Crema eficienta pentru albirea petelor

Crema eficienta pentru albirea petelor | Autor: Gandacel

Link direct la acest mesaj

Dragele mele, am incercat cel putin trei feluri de creme pentru albirea petelor de pe fata, insa nu s-a vazut absolut nici un rezultat!
Voi ati folosit cumva vreo crema care a dat rezultate? Nu vreau sa mai incerc alta crema inainte sa aud de la cineva ca a folosit-o si i-au disparut petele de pe fata! Deja este al treilea an consecutiv (sau al patrulea?!) in care imi apar in perioada asta si se tot accentueaza pana intru in iarna...Arat ca Mickey Mouse! Iar eu nu suport fondurile de ten si alte porcarii prin care sa ascund imperfectiunile fetei! Prefer naturaletea...

Gandacel si Bogdanel (14.11.2005)

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Geghi spune:

Buna,
Si eu am avut astfel de probleme vara trecuta, cred ca din cauza soarelui (prea mult timp pe plaja?) mi-au aparut petele. Am folosit crema depigmentanta Skincode si in aproximativ o luna se mai observau foarte putin petele de pe frunte si obraji. Daca nu ai incercat-o inca, o poti cumpara de la una din farmaciile HelpNet, e un pic mai scumpa dar (zic eu) merita.
http://www.helpnet.ro/products.phtml
http://www.skincode.com/essentials_white.html

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olguttza spune:

sau poti merge la un dermatolog care sa-ti dea o reteta pentru un unguent care se prepara in farmacii; mama mea foloseste solutia respectiva si e tare multumita.

Daca ar fi sa am doua vieti, as trai o singura data.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carolinah spune:

Oare crema asta de la Skincode ajuta si contra pistruilor? Ca mie vara imi apar un fel de pistrui labartati () pe fata si ma enerveaza de mor.

Chiar ma pregateam sa postez un subiect de genul asta...

lina, cu Alina si Ana... si tati, evident

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Geghi spune:

Carolinah, in cazul meu crema de la Skincode a avut efect doar asupra petelor, pistruii au ramas...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gandacel spune:

Eu credeam ca impusc doi iepuri! ca am si pistrui nasoi, adica nu sunt raspanditi uniform, si imi accentueaza cearcanele!
Am fost ieri la dermatolog, mi-a dat o reteta, mai bine zis mi-a scris diagnosticul si mi-a zis sa-mi dau cu photoderm wo ser si crema... Insa e un mil. lei fiecare... Si am zis sa vad ce spuneti voi, daca nu sunt si alte solutii.
Olgutza, sa stii ca mi-ai dat o idee: ma duc la farmacie si intreb pe farmacista daca fac asa ceva... poate am noroc! fara reteta.

Gandacel si Bogdanel (14.11.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simona73 spune:

Eu folosesc Retin A de 1 saptamana si petele s-au diminuat.Sunt multumita deocamdata si sper ca petele sa dispara.Pretul este 150000(vara trecuta am cumparat).
Simona

SIMONA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana1974 spune:

Uau Gandacel, ce bine ca ai deschis topicul asta..am si eu nevoie de aceleasi sfaturi...anul asta e prima data cand din cauza ca m-am ars la soare, mi-au aparut pe toata fata (dar in special pe nas si in jurul gurii) niste pete latarete maro, initial am crezut ca sunt pistrui insa pistruii nu arata in halul ala...cosmeticiana mi-a recomandat crema pt pistrui si pete de la Gerovital...

Fetelor, ati incercat asa ceva? E buna?

Skincode unde o gasesc? Ce pret are? Ce alte recomandari aveti?



vidiazni, ce-si face omu' cu mana lui se numeste lukru' manual ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nadyana spune:

Eu nu am probleme cu petele albe, desi vara am portiuni de ten"patat" dar imi apar la soare cativa pistru pe nasuc..Anul trecut am folosit Epiblanc de la Forever Living.Este un gel.Si..nu mi-au mai aparut pistrui.incercati-l si voi.am auzit ca da rezultate si in cazul petelor albe.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corinadana spune:

Fetele voi sunteti sigure ca de la soare aveti petele??? Nasa fetitei mele are ca si voi: fata patata. A mers la medic si i s a explicat ca fata e patata de la ficat!!! In perioadele in care tine regim alimentar petele se mai atenueaza!!!
Pe langa dermatolog si niste analize la ficatel eu nu cred ca strica!!!

corinadana mama Ralucai
The mother's heart is the child's schoolroom.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana1974 spune:

corinadana, eu sunt absolut sigura ca de la soare le am. mi-au aparut in ziua imediat urmatoare arsurii de la soare..m-am ars pe partie, la schi, nu m-am protejat adecvat! va rog ajutati-ma cusfaturi, plizz!!!



vidiazni, ce-si face omu' cu mana lui se numeste lukru' manual ...

Mergi la inceput