Regulament! | Concursuri active | Intrebari frecvente | Ajutor    

Album concurs!

Clasament final

Toate forumurile Desprecopii.com: liste de discutii  Femina intim

Puncte de grasime pe langa ochi

Subiect nou  Sondaj nou Sondaj nou  Subiect inchis  Versiune imprimanta
Pagina urmatoare

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator Pagina: din 2

cristalina
the bright side of life

Donator desprecopii.comDonator desprecopii.comDonator desprecopii.comDonator desprecopii.comDonator  Mos Nicolae 2011

Romania
magurele
(ILFOV)

5267 Mesaje
4 Prieten(i)

Trimis la - 04/04/2006 :  10:59:57 Link direct la acest mesaj  Arata profilul  Visiteaza pagina lui cristalina  Trimite mesaj ICQ lui cristalina  Trimite mesaj Yahoo lui cristalina Adauga semn de carte la mesaj Trimite cristalina un Mesaj Privat

Puncte de grasime pe langa ochi

Buna,
Mi-au aparut dupa alaptat niste puncte de grasime pe langa ochi iar cosmeticiana mi-a spus ca nu poate sa le faca nimic, trebuie sa ma duc la un doctor.
A mai avut cineva aceasta problema ...?!

Monica si Maria Alexandra (02.07.2004)
poze , pozici si poze noi
      (0 aproba) (0 dezaproba) | Raspunde la subiect | Raporteaza la Moderator
lavinai
lavinai
perfect wife :)

Romania, alaturi de sotzul meu drag......
1741 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 04/04/2006 :  11:09:51 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite lavinai un Mesaj Privat
la un cabinet dermatologic, care este dotat cu aparatura necesara se poate rezolva problema!!!

Lavinia: Sotie alintata.....

Nunta noastra (02.07.2005), nepotzica alexia si altele
      De acord (0 aproba) Dezaprob (0 dezaproba) | Raspunde la subiect | Raporteaza la Moderator Mergi la inceput
Natasa
Natasa
membru de baza

Romania,
4889 Mesaje
2 Prieten(i)
Trimis la: - 04/04/2006 :  11:48:01 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui Natasa Adauga semn de carte la raspuns Trimite Natasa un Mesaj Privat
Da, se scot imediat la un cabinet. Eu am avut unul si mi l-am scos singura, frumos si fara urme. Am luat un ac de seringa, l-am bagat usor pe sub piele (nu doare) si pe urma iese punctul de grasime. La cabinet iti fac acelasi lucru, dar evident, in conditii mai corecte!
      De acord (0 aproba) Dezaprob (0 dezaproba) | Raspunde la subiect | Raporteaza la Moderator Mergi la inceput
clau2toma
clau2toma
membru junior

Romania, bucurestiBUCURESTI
688 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 04/04/2006 :  16:17:45 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui clau2toma  Trimite mesaj yahoo luiclau2toma Adauga semn de carte la raspuns Trimite clau2toma un Mesaj Privat
Am avut si eu cateva puncte din-acestea de grasime pe su oci dar mie mi-au trecut singure .Nu stiu exact de la ce cred ca de la alimentatie .

Claudiasi puiul ei Tomita

claujro
membru de baza

Romania, bucurestiBUCURESTI
7827 Mesaje
16 Prieten(i)
Trimis la: - 04/04/2006 :  16:21:33 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiclaujro Adauga semn de carte la raspuns Trimite claujro un Mesaj Privat
quote:
Originally posted by Natasa

Da, se scot imediat la un cabinet. Eu am avut unul si mi l-am scos singura, frumos si fara urme. Am luat un ac de seringa, l-am bagat usor pe sub piele (nu doare) si pe urma iese punctul de grasime. La cabinet iti fac acelasi lucru, dar evident, in conditii mai corecte!

Si eu am procedat exact la fel, dar nu faceti ca mine !!!!

