burtici din Pitesti

Raspunsuri - Pagina 31

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tnicol spune:

ElenaGiulia nu este nici o probleme ai grija de tine si cand ai timp
poate imi scri.
Vreau sa spun cam fost marti la Calinesti la dr. Nurciu. Intr-adevar este foarte popular si un om cu care poti sa discuti orice. M-am dus dimineata si era putin cam ocupat dar totusi a avut timp si pt. mine chiar daca m-am dus la el in ultimele luni. M-a chemat dupa Pasti si cu analizele. L-am intrebat daca am probleme il pot suna si a fost f. amabil in raspuns. Dar toti spun ca vin si apoi ......Despre spital m-a uimit ce curatenie poate sa fie intr-un spital de tara. Chiar mi-a placut.....Am vorbit si cu anestezistul si mi-a spus ca se fac si epidurale.
Va pup si aveti grija de voi unde si cu cine nasteti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ElenaGiulia spune:

Tnicol ai ca ma simt putin mai bine o sa-ti scriu ce mi sa intamplat mie,acum cat mai apuc ca saptamana viitoare marti ma interneaza sa nasc.
Eream in anul 2000 l-am cunoscut pe dr.Nurciu prin intermediul unei bune pritene comune care este vecina mea de bloc,ea m-a dus la dansul si m-a primit foarte bine(nu este tipul de om care sa vrea marea cu sarea,nu te jupoaie de bani).Am plecat sa ma internez la Calinesti in ziua care eream programata la cezariana pentru ca aveam bazinul foarte mic si doar 17 ani,am ajuns m-au internat pentru ca aveam si dureri de burta si de spate(asta erea vinerea de dimineata)am stat toata ziua cu dureri si noaptea la fel la un momendat dr.Nurciu s-a decis sa ma trimeata la Judetean pantru ca la acea vreme nu avea anestezist la sfarsitul saptamanii.Am plecat spre Pitesti plangand in ambulanta pentru ca eu vroiam sa nasc cu Nurciu ma tratase super bine si imi inspira incredere,ajunsa la Judetean m-a preluat o asistenta care a anuntat doctorul de garda(Mihalache nu stiu daca mai e pe acolo acuma)sa vina sa ma controleze,animalul si-a bagat mana in mine in dujmanie ca-l trezise-m din somn si am zbierat de durere,a zis ca nu-mi trebuie cezriana si ca nasc pana dimineata,m-a pus intr-o camera mi-a facut o injectie si mi-au spus sa stau linistita ca nasc repede,de unde fetita m-a luat somnul si m-am trezit doar de dimineata cu o femeie ce plangea langa mine de durere ca tocmai nascuse.M-am trezit alarmata iti dai seama eu credeam ca nasc si cand colo imi facuse o injectie sa dorm sa nu-i deranjez(idiotiiiiii)am stat sambata internata si cum nu ere de ajuns ca-si batuse-ra joc de mine am spus ca vreu acasa daca nu nasc nu avea rost sa raman in inputiciunea aia de spital da dr.Carnaru mi-a spus ca trebuie sa fac un ecograf si ca nu pot pleca(a vzut ca insist cu plecare si nu imi ia el banii)mi-a spus dupa ecograf ca am copilul bolnav ca e baiat si ca e tot malformat,am disperat mi-am sunat familia sa vina sa ma ia din acel loc plin de nebuni,mama sa certat cu ei pentru ca vroiau o suma enorma de bani pentru a-mi face externarea desi statusem mai putin de o zi si-mi facuse-ra o injectie si un ecograf,dupa mai multe zbieraturi si amenintari cu televiziunea si tot tacamul s-au multumit cu un pachet de kent nenorocitii si m-au lasat sa plec.Luni de dimineata la prima ora erea la Nurciu spre fericirea mea,marti a vrut sa ma opereze dar nu au putut pentru ca eu ma gandeam la ce-mi spusase Carnaru ca ma copilul malformat si imi scadea tensiunea nu puteau sa-mi faca anestezia asa.Miercuri la pranz a reusit domnul doctor sa ma linisteasa si in sfarsit a venit pe lume frumoasa si sana toasa Maria Alexandra care acum are 6 ani nu are nici o malformatie si e super inteligenta si frumoasa si ii multumesc dr Nurciu pentru tot ajutorul si sprijinul pe care mi la dat.
Daca vrei ii poti spune de mine dansul imi spunea Japoneza el mi-a monitorat si a doua sarcina pana in luna a 7 dar eu am venit si am nascut aici in Japonia.
Te pup si iti doresc tot binele din lume sa ai o sarcina si o nastere usoara tot ce-ti doresti pentru tine si pentru bebicul tau sa se implineasca,Nurciu e nota1000000000 ai incredere in el ca nu te lasa balta!!
37ARTHUR
AMR 5 zile

