Rahova sau apropiere..... (14)

Rahova sau apropiere..... (14) | Autor: aissa

Link direct la acest mesaj

Haideti ca deschid acum subiect si de-om face lista o mut pe prima pagina.

Da, mai Monica, uite, deja am luat calea gradinitelor. Adevarul e ca nu prea ma gandeam ca ajung eu sa caut particulare, din cauza banilor nu de alta, dar...o vad pe Ale ca are nevoie de mai mult. O vreau putin mai sociabila, si ma gandesc ca la gradi poate isi da drumul si ea la vorba. Nu stiu, sper sa ii fie de ajutor. Asa ca...incercam, nu stiu cum ne vom descurca, dar incercam asa. Ca varianta cu soacra...nu prea il incanta nici pe Tony. De la ea nu ar avea ce invata.

Cristina si Ale (30.09.2004)

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Dory232002 spune:

Buna dimineata!
Scriu in mare graba ca trebuie sa o culc pe Alexa.
Fetelor, cred ca incepe sa ne dea dintisorii,cred ca asta esra cauza maraitului Alexei si trezitului ft. des noaptea.Dar vesti bune,de doua zile se culca de la ora 7 sau 8 , depinde cat de obosita este,si se trezeste pe la ora 2 cand trebuie sa pape, apoi adoarme iar pana pe la ora 4 cand se trezeste si are chef de vorba, alalteieri a adormit singura pe la 5.30, iar azinoapte ne-am jucat putin, ne-am schimbat de pampers si apoi a adormit singura.
Aissa, oare cand o sa ajung sa caut si eu gradinita pt. Alexa?

DORY & ALEXANDRA DENISA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Indra spune:

Multumim de aprecieri!!!!! E tare mindra de noul ei statut de balerina.

La baby expo am primit un fluturas despre aceasta scoala de balet. M-a incintat ca primeste copii mici de la 3 ani, sau chiar mai mici in masura in care se pot intelege cu ei. Puteti sa va faceti o idee cam de ce se intimpla la http://www.balet.ro

Instructoarele sunt tinere, dragute, doua sedinte pe saptamina, cite 60 min. fiecare costa 1400.000. Mai au si varianta de cursuri semiprivate sau private la alti bani dar acestea sint deja pt. copii care au pe linga aptitudini reale si cel putin 2 ani de balet la activ. Si ca locatie sint undeva intre 11 iunie si Unirea, sau pt. cine stie linga gradinita Prikindel.

Eu una sint incintata la culme!

Dory.... draga mea, daca ai fi pus ochii pe garadinita Pisicile Aristocrate, de la 11 iunie, pai acolo trebuia sa-ti faci loc cu coatele ince de cind erai gravida.... ca doar asa poti fi sigura ca peste n ani vei avea locul asigurat... asa ca poti de pe aucum sa-ti faci griji in privinta asta!

Dana & Anisia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dory232002 spune:

Indra, nu-mi fac griji prea mari , lucrez undeva "acolo sus", si sper sa ma ajute cineva la nevoie, ca doar asa se poarta pe la noi, nu?

DORY & ALEXANDRA DENISA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Buna tuturor. Eu abia acum am ajuns la servici. Dimineata am facut o vizita pe la spital Noroc ca bebe e bine ca ma speriasem rau. Dimineata cand m-am sculat aveam pantalonii de pijama rosii...Acu' asteptam sa-mi treaca. Imi rest abia mai stau de oboseala.
Pupici.

16+
I wish I were an angel...

Poze diverse
Poze cu bebe
http://tickers.tickerfactory.com/ezt/d/1;20720;104/st/20060918/dt/7/k/6d15/preg.png
http://tickers.baby-gaga.com/p/dev260pr_.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Lexi dar ce s-a intamplat? Ai avut o hemoragie? Of, bine ca e bebe in regula! Ai grija.
Dory...ce sa zic eu inca nu ma stresez rau ca la particulare se gasesc locuri, bani sa ai. La stat trebuie "impins", insa la stat nu primesc mai mici de 3 ani. Asa ca si intr-un caz si in altul mai am timp. Oricum...cam cu aproape un an inainte vad ca trebuie cautata pila si inscrierile pentru toamna asta de exemplu se fac de pe acum. Succes cu dintii!

Cristina si Ale (30.09.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andre_ea spune:

Lexi, scumpa, sanatate multa! Ai grija de bb. Eu zic sa-ti iei concediu medical si sa stai acasa.

Monica, sanatate Ruxitei!

Cristina, bafta la vanat gradinite!

Am vazut balerina frumoasa!



Andreea, mami de Tudor - 10.08.2005
POZE si www.dropshots.com/andre_ea" target="_blank"> FILMULETE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

lexisi ai grija de tine, dar ce ti-a spus, totusi de la ce a fost sangearea?
andreasi multumim
fetelor maine pe la 11,30 poate vin si eu prin parc(doar cu alex)
cand am ajuns azi acasa i-am povestit ruxandrei ce cumintele sunt Bia si Ale
va pup pe toate si va urez noapte buna

monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Neata, azi nu stiu ce program avem ca s-a trezit Ale pe la 7 asa ca sigur pica mai devreme la somn, sper sa ies insa macar o ora dimineata.

Cristina si Ale (30.09.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

buna dimineatza fetelor,
mai nu stiu ce-am avut azi noapte dar m-am foit in somn mai rau decat un bbelush
eu am fugit sa fac muzica cu aia mici de la gradi si apoi sunt libera toata ziua
va pup, sa aveti o zi buna

monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Buna fetelor. Sunt suparata de nu mai pot. Nu pot sa-mi explic ce se intampla. Ieri am sangerat puternic de dimineata, la ecografie si la control a fost totul bine, bebe era vioi, ii batea inimioara, am auzit-o si eu...Aseara l-am si simtit miscand. Si eram incantata foc ca nu mai sangerez. Azi de dimineata iarasi am sangerat, e drept, mult mai putin ca ieri, doar cateva picaturi. Nu pot sa inteleg ce se intampla, de ce sangerez doar dimineata??? Acum iarasi nu mai am nimic. Vineri merg la cabinet la doctorita mea si atunci va avea mai mult timp la dispozitie sa stam de vorba sa vedem ce e de facut. Ma gandesc sa-mi iau o saptamana de medical. Desi nu am facut absolut nici un efort, singura problema e ca ma simt foarte obosita si ma doare capul aproape zilnic. Singura mea explicatie logica e faptul ca am trecut prin multe emotii in ultimul timp: emotiile examenului auto si apoi bucuria, emotiile cu meciul Rapid-Steaua (eu fiind stelista convinsa), supararea pe care am avut-o zilele trecute ca ni s-a stricat o piesa la masina si una noua costa o caruta de bani...Cred ca emotiile astea puternice sunt singura explicatie logica pentru ceea ce se intampla. Dar de ce se intampla numai dimineata???
Si nimeni n-a stiut ieri sa-mi spuna de la ce am aceste sangerari
Hai ca m-am lungit destul cu problema mea.
Pupici la vecinute si la pitici


16+
I wish I were an angel...

Poze diverse
Poze cu bebe
http://tickers.tickerfactory.com/ezt/d/1;20720;104/st/20060918/dt/7/k/6d15/preg.png
http://tickers.baby-gaga.com/p/dev260pr_.png

Mergi la inceput