Si totusi...viata nu e cum o credeam...

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns canuta-om-sucit spune:

Nici eu nu am avut puterea asta. Stii cum am ajuns sa iau decizia asta?! Mai stand langa el si statul asta m-a facut sa depun actele.
Asa ca si sfat. Mai stai langa el si ai sa vezi ca toate rahaturile pe care ti le face, vor fi un pas in plus catre Tribunal.

Aura si samburelu' Dimitrie
Don't argue with an idiot. They'll drag you down to their level and beat you with experience.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgi75 spune:

Alexmona se pare ca ai cam incercat tot ce se putea face pentru a salva relatia voastra.La sfaturile date ai spus ca ai facut intocmai insa fara rezultat.
Eu nu am trecut prin asa ceva.Insa incerc sa ma pun in pielea ta.stii ce as face eu?As asculta sfatul tatalui tau.Crede-ma ca stie ce spune.Timpul trece iremediabil, copilul creste oricum dar tu?Tu ce vei simti peste ani?Ca ti-ai irosit viata iubind un om care nu merita.
Iesi din starea asta cat mai repede.Forte are mare dreptate.Arata-i ca nu mai este el centrul universului tau.
Se zice ca iti dai seama de ce ai avut numai dupa ce pierzi acel lucru.Poate asta da rezultate.O separare pe o anumita perioada.E ultima incercare pe care o poti face.Daca nici asta nu da rezultate, nu mai ai ce sa pierzi.

Il iubesti(desi eu nu inteleg cum il mai poti iubi dupa ceea ce ti-a facut si iti face).Dar pe tine nu te iubesti?
Scuza-ma daca am fost putin mai dura sau directa.Dar crede-ma!Viata chiar e frumoasa!De fapt e asa cum vrem sa ne-o facem noi!


Zambeste!Maine poate fi mai rau.

Georgiana-mami de Stefania(2,2 ani)

Avem siPOZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexmona spune:

Am luptat si lupt pentru casnicia mea , dar sincera sa fiu aveti dreptate ...si nici eu nu mai pot.
Am sa incerc sa fiu pentru mine si copilul meu.
Am sa incerc sa-l scot incet dar sigur din viata noastra.
A cam venit timpul meu.
Mi-e teama ca se va "intoarce"...ma refer la felul cum se poarta cu mine , dar va fi prea tarziu, mult prea tarziu.
Va multumesc tuturor pentru ca mi-ati aratat ca nu-i chiar asa ...nu sunt eu vinovata ...cum incearca mama lui sa-mi spuna .
Nu contest faptul ca am si eu vina mea , poate i-am acordat fiului meu mai multa atentie , poate nu am incercat suficent sa-l fac sa fie alaturi de noi , dar nici el nu s-a aratat asa interesat de noi , de mine si de copil.
Ma tot intreb ...poate ceva ce urma sa ne lege sa ne desparta???
Si daca copilul acesta l-a speriat asa de tare ...sau l-a facut poate gelos , atunci nu mai are rost ...sa fie el sanatos, eu cred ca cea mai mare realizare a mea ca femeie este puiutul meu drag.
Multumesc inca o data tuturor.
Durerea mea cea mai mare este ca traiesc in incertitudine .Vreau ceva de genul...
Totul se intampla PENTRU CA....
Macar atata merit de la el...

Alexmona

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyadya spune:

quote:
Originally posted by Alexmona
[Nu contest faptul ca am si eu vina mea , poate i-am acordat fiului meu mai multa atentie , poate nu am incercat suficent sa-l fac sa fie alaturi de noi , dar nici el nu s-a aratat asa interesat de noi , de mine si de copil.
Ma tot intreb ...poate ceva ce urma sa ne lege sa ne desparta???


Eu nu pot si nu-mi permit sa-ti dau sfaturi, nefiind inca maritata, neavand copii. Dar mi-a atras atentia fraza ta. Cum poti sa consideri ca partea ta de vina a fost ca i-ai acordat copilului mai multa atentie?! In primul rand, lasand la o parte orice sentimente, trairi, etc, un nou-nascut merita toata atentia pentru ca nu poate avea singur grija de el. Si acest lucru nu poate fi contestat! Aaa, daca atitudinea continua si cand copilul creste, daca mama nu mai vede ani de zile altceva decat copilul, atunci poti sa spui ca poate-i o abordare gresita. Dar povestea ta a debutat cand cel mic avea cateva luni. Am mai citit si eu pe la mamici, am mai vazut pe la cunoscuti, cand ai un nou-nascut in casa, nici la toaleta nu te poti duce linistita de teama sa nu pateasca ceva cat nu esti langa el.Asa ca mi se pare anormal sa-ti pui probleme de atentie acordata unui om in toata firea in conditiile in care ai un copil de cateva luni in casa. Iar daca sotul tau s-a simtit neglijat in timp ce tu te ocupai de cel mic, poate ar fi trebuit sa-i spui ca dispune de prea mult timp liber daca are timp de astfel de instrospectii, si ca in loc sa stea sa-si faca auto-analiza mai bine s-ar implica in ingrijirea copilului.

