gradinita 250 - militari ??

gradinita 250 - militari ?? | Autor: laura_dimitris

Link direct la acest mesaj

Am incercat sa gasesc ceva despre aceasta gradinita dar.... nimic!!!
As vrea ca baietelul meu sa mearga din toamna la gradinita nr. 250. Este cea mai apropiata de casa noastra. Vazand circulatia ingrozitoare din bucuresti, dupa un an de chin cu plimat copilul in alt cartier... vreau sa mearga aici.
Stie cineva ceva de conditiile gradinitei, educatoare, directoare, etc...????
Va multumesc anticipat!!!!

Laura mama lui Dimitrakis

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ioana_tzuchi spune:

Laura, unde e gradinita asta in Militari?

ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura_dimitris spune:

Adresa este str. Dealul Tugulea nr. 35. Mai exact este peste drum de teatrul Masca. Este o cladire foarte mare, vopsita in galben.
Sunt tare trista ca nu mi-a raspuns nimeni. Probabil nu sunt mame din DC cu prichindei acolo....
As vi vrut sa merg la poarta gradinitei la ora la care ies copiii si sa intreb parintii... Din pacate ies de la serviciu foarte tarziu iar sotul meu.... este asa de timid ca in afara de buna ziua nu vorbeste cu "strainii"...
Mai astept inca.
Poate stii tu ceva Ioana...
Sau, m-ai intrebat pentru ca si tu ai vrea sa-ti trimiti copilasul acolo ??

Laura mama lui Dimitrakis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura_dimitris spune:

Revin, teatrul masca este pe Uverturii...

Laura mama lui Dimitrakis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinuca spune:

Laura, si eu cochetez cu ideea de a-l da pe Radu meu la aceasta gradi.Am fost inauntru, am vorbit cu directoarea si mi-a spus sa revin la inscrieri.Du-te si tu inauntru si vezi cam cum arata.Mie parca nu mi-a placut.Curtea arata jalnic si personalul mi s-a parut cam scarbos.Du-te acolo pe la 4-5 si vezi ca parintii mai stau in curte cu copii dupa ce ii iau.Abordeaza cativa si vezi ce-ti spun.
Si apoi...spune-mi si mie....

Irinuca 23+
& Raducu
http://community.webshots.com/user/broscutza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anemona spune:

Laura, la aceasta gradinita merge fetita unei bune prietene care va termina curand, pt ca va merge la scoala. Merge aici de la 4 ani si argumentul in alegere a fost ca sta vis-a-vis de gradinita, ceea ce a fost un mare avantaj la capitolul timp. In rest... ei zic ca au fost multumiti, numai ca eu am mai intrebat-o pe fetita ce fac la gradi si mi-a zis mereu ca se joaca. Ca engleza nu mai fac, ca matematica mai rar, deci mi-a dat de inteles ca nu prea se tin de programa. Acuma eu iti spun ce banuiesc doar. Ce e acolo nu stiu exact.
Asistenta medicala stiu ca este o muratura, prietena mea a avut ceva conflicte cu ea (ea fiind si medic si contazicandu-se pe teme medicale cu ea, plus ca in primele saptamani, cand copilul plangea pana vomita, asistenta o dadea afara pe mama, nu o lasa sa mai stea deloc, sa se linisteasca fetita).
Cam asta e ce pot sa-ti spun. Dar cel mai bine sa scrie mamici cu copilasii acolo.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_tzuchi spune:

Laura, hai ca eu de-abia acum am vazut intrebarea ta.
Da, si eu eram interesata de gradinita asta, ca vroiam sa-l dau pe Matei acolo din toamna, acum are 1 an si 8 luni, dar m-am razgandit, cred ca il dau la cresa, e una chiar langa mine, pe str. Estacadei.
Cat despre Gradinita nr.250 (nu stiam sigur care este, de-aia te-am intrebat pe unde e), nu stiu nimic, doar am auzit ca "e buna", dar nu de la cineva care are copilul acolo, asa ca... nu stiu ce sa zic...poate totusi iti raspunde cineva care are bb-ul acolo!
Succes!

ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura_dimitris spune:

Acum am sunat la gradinita sa intreb cand incep inscrierile....
O doamna nici pe departe amabila mi-a raspuns grabita ca pe 12 iunie....
si.. reproduc cele auzite: " sa fiti foarte dimineata la poarta in ziua de 12 ca sa apucati loc, pentru ca stiti cum este cu locurile...."

Adica cum?? O sa stau la "coada" ca pe vrenuri de mult apuse sa-mi insriu copilul la gradinita ????
Sa strig din spate sa se dea cate un singur loc ca sa se ajunga si la mine....????
Doamne, Doamne!!!
As prefera sa mi sa spuna verde in fata cat face, AOO, 150, 200 Euro.
Ma enerveaza cumplit sa ne invartim in jurul cozii...
Trebuie sa gasesc o pila, sa se stie ca vreau sa dau decat sa ma joc de' a soarecele si pisica...
Voi ce credeti??

Laura mama lui Dimitrakis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gaby spune:

Buna,

Noi am locuit pe Dealul Tugulea si anul trecut vroiam sa ne dam piciul acolo...am mers se pare prea taziu ca mi-au spus in MAI ca nu mai sunt locuri iar in APRILIE ca nu este timpul inscrierilor.
De la parinti stiu ca inscrierea este la mijlocul lui Aprilie, dar si ca unele doamne de pe acolo sunt extrem de acre, iar unele extrem de dragute..Depinde la cine nimeresti. A, si ca desigur, ca la STAT, functioneaza spaga. Nici macar nu ne-au lasat sa vizitam gradinita, am nimerit o scortoasa, care astepta bani la intrare.
O bunica cu care eram prietena mi-a spus ca baietelul este ok si au grija de ei, mancare buna...sunt multumiti in ansamlu..dar cam atat pot sa-ti spun. A, si desigur, au o ingrijitoare pe care o imbuiba cu bani pentru a avea grija de piciul ei!!!!
Aceste institutii mi-au lasat un gust amar...

Gaby si Razvan (smeu)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura_dimitris spune:

multumesc mult gaby!! o sa mai incerc, cu "sfanta" spaga, cu pile..
din pacate este gradinita cea mai apropiata de casa noastra si incerc sa/l dau aici.

Laura mama lui Dimitrakis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adelaeu spune:

sunt interesata de aceasta gradinita...dar nu gasesc decat post-uri vechi
Este vreo mamica care are acum piciul la aceasta gradinita? Vreau si eu cateva pareri

Mergi la inceput