Puncte de grasime pe langa ochi

Puncte de grasime pe langa ochi | Autor: cristalina

Link direct la acest mesaj

Buna,
Mi-au aparut dupa alaptat niste puncte de grasime pe langa ochi iar cosmeticiana mi-a spus ca nu poate sa le faca nimic, trebuie sa ma duc la un doctor.
A mai avut cineva aceasta problema ...?!

Monica si Maria Alexandra (02.07.2004)
poze , pozici si poze noi

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lavinai spune:

la un cabinet dermatologic, care este dotat cu aparatura necesara se poate rezolva problema!!!

Lavinia: Sotie alintata.....

Nunta noastra (02.07.2005), nepotzica alexia si altele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Natasa spune:

Da, se scot imediat la un cabinet. Eu am avut unul si mi l-am scos singura, frumos si fara urme. Am luat un ac de seringa, l-am bagat usor pe sub piele (nu doare) si pe urma iese punctul de grasime. La cabinet iti fac acelasi lucru, dar evident, in conditii mai corecte!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clau2toma spune:

Am avut si eu cateva puncte din-acestea de grasime pe su oci dar mie mi-au trecut singure .Nu stiu exact de la ce cred ca de la alimentatie .


Claudiasi puiul ei Tomita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claujro spune:

quote:
Originally posted by Natasa

Da, se scot imediat la un cabinet. Eu am avut unul si mi l-am scos singura, frumos si fara urme. Am luat un ac de seringa, l-am bagat usor pe sub piele (nu doare) si pe urma iese punctul de grasime. La cabinet iti fac acelasi lucru, dar evident, in conditii mai corecte!



Si eu am procedat exact la fel, dar nu faceti ca mine !!!!

Claudia, Matei (15.12.2003) si Mara (30.08.2005)
Poze Mara si Matei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Helenutza23 spune:

eu le-am scos ca pe ...cosuri e sensibila zona si deci dureroasa dar... sufera baba la frumusetze...cazul meu!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anka-maria spune:

Si io
Cateva zile inainte le dadeam seara cu Retin A pus pe un varf de ac pentru a pune exact pe punct si nu pe langa.
La un moment dat pielea s-a subtiat deasupra punctului si apoi l-am scos foarte usor. Problema e ca a ramas o mica cicatrice, foarte mica dar io stiu de la ce e d-aia zic ca e mai bine la doctor.

just me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anderra spune:

La medic, clar, sau vorba fetelor la un cabinet cosmetic bine pus la punct.
Verisoara mea a avut puncte d'astea de grasime chiar pe pleoape,dar dupa ce a fost la medic s le'a scos c un soi de laser acum e ca noua, fara semne sau cicatrice.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca tanasica spune:

pe cele de pe fata le/am scos cu ac de seringa (nou!!!)...dar mai am 2 pe o pleoapa...si mi/e frica sa le scot...asa ca voi merge la medic...

Anca si Alexandra (10 nov.2003)

http://community.webshots.com/user/alexandra_ioana

http://www.magnetoterapie.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katie spune:

In urma cu cativa ani, mi-a iesit si mie un asemenea punct pe pleoapa, si pentru ca mi se parea inestetic, am umblat un pic la el. Nu va spun ca s-a facut cat un bob de orez si am umblat ca disperata din cabinet cosmetic in cabinet cosmetic, si toate cosmeticienele pe care le cunosteam n-au vrut sa se bage la asa ceva. Am gasit pana la urma un salon foarte curat si cu o cosmeticiana dragutza, care m-a rezolvat repede si n-a vrut sa-mi ia nici un ban, era fericita ca reusise sa ma scape de buboi.
Acum am o urma insesizabila, de fapt o vad numai eu, pentru ca stiu unde a fost.
Am avut noroc, dar putea sa iasa mai rau, si m-a cam durut, asa ca va sfatuiesc din tot sufletul sa mergeti la un cabinet dermatologic bun, ca e cel mai sigur.

Daca pentru o problema exista solutie, atunci n-ai de ce sa-ti faci griji. Daca pentru o problema nu exista solutie, grijile sunt inutile.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DanaD29 spune:

eu am avut vreo 3 asemenea puncte de grasime chiar pe pleoapa ,cand erau cat un cos maricel cosmeticiana le-a scos ,a durut putin dar trebuie sa fie cosmeticiana foarte buna si cabinetul foarte steril.....in schimb prietena mea are mai multe asemenea puncte mai micutze si cca 10-15 sub fiecare ochi,a fost la medic si i-a spus ca nu are ce sa le faca si mai bine le lasa acolo iar cosmeticiana i-a spus ca sunt prea micutze si multe si nu poate sa le scoata,doar daca se mai maresc atunci poate interveni
concluzie: oare cosmeticienele sa fie mai curajoase decat medici??!!!

Mergi la inceput