Impreuna, Timisoara (41)

Impreuna, Timisoara (41) | Autor: gabirus

Link direct la acest mesaj

Bun venit tuturor in mica noastra Timisoara virtuala !

Asteptam cu drag toti timisorenii de pretutindeni, dar nu numai! Toti cei care iubesc Timisoara si spiritul ei, veniti cu noi, "Impreuna, Timisoara"!

NE RUGAM CU TOTII PENTRU SUFLETUL MICUTULUI OCTAVIAN!
DUMNEZEU SA-L ODIHNEASCA IN PACE ALATURI DE INGERII SAI!


Sarbatoritii lunii aprilie:

Cosmina, 6 aprilie
Lorand, fiul lui Mihi 7 aprilie
Rares, fiul Ionelei-Roxana, 9 aprilie
Dan, sotul Amutzei, 18 aprilie
Anda, 19 aprilie
Deian, fiul Siminei (mitzuka) 21 aprilie



(pentru completari, va rog sa-mi trimiteti PM sau Email)


FOTO CU NOI:

INTALNIRE 1
INTALNIRE 2
INTALNIRE 3
...
INTALNIRE 11
INTALNIRE 12
INTALNIRE 13
INTALNIRE 14

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabirus spune:

Cum ca nimeni nu mai este pe aici, va zic noapte buna si vise frumoase!

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvana75 spune:

Va multumesc pentru incurajari. Cum trece timpul simt asa un gol in stomac, mi-e teama de reactia lu' Paul cand se va vedea la spital.
Angy, imi pare rau ca asta simti. Cred ca fiecare din noi, daca stam sa ne gandim mai bine, putem spune in intr-un moment sau altul ne-am simtit nebagate in seama. Dar eu cand simt asta, recunosc ca in ultima vreme nu n-am simtit asa, ma bag singura in seama ca doar nu scapati voi asa repede de mine. Poate de razgandesti si mai scrii aici
Alexa, mai lasa munca si hai sa te relaxezi alaturi de noi.
Katik,
Draga cuscra Gabi, nu ai voie sa te superi pe mine ca nu te-am intrebat cum a fost in we ca doar sunt cuscra ta si daca ma supar nu-ti mai iau fiica de nora

Va pup
Silvana si soricelu' Paul
http://photos.yahoo.com/silvana_popovici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

Salut,

Uite ca azi se lasa de ploaie....

Angy,imi pare rau sa citesc ca esti necajita...Asa cum ti-au scris si Doris si Gabi,de cele mai multe ori postam,majoritatea,in fuga,fara a mai avea timp sa citim cu atentie tot ce este scris si luand din postari esentialul,eventuale cereri de ajutor...Nu esti nici prima si nici ultima dintre noi care au trecut prin faza in care simte ca este ignorata...Eu una am patit-o de nu stiu cate ori,aici sau la alte subiecte...De multe ori ti-am scris tie si nu am primit raspuns din partea ta si nu m-am suparat....pentru ca am considerat ca,asa cum si eu am facut,nedand raspuns la timp,poate din neatentie,poate din lipsa de timp si tie ti s-a intamplat...Din suflet te felicit pentru realizarea ta,pentru succesul realizat !
Si eu una ,chiar daca nu ti-am scris mereu,in 90% din cazuri am citi postarile tale.Cand discuti cu Irina despre muzica,gradinite si activitatile pe care le desfasori...eu chiar nu stiu ce as putea posta,caci sunt afoana si cunostintele mele generale in muzica sunt undeva sub nivelul marii...Te pup si iti doresc tot binele din lume!


Katik...hehehehehe...smecherito:stimulente,hai?!...Pai nush ce stimulente...Ne gandim!Poate imi kk mintea ceva pana la 16 cand plec acasa...Mai vedem!

Dragelor,va pup in gashca si sa aveti o zi faina!Mai vorbim!