Claudia, Matei (15.12.2003) si Mara (30.08.2005)
Poze Mara si Matei
Helenutza23
Helenutza23
membru matur

Romania, Bucuresti
1644 Mesaje
1 Prieten(i)
Trimis la: - 04/04/2006 :  16:29:18 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Helenutza23 un Mesaj Privat
eu le-am scos ca pe ...cosuri e sensibila zona si deci dureroasa dar... sufera baba la frumusetze...cazul meu!
anka-maria
anka-maria
membru junior

Netherlands, Eindhoven
1068 Mesaje
1 Prieten(i)
Trimis la: - 04/04/2006 :  16:41:08 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite anka-maria un Mesaj Privat
Si io
Cateva zile inainte le dadeam seara cu Retin A pus pe un varf de ac pentru a pune exact pe punct si nu pe langa.
La un moment dat pielea s-a subtiat deasupra punctului si apoi l-am scos foarte usor. Problema e ca a ramas o mica cicatrice, foarte mica dar io stiu de la ce e d-aia zic ca e mai bine la doctor.

just me
Anderra
Anderra
Andrenalina bulina!!!

Donator desprecopii.com
 Romania, constantaCONSTANTA
648 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 04/04/2006 :  17:11:00 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui Anderra  Trimite mesaj yahoo luiAnderra Adauga semn de carte la raspuns Trimite Anderra un Mesaj Privat
La medic, clar, sau vorba fetelor la un cabinet cosmetic bine pus la punct.
Verisoara mea a avut puncte d'astea de grasime chiar pe pleoape,dar dupa ce a fost la medic s le'a scos c un soi de laser acum e ca noua, fara semne sau cicatrice.

Anderrusha Nice To Meet You ...Here

"Nu e important ce ti se intampla ci cum reactionezi la ceea ce ti se intampla"
anca tanasica
anca tanasica
Contra banarii Jocelynei!

Romania, ploiesti
2470 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 04/04/2006 :  18:33:11 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui anca tanasica  Trimite mesaj yahoo luianca tanasica Adauga semn de carte la raspuns Trimite anca tanasica un Mesaj Privat
pe cele de pe fata le/am scos cu ac de seringa (nou!!!)...dar mai am 2 pe o pleoapa...si mi/e frica sa le scot...asa ca voi merge la medic...

Anca si Alexandra (10 nov.2003)

http://community.webshots.com/user/alexandra_ioana

http://www.magnetoterapie.ro

katie
katie
nou venit

Romania, Bucuresti
86 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 04/04/2006 :  22:25:41 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite katie un Mesaj Privat
In urma cu cativa ani, mi-a iesit si mie un asemenea punct pe pleoapa, si pentru ca mi se parea inestetic, am umblat un pic la el. Nu va spun ca s-a facut cat un bob de orez si am umblat ca disperata din cabinet cosmetic in cabinet cosmetic, si toate cosmeticienele pe care le cunosteam n-au vrut sa se bage la asa ceva. Am gasit pana la urma un salon foarte curat si cu o cosmeticiana dragutza, care m-a rezolvat repede si n-a vrut sa-mi ia nici un ban, era fericita ca reusise sa ma scape de buboi.
Acum am o urma insesizabila, de fapt o vad numai eu, pentru ca stiu unde a fost.
Am avut noroc, dar putea sa iasa mai rau, si m-a cam durut, asa ca va sfatuiesc din tot sufletul sa mergeti la un cabinet dermatologic bun, ca e cel mai sigur.

Daca pentru o problema exista solutie, atunci n-ai de ce sa-ti faci griji. Daca pentru o problema nu exista solutie, grijile sunt inutile.
DanaD29
DanaD29
membru incepator

Romania, mangaliaCONSTANTA
129 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 19/04/2006 :  08:22:34 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui DanaD29  Trimite mesaj yahoo luiDanaD29 Adauga semn de carte la raspuns Trimite DanaD29 un Mesaj Privat
eu am avut vreo 3 asemenea puncte de grasime chiar pe pleoapa ,cand erau cat un cos maricel cosmeticiana le-a scos ,a durut putin dar trebuie sa fie cosmeticiana foarte buna si cabinetul foarte steril.....in schimb prietena mea are mai multe asemenea puncte mai micutze si cca 10-15 sub fiecare ochi,a fost la medic si i-a spus ca nu are ce sa le faca si mai bine le lasa acolo iar cosmeticiana i-a spus ca sunt prea micutze si multe si nu poate sa le scoata,doar daca se mai maresc atunci poate interveni
concluzie: oare cosmeticienele sa fie mai curajoase decat medici??!!!
Pagina: din 2 Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Pagina urmatoare

Subiect nou  Sondaj nou Sondaj nou
 Subiect inchis
 Versiune pentru imprimanta
Mergi la:
Forumul desprecopii.com © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

Da un Like!

horoscopcopii
Horoscopul copiilor

... Alte horoscoape ...

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com