Iasule, mandra cetate! (28)

Iasule, mandra cetate! (28) | Autor: carmenp

Link direct la acest mesaj


continuare la
(27) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=70695&whichpage=11" target="_blank">(26) (25) (24)(23)(22) (21) (20) (19)
(18)(17) (16) (15) (14) (13) (12) (11) (10)(9)(8)(7) (6) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=28678&whichpage=1" target="_blank">(5) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=26955" target="_blank">(4) (3) (2) (1)


CLUBUL IESENCELOR:

acvi (Gabriela) 14 august 1973, Alexandru 03 aprilie 2003 si la purtator - DNP 14 august 2006

adi69 (Adriana) 30 iulie 1969 si Catalina - Rucsandra 12 martie 2002

aime (Ghiocel) 11 aprilie 1969 si Vladimir Andrei 15 noiembrie 2004

alipiticot (Paula) 29 iunie 1973, Raisa Stefana 11 februarie 2005 si la purtator - DNP 27 septembrie 2006

amironeanu (Andrea) 10 iunie 1976 si www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=44241" target="_blank"> Stefania 13 august 2004

carmenp (Carmen) 15 august 1969, Ionut 7 octombrie 2000 si Ilinca 11 august 2004

cicuta (Luminita) 1 aprilie 1968, Dragos – Mihai 31 martie 1992 si Daria – Ioana 28 ianuarie 2004

Danna_36 (Dana) 1 februarie 1969, Magda Elena 9 mai 1999 si Maria Ruxandra 27 iunie 2004

gabiarama (Gabi) 25 noiembrie 1975, Mihnea 3 ianuarie 2004 si Tudor 20 septembrie 2005

GabrielaG (Gabriela) 09 iulie 1968, Octavian Mihai 17 aprilie 1998 si Matei Alexandru 04 septembrie 2002

herra (Cristina) 3 octombrie 1973 si www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59172" target="_blank"> Vlad - Mihai 23 septembrie 2004

Ionika (Ioana) 05 august 1976 si Andrei 14 septembrie 2004

kisstherain999 (Loredana) 28 septembrie 1978

kriss79 (Cristina) 15 octombrie 1979

l_carmen2003 (Carmen Elena) 05 martie 1968 si Alexandru Marius Mihael 15 august 2003

leoaica (Mihaela) 30 iulie 1970

mephala30 (Carmen) 6 iulie 1974, Iustin 5 iunie 2004 si la purtator - DNP 27 septembrie 2006

mexxa (Andreea) 18 iunie 1985 si la purtator - DNP 8 octombrie 2006

Nora __ (Dana), 4 octombrie 1968, Andreea 1 aprilie 1994 si Rares Stefan 19 august 2004

oanabandol (Oana) 05 septembrie 1979 si Rares Constantin 01 martie 2004


palmyrah2002 (Cristina) 07 ianuarie 1968, Mihnea Bogdan 24 septembrie 2001 si Rares Stefan 20 iunie 2005

ralnied1 (Raluca-Elena) 24 mai 1980

rosa sinensis (Ingrid) 11 iunie 1975 si Cosmin Cristian 03 iulie 1997

Roxana80art (Roxana) 5 noiembrie 1980 si Flaviana 31 august 2004

simodara (Simona) 24 octombrie 1976 si Dara - Luciana 12 iulie 2005

www.dotphoto.com/GuestViewImage.asp?AID=3310179&IID=111627660&INUM=17&ICT=17&IPP=72" target="_blank"> veve (Irina), 4 octombrie 1976, www.dotphoto.com/GuestViewAlbum.asp?AID=3283010" target="_blank">Agnes Iris 21 februarie 2001 si www.dotphoto.com/GuestViewAlbum.asp?AID=3342627" target="_blank"> Laur 19 martie 2004


cuconiade iulie 2005, septembrie 2005,

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

carmen, multa sanatate mamei tale
uelcam fetelor nou sosite, in mod sigur va veti simti bine aci.
margas,da-ne datele tale si ale puiului tau sa te trecem pe listuta...
brei, mai era o gagica cum ii spune, cum ii spune <aia_care_pocneste_din_deste>, una plecata di la Ieshi la Sin City care nu vrea sa se treaca deloc pe listuta, ca sa mai traga cu condeiu` pe aici, deja e prea mult ca sa-i cer... brei, veve, absent nemotivat, da` nemotivat auzi?
va doresc o saptamina buna!

