Saltea ortopedica

Saltea ortopedica | Autor: Adema

Link direct la acest mesaj

Intentionam sa schimbam salteaua cu una ortopedica, dar nu stim ce sa alegem.Oferta in magazine variaza ca pret de la 3 mil. la 12 mil sau mai mult poate. Ce criterii trebuie luate in consideratie?
Ce modele aveti si...sunteti multumiti ??

Adema&Codrut

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cris1511 spune:

Eu am una superortopedica, de la Saltex din com Pantelimon. Pretul: acceptabil, vreo 3 mil (1.20x2m).Suntem multumiti de ea.
Cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana Claudia spune:

Eu am tot un a super-ortopedica; mi-am achizitionat-o de la Metro si sunt f multumita de ea. Pretul a fost de aproape 5 mil, insa merita fiecare banut. Prima sapt a fost mai nasoala ca ne trezeam dimineata de parca am fi fost batuti toata noaptea

Roxana Claudia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Burtocika spune:

Eu am avut una semiortopedica de la DomusFlex, am dat vreo 5 milioane pe ea acum 4 ani, si slava Domnului ca am reusit sa scap de ea !!! Noi dupa 4 ani ne tot trezeam ca batuti, asa ca am renuntat la ea !!! Am cautat cu disperare o saltea moale si am dat 14 milioane pe una de la Mobexpert, care insa s-a deformat dupa nici o luna. Ce-i drept, e moale si dorm bine, dar a facut "gropita" pe sub fundurile noastre, asa ca atunci cand s-o deforma de tot o sa luam o relaxa de 3 milioane, macar sa nu plangem dupa bani ...

Asa ca, inainte sa va luati o saltea ortopedica, ar fi bine sa va convingeti cumva ca asta e ceea ce vreti cu adevarat ...

Boghi

http://community.webshots.com/user/bogdanai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pegasis spune:

Noi ne-am luat de www.massimo.ro/" target="_blank">aici acum 5 ani, ne-a costat cam mult, da' nu regretam. Nu s-a lasat nici un cm.

Carmen

"Cind o femeie nu vorbeste, sa n-o intrerupi pentru nimic in lume."
(Enriyeu Castaldo)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kisstherain999 spune:

Noi am luat teapa cu salteaua superortopedica.
Nu stiam cum sta treaba cu saltelele ortopedice si superortopedice. Si ne-am hotarat sa ne cumparam superortopedica (daca e cu super inseamna ca e mai buna ). Acum ne-am obisnuit, dar la inceput a fost groaznic, ori ca ne dormeam in pat ori jos pe podea era acelasi lucru.
Asa ca super nu inseamna intodeauna mai bun.

kiss

"Nu fi trist daca nu ai fost remarcat. Fii trist daca n-ai facut ceva remarcabil." Confucius

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madishor spune:

Daca iti place sa dormi pe tare, o superortopedica e perfecta. Daca nu, ia una "simpla". Personal am una superortopedica de la DomusFlex si n-as da-o pe nimic altceva.

Life is a journey. Wear comfortable shoes.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adema spune:

Avem o saltea obisnuita, tip Relaxa si ne trezim dimineata cu dureri cumplite de coloana.De aceea ne gandisem la o saltea ortopedica...
Care este insa diferenta dintre "semi-ortopedica" si "super-ortopedica"? Vad ca sunteti si foarte multumiti, si nemultumiti de ele...Nici nu stiu ce sa fac...

Adema&Codrut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danilamonica spune:

eu am luat saltea de la UNIFLEX si este ortopedica Premier (asa le gasiti in magazine) cu fata de bumbac si este super a fost foarte ieftina..inati am vaut-o prin Ghencea la mobila si apoi ne-am dus direct la fabrica (ne-am ales dimensiuna +culoare panzei; acolo vezi si cum arata in interior salteaua) si am luat-o pe persoana fizica..cu circa 20% mai ieftina ca la magazine. Daca aveam firma era si mai ieftina. da-ti o cauTare pe google cu uniflex si gasiti despre ce e vorba.
Monica

Ps: cele supraortopedice iti rup spatele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Burtocika spune:

In principiu cele super-ortopedice sunt foarte tari, ai impresia ca dormi pe scandura ... De lasat nu se lasa, am o colega care are din aia semi-ortopedica, de care am avut noi de la Domus Flex, si o are de 12 ani si nu s-a deformat nici un pic. E normal sa nu se deformeze, pt ca are niste straturi rigide care ii dau "ortopedicitatea" :)

Ce anume nu-ti placela salteaua ta Relaxa? In ce fel te doare spatele? Are cocoloase, e prea moale, e prea tare ...

Boghi

http://community.webshots.com/user/bogdanai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mitumac spune:

Am cautat UNIFlex pe net dar nu am gasit nimic...ce alte saltele recomandati?

http://pg.photos.yahoo.com/ph/mitumac/album?.dir=/8872

Mergi la inceput