul o veti face imediat dupa.
Nu va indoiti!
Daca va doriti cu adevarat, orice vis este posibil!
Stiu ca ati auzit acest lucru de nenumarate ori, dar acum a venit timpul sa se petreaca si cu voi.
Rugaciunea voastra colectiva va va transforma in femei mult mai puternice, veti vedea schimbari remarcabile in viata voastra de zi cu zi, veti sti in fiecare clipa sa va urmati fiecare vis si cum trebuie sa actionati pentru ca sa se implineasca si ce este mai important va va transforma in MAMICI.

Ca sa actionam si din punct de vedere FENG SHUI(chiar daca credeti sau nu, dar nu aveti nimic de pierdut ca sa actionati in acest sens)
alegeti o camera unde va petreceti cel mai mult timpul.
Intrati in camera, stati cu spatele la usa. Impartiti din ochi camera in 9 zone(trei linii orizontale, trei linii verticale).
In partea din dreapta sunt trei zone. Cea din mijloc este zona copiilor.(Pentru o mai buna intelegere, gasiti la adresa urmatoare un careu cu cele 9 zone: http://ezoteric.50megs.com/qigong/feng_shui_si_armonia_mediului.htm )
Acea zona trebuie energizata. Puteti sa lasati sa intre mai multa lumina in camera, sau chiar sa iluminati mult mai bine acea zona, sa aprindeti lumanari(chiar lumanarea din timpul rugaciunii) sau puneti un cristal). Daca aveti in acea zona un fotoliu, de cate ori va asezati trebuie sa va imaginati ca sunteti acolo cu bebele in brate. Puteti chiar sa faceti rugaciunea in acea zona si in orice moment al zilei in care vedeti in acea zona micul remediu FENG SHUI pe care il puneti(un cristal, un ursulet, flori proaspete etc)sa va aminteasca de visul vostru si chiar sa il vedeti deja implinit. Rezultatele nu vor intarzia sa apara. Nu trebuie sa spuneti la toata lumea despre remediul vostru FENG SHUI, este de ajuns sa fie acolo si sa nu uitati de el si nu-l lasati sa se prafuiasca. In acea zona trebuie sa fie o ordine desavarsita! Verificati, poate chiar acum este ceva in neregula in acea zona. In nici un caz sa nu tineti in casa flori uscate!

Toate acestea facute la unison si cu o credinta deplina va va schimba viata si va va implini cu siguranta dorinta voastra cea mai arzatoare.

Pentru rugaciunea colectiva, ar trebui sa va puneti de acord cu o zi in care sa incepeti si o ora care va este convenabila.
Eu as putea sa propun spre exemplu luni 2 iunie sau prima zi in care luna incepe sa creasca(nu stiu in clipa asta cand va fi acea zi), la ora 21(ora Romaniei).
Aceasta este doar o propunere. Voi trebuie sa stabiliti cand va convine.

Va doresc mult succes!
Eu sunt alaturi de voi si credeti-ma ca eu sunt sigura de succes.

Cu dragoste,
Camelia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floare de Colt spune:

Fetelor, sambata 31 mai, luna este in crestere(prima zi).
Nu vreti sa incepem? Eu sunt alaturi de voi si ma rog cu voi, pentru voi!
Pentru ca nu ati dat nici un semn pana acum, in caz ca astfel de rugaciuni sunt cumva ciudate pentru voi, desi nu vad motivul, atunci iau eu din nou initiativa si propun sa incepem sambata 31 mai ora 21.00(ora Romaniei) cu rugaciunea postata de Andruska.
Daca inca mai aveti indoieli puteti sa o faceti la inceput macar din curiozitate, apoi veti vedea ca veti fi cuprinse fiecare dintre voi de energia subtila colosala care o sa se formeze datorita rugaciunii colective si care o sa va impulsioneze pe fiecare in parte si o sa va umple de entuziasm. Atunci veti fi sigure ca intr-un viitor foarte apropiat veti fi mamici. Nimic nu va va sta in cale. Daca inca nu stiti daca sa apelati la tratametul Liviei, la un tratament homeopat la FIV, sau orice alata metoda, veti vedea ca in scurt timp lucrurile vor fi clare pentru voi si veti sti ce aveti de facut.
Haideti fetelor, aveti numai de castigat!

Va pup cu drag,
Camelia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floare de Colt spune:

Monica, ai in tine toata forta de care ai nevoie pentru a merge mai departe. Dupa parerea mea orice metoda ai apela, daca te poate ajuta si daca rezulatul este cel mult asteptat, atunci acesta este destinul tau. Fiecare dintre noi avem liber arbitru. Noi ne determinam destinul. Putem sa actionam si avem toate sansele sa castigam, sau putem sa nu facem nimic si sa spunem ca "asa a vrut Dumnezeu, asta imi este destinul, ce pot eu sa fac?" Eu cred ca Dumnezeu vrea sa invingem in orice situatie, daca scopul propus este unul sublim si el ne ajuta pe toate caile si chiar atunci cand credem ca am ajuns la capatul drumului si suntem dezamagiti ca nu am reusit, ne mai trimite un semn. Chiar mesajele mele sau initiativa mea poate fi un semn pentru multe dintre voi.
Si eu ma intreb de ce am actionat acum, caci ma gandesc de mult timp sa va invit la o astfel de rugaciune. Poate tocmai pentru ca rugaciunea postata de Andruska a devenit de curand sticky, m-a determinat sa actionez.
Poate multe dintre voi ma credeti ciudata.
Daca pot sa ajut in acest fel macar pe una dintre voi, credeti ca are vreo importanta ca par ciudata?

Monica ma bucur ca ti-ai recapatat increderea in tine. Este tot ce ai nevoi ca sa mergi mai departe si sa invingi!

Te pup cu drag,
Camelia


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mariaa spune:

Floarea mea de colt...abia acum am vazut mesajele tale.
Ceea ce ne-ai scris tu era "gura de aer" de care aveam nevoie toate aspirantele dupa mult zile de apatie pe acest forum...
Eu una sunt de acord...cand e luna in crestere se spune ca se concep mai multi copii :) atunci e bine sa te tunzi caci iti creste parul mult mai repede apoi :)
Esti minunata ca ti-ai facut timp sa te gandesti la noi,la necazul nostru,in fericirea ta.Multumim Camelia.
Maria.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monica-Elena spune:

Sti, floarea de colt este floarea pe care eu o consider talismanul meu. Sotul meu mi-a daruit candva 3 flori de colt pe care le pastrez cu sfintenie. Acum tu Floare de colt esti un alt talisman in buchetul meu norocos.Multumesc inca odata........
Pe 31 mai voi fi prezenta in coltisorul meu.
Cu mult, mult drag,


Monica

Mergi la inceput