Carmen,Ilinca&Ionut
tzucurei de tzucurei 1, 2, 3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GabrielaG spune:

Buna dimineata! Astazi dau eu cafeaua. Mai slabuta si cu un pic de lapte, ca nu ma mai tin batranetile pentru cafea tare.
Am venit iar de la capitala, acolo primavara a venit, au inmugurit copaceii...
Oana felicitari...vin si eu cu Garonele restant la urmatoarea intalnire, chiar cand ne intalnim si unde?
Ralnied, nu-i bai, era bine daca era, dar asta e...mai sper.
Fetelor noi, bine ati venit printre noi.
Darria eu cred ca te-as putea ajuta cu o persoana de incredere.
O saptamana frumoasa si calduroasa,
Gabriela si baietii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanabandol spune:

neata fetele
care ati furat soarele, bre??????????ia, va rog mobilizarea si dati-l inapoi.
sa va priasca cafeluta si o saptamana cat mai minunata!!!!!
bun venit pt noile membre.ati intrat intr-o comunitate minunata
pupici,
oana

i would rather die of thirst than drink from the cup of mediocrity

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

quote:
--------------------------------------------------------------------------------
Originally posted by l_carmen2003

raluca, eram la spitalul de urgente cand au venit ranitii din accidentul de la tarom. am vazut si noi masinile distruse... eu nu mai circul de mult cu tramvaiul - lui fiu-meu ii place si asta-vara trebuia musai sa il dau cu tramvaiul macar 1 data/ saptamana - insa merg tare rau... ce nu spun insa ziarele este ca vatmanul tramvaiului care venea din copou era beat si ca a intrat la scurt timp dupa ce l-au adus in coma alcoolica. mama a fost internata chiar in u.p.u. si a fost martora la discutii si intamplari... eu nu am intrat decat pe 'ziua' de azi si nu am citit nicaieri despre acest fapt doar despre starea precara a sinelor!!! si nu cred ca nu se stia!

--------------------------------------------------------------------------------



carmen, intr-adevar, eu nu am citit nicaieri de chestia asta. Si nici macar nu am auzit prin redactie vreun zvon genul asta... Adevarul e ca acum 2 saptamani, intr-o duminica, ducandu-ma in Centru cu un tramvai 6, am dat peste un nene beat.... Ca m-am dus la el dupa bilet si am crezut ca lesin acolo din cauza mirosului de alcool... Apoi l-am auzit si vorbind, am vazut si cum se comporta... Am mers cu o frica... Dar am avut noroc si am ajuns cu bine...
De asta am asteptat eu sa se faca mai repede caldut, sa pot merge pe jos...



http://pg.photos.yahoo.com/ph/ralnied/my_photos
E si maine o zi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

'Neata! Eu m-am trezit mai greu... in sensul ca intai am scris dincolo, la vechiul capitol si apoi mi-am dat seama ca acum aici sunteti de gasit... Batranetea, ce sa-i faci???
Azi pot sa va anunt ca sunt mai vesela. Fara vreun motiv anume. Asa, pur si simplu m-am desteptat cu pofta de viata... Nu imi explic... Nici eu nu mai inteleg ce se intampla cu mine si cu trecerea asta brusca de la o stare la alta... Oricum, in mare masura, un rol important l-ai avut si voi, ca mi-ati fost alaturi. Si va multumesc!
Acum sunt la cafeluta...
Chiar asa... cine a luat soarele??? Sa il aduca imediat inapoi!