Ana-Maria,mami deAlex&Luana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katik spune:

salutare fetelor!

ana, ei, cum ii cu stimulentul, ca tot n-am priceput si a trecut ora 16.00

gabi, ai terminat cu virusii, a fost bun antiviru'? copiii n-au luat, nu?

angy, hai nu fii supa!!! uite o floricica frumoasa (chiar daca e virtuala)

silvana, mult curaj la amindoi!

acum va pup pe toate, in gasca, cum spune ana, revin mai tirziu, ca ma cheama datoria, taifunul intra in activitate

19+
http://pg.photos.yahoo.com/ph/katiktm/album?.dir=e12f

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabirus spune:

Mai fetelor, hai sa facem un pact: AICI NIMENI NU ESTE IGNORAT, chiar daca nu i se raspunde. Sa fie o chestie clara din start, a priori si sa fim mereu constiente ca ne gandim una la alta!

Sunteti de acord?

Eu una ma gandesc la voi toate, la cele care scrieti si la cele care nu scrieti (pe care le si salut cu ocazia asta, in speranta ca mai arunca un ochi pe aici )


Katik, mi-am mai revenit, doar nasul e in pana.

Cuscra Silva, fii serioasa, nu m-am suparat deloc. Si cat am fost plecata ma asteptam sa ajungeti la pagina 10 si sa ma sune careva disperata (a se citit Doris ) iar eu sa-i zic relaxata ca nu-s

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doris-Alina spune:

Buna seara, Timisoara!

Acum am ajuns acasa...sunt franta, azi am avut ore cu doua grupe, de la 12 la 20.
Asa obosita cum sunt, trebuie sa o sustin pe Gabi in propunerea ei.
Va rog si eu sa nu va simtiti ignorate....chiar traim intr-o lume nebuna...si lucram ca la echipa SMURD.
Eu una asa traiesc....casa mea, Ines, servici,casa mamei si retur.
Ma bucur enorm ca am timp, atunci cand intru pe usa, fara sa ma spal, moarta de foame, sa pot citi asa in fuga printre randuri, ce mai ziceti.
Poate ca nu am putere si chef sa raspund atunci imediat, dar cu siguranta am retinut in mare problemele fiecareia.
Si daca nu am raspuns, nu inseamna ca nu ma gandesc la voi, si nu va sunt alaturi la bucurii si necazuri.
Na, si daca Ines castiga peste vreo cativa ani Miss World, si nu ma felicitati...credeti ca nu va mai scriu? Sau ca scapati de mine?
Ha....ha...ba din contra, va scriu sa ma tineti minte!
Intalnirile pe care le facem pana la urma, nu sunt pentru destrabalare, ci pentru a ne cunoaste mai bine, ca sa ne putem ajuta reciproc, chiar si prin cateva vorbe bune spuse in fuga, sau mai tarziu....
Deci, pe scurt, pe toate si ma bucur ca v-am cunoscut, mie chiar imi prinde tare bine un sfat de la voi...nu am sincer de la cine sa le primesc...si nici timp sa ma plang sau sa ma bucur...
Asa ca Angi, te asteptam....
Ma alatur in clubul afoanelor, langa Ana...

Azi am impartasit-o pe Ines si ne-a sfatuit preotul sa o invat si cu spoveditul, chiar daca e mica...
Eu ii raspund:
Parinte va trebuie un caiet studentesc sa notati cate prostioare face...
La care preotul, cand sa iesim din biserica ii spune lui Ines:
Sa fii cuminte, sa nu faci prostii ca Doamne Doamne te vede din cer...
Replica mortala a lui Ines:
Nu ma vede...nu are cum sa ma vada ca e departe cerul de pamant...
Preotul:
El vede tot, chiar si de acolo de sus...
Ines:
Da ce, tu cand mergi cu avionul ma vezi pe mine?



Tot la plecare ii explica preotul sa nu pupe azi pe nimeni...ca se supara Doamne Doamne...
Plec la lucru si din obisnuinta, vreau eu sa o pup...
La care Ines:
Nu ma pupa, ca pe tine te vede Doamne...nu pe mine...si daca ma pupi imi strici mirosul de vin...


Alta faina:

Mama o tunde azi pe o vecina si o frezeaza...e mai in varsta, pensionara...
Ines ii spune:
Vai Doamna, esti Geniala...o sa te rupa in figuri mosul tau....
O sa se cocoseze nenea cand o sa te vada....




Gabi, si zici ca asteptai sa te sune una disperata, care sa strige ....suntem la pag. 10?
Pai fii sigura ca te sunam, iar daca nu dadeam de tine....scriam pana la pagina 20, cand te intorceai...