Diverse pentru nunta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexmona spune:

Dya, eu asa am facut cum am crezut ca e bine...
Dardin moment ce el nu-mi spune unde am gresit incerc sa caut eu raspunsuri...ajung sa cred ca nu mai fac nimic bine.
Poate ca ra trebui sa cred de azi inainte contrariul...EU SI COPILUL .
De azi inainte voi face cum vreau eu ...chiar ma voi pune pe mine si binenteles pe baietelul meu pe primul loc...si daca ne vrea va trebui sa lupte pentru noi.
GATA !!!!
Cred ca eu am platit destul...
Multumesc tuturor...
Pupici

Alexmona

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns greieras spune:

Alexamona, eu cred ca viata ta de pana acum cu el a fost mai mult un vis decat realitate. Iubirile astea navalnice te fac uneori foarte orb la lucruri care sunt evidente pentru altii. E clar ca omul tau are o problema serioasa. E clar ca e influentat de familie mult. Cat despre faptul ca muncea si nu se implica cu copilul e iar o scuza. Mai toti barbatii care isi iubesc familiile muncesc din greu, asta nu e o scuza pentru a va neglija. Clar ceva nu e in regula. Nici eu nu sunt pentru situatii extreme, dar in acelasi timp o relatie ia doi. Daca lui nu-i pasa de voi orice ai face tu nu o sa ajute.



Gloria si Eva (22 dec. 2004)


poze

poze recente

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexmona spune:

Crede-ma nu am visat pana acum...
Ar fi visat si prietenii nostri , si toti din jur...
Daca a-si fi visat nu m-ar fi deranjat , nu crezi???
Am stat impreuna cu tot cu prietenie 10 ani...stiu sigur ca nu am visat.
De ce am impresia ca esti un piculet acida cu mine???
Daca crezi ca sunt vinovata spune-mi mai pe "romaneste".
Probabil ca sunt ...dar di alte motive...nu am visat.
Ce v-am relatat era viata mea.Iti doresc sa nu treci niciodata prin realitate avietii mele de acum , dar sincer o doresc tuturor pe cea care am avut-o.

Alexmona

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns greieras spune:

Alexamona, imi cer scuze daca te-a deranjat parerea mea. Nu am vrut sub nici un fel sa fiu acida. In primul rand nu va cunosc si nici unul din cei de aici. Tot ce putem face noi e sa ne dam cu parerea cum credem noi mai bine. Tu nu lua de lege to ce se zice.

Am spus chestia cu visul pentru ca am vazut adeseori in jurul meu si mi s-a intamplat si mie ca fiind indragostita pana peste urechi sa nu vad o gramada de lucruri in persoana de langa mine. Unele mi-au luat chiar ani sa le realizez.

Iti urez sa-ti dea Dumnezeu intelepciune sa iei decizia corecta. Imi pare sincer rau pentru durerea si lupta interioara prin care treci.

Gloria si Eva (22 dec. 2004)


poze

poze recente

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexmona spune:

Stai linistita...nici o problema!!!!!!!!!!!!!!!
Cert esre ca mi-e tare greu.
M-a anuntat ca baga divortul...
Probabil se muta la ...DOAMNA.
Sa fie el sanatos cu tot cu amanta.Isi lasa casa si familia pt. cine???
Dar la urma urmei asta e

Alexmona

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexmona spune:

Dar ca sa va faceti o imagine mai de ansamblu ...
Ieri Fiul meu a facut temperatura...aproape 40
L-am rugat sa stea cu noi...
Omul s-a spalat , s-a dichisit si s-a dus sa spele masina...3 ore, in timp ce eu ma luptam cu convulsiile baiatului NOSTRU.
Si sa-mi para rau ca ne paraseste??
Ar trebui sa-i multumesc.
Noroc ca am prieteni care m-au ajutat ieri.
NU NE MERITA

Alexmona

Mergi la inceput