Wolf Elena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tnicol spune:

ElenaGiulia iti multumesc pentru raspuns, iti urez nastere usoara, sa-ti dea Doamne Doamne un bebe sanatos si cuminte.
Miercuri ma duc din nou la dr. Nurciu, am vorbit si cu anestezistul pt epidurala. M-am linistit asa cat de cat. Bine am ales Nurciu dar si Ali este destul de bun, bine nu are experienta lui Nurciu, pentru ca il cunosc si pe anestezist si altfel se ocupa nu de mine ci de copil in spital (cand ai o pila). Prietenele imi spun sa plec la Buc. dar in primul rand nu am masina eu nu prea am voie sa circul cu masini ca am probleme cu sarcina, nu cunosc pe nimeni, daca ma apuca noaptea cum a fost la prima sarcina.
Mai vorbim poate mai timp si dupa ce nasti.
Apropo mi se pare o coincidenta prea mare, fetita ta sta in tudor vladimirescu.
Cred ca a fost colega de gradi cu fatita mea.
Acum te pup si ai grija de tine. Pe curand.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chic spune:

fetelor,sunt noua pe forum,sunt insarcinata in luna aII-a si l-am ales pe doctorul marcel buzatu.vreau sa stiu mai multe despre el,ajutati-ma,va rog.voi cum ati ajuns la bucuresti?as vrea sa merg la universitar,dar banuiesc ca imi trb si mie o trimitere ceva,nu?cunostinte nu am pt a ajunge acolo.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andruzz spune:

Buna gravidelor din Pitesti. Sunt o gravida in 21 de saptamani, merg la control la dr. Buzatu, de felul meu sunt din Bucuresti, m-am mutat aici pentru sotul meu, pitestean, si sincera sa fiu, nu prea gandeam eu inainte ca Bucurestiul este orasul minunilor unde totul merge bine, asadar ma hotarasem sa nasc la Sp. Judetean , unde este si Dl. Buzatu...insa dupa ce am citit parerile voastre m-am cam speriat... si 4d-ul urmeaza sa il fac aici la Dr. Luca maine, o sa revin si o sa va povestesc tot. Cat despre Dr. Buzatu, mie mi s-a parut ok, la fel ca si voua, nu prea imi place faptul ca nu explica mai multe...dar asa sunt toti doctorii cu cabinete particulare...mai am timp oricum sa vad ce voi face, m-as duce la bucuresti sa nasc, nu ma impiedica nimic, nu ar fi un efort prea mare, dar singurul lucru la care ma gandesc, este ''daca ma apuca durerile noaptea, cum plec eu pe drum asa?'' Voi cum ati facut?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chic spune:

Buna Andruzz.Bine ai venit!Si eu am acceasi probema cu Bucurestiul,nu ma pot hotari.Si eu sunt pacienta dr.Buzatu si aveam acceasi nemultumire,ca nu-mi explica mai multe fiind si la prima sarcina.Sper sa fie ok am auzit ca este un dr. capabil.Spune-mi,te rog,3D ai facut?Daca da,unde si in ce sapt de sarcina?Eu nu am decat 6 sapt,dar am auzit ca e bine sa-l faci pana la 2 luni si jumatate.Astept raspunsul tau.Sanatate,tie si bebelului tau!

Mergi la inceput