Na dragelor, pe dimineata....
Si cred ca de azi va ramane o formula de salut generala:
Va pup in Grup!


www.babyexpo.ro/tm/index.php?op=baby_star" target="_blank">CASTIGATOAREA BABY STAR

DORIS siINES
Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul!

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=43322&whichpage=1" target="_blank">Povestea printesei mele

Portofoliu INES

POZE CU NOI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doris-Alina spune:

Eiiiiii....uite ca asta nu am scapat-o.....
Felicitari Ana....te-ai ingalbenit de bucurie....
Bravo, fata....


www.babyexpo.ro/tm/index.php?op=baby_star" target="_blank">CASTIGATOAREA BABY STAR

DORIS siINES
Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul!

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=43322&whichpage=1" target="_blank">Povestea printesei mele

Portofoliu INES

POZE CU NOI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angy11 spune:

Sigur ca dupa atatea postari referitoare la o remarca de-a mea se impune sa raspund.
Chiar nu doaream asta,mai ales ca s-a deschis un nou capitol si din punctul meu de vedere chiar nu era cazul sa se mai dezbata treaba asta.
Asa ca am sa raspund punctual:
1.Mi s-a intamplat ca dupa ce am postat ca mi-as dori ca fetele care au plecat de pe topic sa se intoarca,asta s-a intamplat,cand Octa a plecat dintre noi,sa ma lovesc de o respingere a unora ,ok,puteam supravietui cu asta,asa am simtit atunci,ca suntem mai puternice impreuna,si cu sotul,mama,te certi dar te impaci,ti-e bine impreuna,asa credeam eu Impreuna Timisoara.
2.Si mie mi s-a intamplat sa nu vad in amaunut ce a scris cineva,dintre noi,sau cum spunea Ana poate nu am raspuns la toate,e clar ca se intampla asta,dupa o zi aglomerata,in care ziua de maine iti apare si mai afglomerata se intampla,sau de exemplu,acele mesaje de amabilitate,in care X scrie ciao ce mai faceti?si trebuie sa ai grija sa-i raspunzi la X facem bine.dar,mesajul de deasupra mea,in general mesajele de pe pagina le vad,apoi postez.
3. S-a dedus ca eu m-am simtit sifonata ca nu m-ati felicitat,cred ca n-ati citit cu atentie acea postare.Sau preferati sa picati bine,din pacate n-a pot sterge decat eu sau administratorul.
Era vorba de postare in sine,nu de ce continea ea.
4.Dupa ce am aparut la acest capitol fitoasa fitoaselor ca nu ma felicita nimeni,vreau sa remarc un lucru,aceasta tactica o cunosc mult prea bine,sa dam bine sa nu se sperie fetele noi.
Am vrut sa raspund fiecaruia,dar daca e cazul prefer sa o fac pe PM,deocamdata nu ma intereseaza acest lucru.
.V-am spus ca continutul mesajului nu are inportanta pentru mine ci consecintele postarii.
Dar sa revenim la continut:eu spuneam ca am luat 4 premii intai,nu le-am luat eu singura ci datorita acelor copii,era vorba de niste copiii care au reprezentat,orasul,cu care va laudati,judetul,puteau fi copiii mei sau ai lui Gabi,Silvana,Ana,Mihi,Katik,Irina,Doris,oricare diferenta de varsta dintre acei copii si copiii nostri e mica,acesti copii munceau cand copiii nostri se jucau,pe ecusonul acestor copii la Olimpiada n-a fost scris numele lor,al parintilor lor, ci Timisoara.
Timisoara trebuie s-a iubim noi,cu cersetori,gropi,hoti,copii varfuri,oameni buni,vedete,femei de servici,praf,mizerie,trandafiri si apoi o s-o iubeasca si cei care citesc mesajul de intampinare al topicului.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angy11 spune:

Imi cer scuze pentru greseli se datoreaza tastaturii si multitudinilor de ganduri care mi-au trecut prin minte.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Bravo Angy.
ai atins un punct fierbinte. multa lume e invidioasa. Pacat.
si fruntea sus.
Inca odata FELICITARI!!! pt. acei copii minunati.



Marco 2-3 luni
Gio si Marco (6 ian. 2006)

Mergi la inceput