Mumio

Mumio | Autor: arinna

Link direct la acest mesaj

A luat cineva suplimentul Mumio??? Am auzit ca e foarte bun pentru diverse afectiuni...tare-s curioasa...am citit despre el dar ma interesau ceva cazuri concrete...

........................

Knowledge is power!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns DARAEL spune:

Din pacate, panaceul universal nu s-a descoperit inca.... si SIGUR NU poarta numele de Mumio

Daca ne spui pentru ce te intereseaza, iti vom spune daca e potrivit sau nu. Apropo, nu crede tot ce se spune in prospect – multe lucruri sunt un pic exagerate sa nu spun mai mult......

Adrian
http://www.geocities.com/dara2el/
6 tehnici in asteptarea lui BB mic

“A te invinge pe tine insuti este prima si cea mai frumoasa dintre toate victoriile.“ DEMOCRIT

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arinna spune:

Adrian

Numele ca nume...asta e, ce sa-i facem ..doar am auzit de el...si m-am uitat pe net...nu ma gandeam ca-i panaceu universal...doar pentru un "univers" mai restrans...cele din prospect...

Daca nu e de incredere ce se spune in prospect atunci de ce sa-mi mai insir lista de "dezordini" cu care sperii medicii?

Nu stiu cat e de cunoscut sau folosit, tu de ce nu ai incredere in el, ai realizat ca nu are rezultate concrete?

Problemelor mele nu le dau de cap medicii asa ca nu-mi ramane decat sa-mi gasesc singura ceva, asta-i situatia.

Despre el:


Mumio - Rasina Muntilor. Tonic puternic, avand efecte pozitive asupra bolilor digestive, printre care ulcerul gastric, ulcerul duodenal, colite, gastrite. Administrare: 2-4 capsule/zi. Pret: 52 RON.



http://www.anuntul-online.ro/utile/terapii-naturiste/Terapii%20complementare/Proprietatile%20curative%20ale%20produsului%20mumio.html


Si alte terapii alternative...

http://www.anuntul-online.ro/utile/terapii-naturiste/Terapii-complementare.htm


........................

Knowledge is power!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DARAEL spune:

quote:
Originally posted by arinna
Daca nu e de incredere ce se spune in prospect atunci de ce sa-mi mai insir lista de "dezordini" cu care sperii medicii?


Eu nu ma sperii asa de usor desi sunt timid , deci poti sa spui la ce te-ai gandit ca-ti foloseste.... iar eu am sa-ti spun daca te ajuta. Daca vrei, of course.

Eu nu am spus ca e rau, sau bun... am spus doar ca unele lucruri sunt exagerate, parca......

Mumio, ca orice alt produs de pe lumea asta, de la ceai de tei, bitter suedez, pana la ampicilina sau papaverina daca vrei, are indicatii si contraindicatii.... deci orice discutie despre eficienta sa trebuie purtata strict raportat la o afectiune, si nu in mod general. Punct.

Evident, aceasta este o opinie proprie si personala si trebuie tratata ca atare !


Adrian
http://www.geocities.com/dara2el/
6 tehnici in asteptarea lui BB mic

“A te invinge pe tine insuti este prima si cea mai frumoasa dintre toate victoriile.“ DEMOCRIT

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arinna spune:

Uite afectiunile : fibroame ( nu sanse de bb de la nimeni) chisturi ov, noduli (inclusiv tiroida); dureri poliarticulare neelucidate de vreo 15 ani iar de 6 luni, abia ma ridic din pat din cauza spatelui, imunitate jos, alergii,migrene cu aura de 15 ani, pe care mi l-eam diagnosticat singura si numai anul asta mi-a "confirmat" un neurolog ca asta am

Asa ca vroiam sa vad daca e bun la ceva din toate astea ca la medici, inclusiv naturisti merg constant de zeci de ani si pe unele nu le pot ameliora macar...



........................

Knowledge is power!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arinna spune:

Oricum, dupa cata inghesuiala e aici se pare ca multa lume ia Mumio din greu....

........................

Knowledge is power!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DARAEL spune:

Uau...... cand vad cate afectiuni ai descris, nu pot decat sa exclam: ce hobby interesant ai !
Eu iti propun sa schimbi acest hobby cu altul mai placut – colectioneaza Zambete de exemplu. Ce zici ? E o idee interesanta, nu-i asa ?

Revenind la Mumio, NU este eficient ca tratament pentru ce ai deschis. Sorry.

Adrian
http://www.geocities.com/dara2el/
6 tehnici in asteptarea lui BB mic

“A te invinge pe tine insuti este prima si cea mai frumoasa dintre toate victoriile.“ DEMOCRIT

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arinna spune:

Nici n-am zis asta...am spus ca o fi bun la ceva din toate astea ...

Hi, hi, asa reactioneaza toti medicii cand aud


Da' poate imi spui si pentru ce este bun ??? ca nu-s numai eu pe lume....



........................

Knowledge is power!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adelyna spune:

Mama mea a luat mumio,printre multe altele+hrana naturala (nimic de origine animala,nimic tratat termic)si se simte foarte bine as putea spune.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arinna spune:

Adelyna,

...multumesc, esti o dragutza

........................

Knowledge is power!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arinna spune:

Pana la urma mi-am luat mumia, ce sa zic are un gust execrabil si un pret mare dar se pare ca e bun la ce-mi trebuie mie - constipatie, oase, digestie , alergii, migrene...Culmea ca am luat si sirop de coacaze desi nu stiam ca e bine sa amesteci cu asa ceva...

Vreau sa spun ca pisica mea a fost extrem de incantata de miros- mai sa manace panaceul- care e un fel de valeriana cu smoala si alte miasme dulcegi neplacute omului...

Daca e cineva interesat , impartasesc impresiiin cateva zile...



........................

Knowledge is power!

Mergi la inceput