http://pg.photos.yahoo.com/ph/ralnied/my_photos
E si maine o zi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanabandol spune:

bravo finuto!!!!!
asa te vreau.capul sus si privirea inainte
pupici,
oana

i would rather die of thirst than drink from the cup of mediocrity

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

Bey, totusi, soarele... unde e??? Ca azi ma pregateam sa ma imbrac cu o geaca mai subtire, sa ma incalt cu pantofi... Cred ca mai aman momentul...

http://pg.photos.yahoo.com/ph/ralnied/my_photos
E si maine o zi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danna_36 spune:

Raluca, eu am incaltat pantofi azi si a fost ok, chiar foarte bine, cred ca nu mai pun cizmele nici daca ninge iar ...

Darria, e cam greu de gasit ceea ce cautati voi, adica o persoana disponibila in weekenduri (inclusiv Duminica) si in rest asa, din cand in cand. Majoritatea cauta stabilitate si nu prea sunt dispuse sa sacrifice sfarsitul de saptamana. Poate ai noroc cu Gabriela. Eu am cautat asa ceva in Bucuresti 3 ani la rand si nu am gasit. Tot asa, aveam fata la gradinita cu program prelungit, ma descurcam in timpul saptamanii, dar era nevoie de cineva disponibil cand se intampla sa fie bolnavioara, cand erau zile libere date de la Stat (iar eu si sotul nu aveam)percum si sambata, caci amandoi lucram...Si cum spuneam nu am gasit desi eram dispusi sa platim oricat. Asa se face ca am chemat-o pe mama de la Iasi de 2 ori, si a venit saraca, cand a facut Magda pojarelul si apoi varsatul de vant, iar altadata am dus copilul la Iasi numai pentru 4 zile, cat nu a fost deschisa gradinita... Imi amintesc cu groaza cum ma apropiam dimineata de usa gradinitei si ma treceau fiorii la fiecare hartie noua lipita pe geam. Ma raceam toata la gandul ca iar sunt libere doamnele 2-3 zile cu cine stie ce ocazie si eu nu am ce face cu fata...Cat despre sambete, o luam la servici cu noi, cand unul, cand altul, care cum puteam...
Asa am ajuns la hotararea de a deschide chiar eu un centru pentru primirea copiilor pentru ca nu am de gand sa trec si cu Ruxi prin aceleasi peripetii si sa stau cu grija si teama in fiecare zi, cu atat mai mult cu cat stiu ca nu sunt singura in situatia asta...
Nu mai e mult si deschid portile...Va fi deschis iarna si vara, in timpul scolii si in vacanta, in timpul saptamanii si in Weekend, de dimineata pana noaptea, si atunci va astept cu drag...



www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=71116#1518073" target="_blank">Doua fetite-surori au nevoie de noi!

Catia si Sabina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns palmyrah2002 spune:

quote:
--------------------------------------------------------------------------------
Originally posted by aime

'neata si de la noi!

oare o veni primavara?

in alta ordine de idei....Cristina (palmyrah) nu mai dai nici un semn de viata? Danna, eram obisnuita si cu tine mai des? sper ca sunteti bine, doar aglomerate ...

aime si Vladimir, 1an+



--------------------------------------------------------------------------------



Draga Aime,
Eu am stat 2 saptamini acasa,in concediul medical pentru ca Mihnea a facut varsat de vint.Pe amindoi cu mama nu puteam sa-i las,avind in vedere cit sint de "cuminti"si in plus lui Rares i-a iesit primul dintisor si a fost nervos,agitat,plingacios mai ales noaptea.
Multumim ca te-ai gindit la noi!

Mephala,te asteptam mai des si un pic mai tirziu iti trmiti PM cu nr.de telefon.Poate nu e prea tirziu!

Cristina,Rares 9 luni si Mihnea 4 ani si jumatate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns palmyrah2002 spune:

Danna,mi-ai dat o veste buna.Si asa imi faceam probleme pentru vacanta de vara a lui Mihnea.In ce zona va fi gradinitza?

Mergi la inceput