Foite contraceptive

Foite contraceptive | Autor: malla

Link direct la acest mesaj

Fetelor, dragelor,
Azi am auzit ceva nou: ca ar fi la farmacie foite contraceptive...cica se introduc in vagin inaintea contactului sexual si ca nu mai ramai insarcinata... Ati auzit de asa ceva?
Ps: si cica pe deasupra ar fi f. ieftine, mai ieftine decat prezervativele...
Astept sa imi spuneti parerile voastre, daca ati auzit de asa ceva???

adriana

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns amik spune:

mie mi-a recomandat dr meu sa le folosesc dupa ce am nascut si alaptam (proasta am fost sa il ascult).le-am folosit cat am putut de corect, am respectat adancime,timp,etc.in scurt timp am ramas insarcinata.la 3 luni dupa nastere.



Alexandra mare si Alexandra mica(10 iulie 2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hristina spune:

Exista, intr-adevar! De foarte multi, multi ani!
Sa vedem acum daca ne spune cineva, ceva despre ele! Asa, de curiozitate, ca n-as folosi oricum!
Am folosit ovule si e naspa rau!
Si cu ele cred ca e cam la fel!
Se topesc, se dizolva, cam asa ceva!

Kasi si Victoria ( 23 iulie 2005)
http://pg.photos.yahoo.com/ph/kasivitan/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns malla spune:

No, inseamna ca eu is in urma, ca de obicei...

adriana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurajr spune:

Le folosesc de 10 ani, cu mici pauze, fara nici un incident .
O perioada am luat la indicatia medicului gineco pastile Rigevidon cu Fe...mi-au provocat un dezechilibru groaznic, 8 luni mi-a luat sa ma pun cat de cat la punct cu activitatea hormonala sa raman insarcinata .
Mie foitele mi se par comode dar depinde de organismul fiecareia .

Scarlet O'Hara : Si maine mai este o zi !
Laura si shoricutzu' Otilia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miti2004 spune:

si eu am folosit de f multe ori si nu s-a intamplat nimic, acum nu stiu daca a fost doar pura coincidenta...

miti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinnaP spune:

De ce nu incerci OVULE contraceptive (Contracept-M, Pharmatex)? Si in prospect scrie ca sunt cu mult mai sigure, iar statisticile apropie performanta lor de a pilulelor. Si eu le-am folosit cu reticenta la inceput si chiar cu teama - in 3 luni de cand le folosesc totul e ok. La fel si in cazul unei prietene.
Acum, sper sa nu-ti dau un sfat rau...tot pe forum mi le-au recomandat si mie niste fete. Si daca scrie ca sunt sigure chiar si dupa nastere sau avort (cand riscul sa ramai insarcinata e mult mai mare), atunci...
Succes!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miag spune:

Eu am folosit foite si nu am ramas insarcinata niciodata in perioada in cere le foloseam...
Acum am vazut ca exista ovule: contraceptM..poate o sa incerc si eu...

Mia, mami de ROLAND (18 Noiembrie 2004)

Winners never quit, quiters never win!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela amalia spune:

Si eu am folosit foite un timp (vre-o 2-3 luni) cu "succes", adica nu am ramas gravida...



www.tickercentral.com/view/4ufc/3" target="_blank">Mihaela si bbwww.tickercentral.com/view/4ufc/4" target="_blank"> Amalia

SITE AMALIA

Sa nu traim spunand ca nu se poate, trebuie sa ne pastram speranta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lona spune:

Toate spermicidele mi se par incomode pentru ca trebuie sa astept pana am voie sa ma spal. Cu multi ani in urma am avut si astfel de foite care nu se dizolvau complet, doar substanta depusa pe ele, iar apoi trebuia sa recuperez "celofanul".
Contracept mi s-a parut dificil de folosit pentru ca trebuia sa astept 4 ore pana la spalatul cu sapun...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

toate spermicidele au contraindicatia spalarii cu sapun timp de cateva ore - asta pentru ca sunt detergenti anionici si sunt inactivati de detergentii cationici din sapunuri, sampoane, etc. asa ca mare grija, toaleta doar cu apa simpla si sapun de abia dupa cateva ore. asta ca nu sa aveti surprize neplacute.

Roxana

Mergi la inceput