Regulament! | Concursuri active | Intrebari frecvente | Ajutor    

Album concurs!

Clasament final

Toate forumurile Desprecopii.com: liste de discutii  Femina intim

Foite contraceptive

Subiect nou  Sondaj nou Sondaj nou  Subiect inchis  Versiune imprimanta
Pagina urmatoare

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator Pagina: din 2

malla
malla
Mami unui bebelus de plus

Romania
1631 Mesaje
0 Prieten(i)

Trimis la - 21/03/2006 :  21:33:02 Link direct la acest mesaj  Arata profilul  Visiteaza pagina lui malla  Trimite mesaj Yahoo lui malla Adauga semn de carte la mesaj Trimite malla un Mesaj Privat

Foite contraceptive

Fetelor, dragelor,
Azi am auzit ceva nou: ca ar fi la farmacie foite contraceptive...cica se introduc in vagin inaintea contactului sexual si ca nu mai ramai insarcinata... Ati auzit de asa ceva?
Ps: si cica pe deasupra ar fi f. ieftine, mai ieftine decat prezervativele...
Astept sa imi spuneti parerile voastre, daca ati auzit de asa ceva???

adriana
      (0 aproba) (0 dezaproba) | Raspunde la subiect | Raporteaza la Moderator

Editat de - Oana_B on 22/03/2006 16:33:06
amik
amik
forever not yours

Romania, bucuresti
1574 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 21/03/2006 :  22:04:06 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiamik Adauga semn de carte la raspuns Trimite amik un Mesaj Privat
mie mi-a recomandat dr meu sa le folosesc dupa ce am nascut si alaptam (proasta am fost sa il ascult).le-am folosit cat am putut de corect, am respectat adancime,timp,etc.in scurt timp am ramas insarcinata.la 3 luni dupa nastere.

Alexandra mare si Alexandra mica(10 iulie 2003)

De acord (0 aproba) Dezaprob (0 dezaproba) | Raspunde la subiect | Raporteaza la Moderator Mergi la inceput
hristina
hristina
membru matur

Donator Teodora
 Romania, campulungARGES
1628 Mesaje
8 Prieten(i)
Trimis la: - 21/03/2006 :  22:32:49 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite hristina un Mesaj Privat
Exista, intr-adevar! De foarte multi, multi ani!
Sa vedem acum daca ne spune cineva, ceva despre ele! Asa, de curiozitate, ca n-as folosi oricum!
Am folosit ovule si e naspa rau!
Si cu ele cred ca e cam la fel!
Se topesc, se dizolva, cam asa ceva!

Kasi si Victoria ( 23 iulie 2005)
http://pg.photos.yahoo.com/ph/kasivitan/my_photos
      De acord (0 aproba) Dezaprob (0 dezaproba) | Raspunde la subiect | Raporteaza la Moderator Mergi la inceput
malla
malla
Mami unui bebelus de plus

Romania
1631 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 21/03/2006 :  22:34:31 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui malla  Trimite mesaj yahoo luimalla Adauga semn de carte la raspuns Trimite malla un Mesaj Privat
No, inseamna ca eu is in urma, ca de obicei...

adriana

laurajr
mama si sotie eroina

Canada, K/W
1339 Mesaje
1 Prieten(i)
Trimis la: - 22/03/2006 :  01:14:52 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite laurajr un Mesaj Privat
Le folosesc de 10 ani, cu mici pauze, fara nici un incident .
O perioada am luat la indicatia medicului gineco pastile Rigevidon cu Fe...mi-au provocat un dezechilibru groaznic, 8 luni mi-a luat sa ma pun cat de cat la punct cu activitatea hormonala sa raman insarcinata .
Mie foitele mi se par comode dar depinde de organismul fiecareia .

Scarlet O'Hara : Si maine mai este o zi !
Laura si shoricutzu' Otilia
miti2004
miti2004
membru matur

Donator desprecopii.comDonator pentru diana
 Romania, montreal
1717 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 22/03/2006 :  05:09:38 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite miti2004 un Mesaj Privat
si eu am folosit de f multe ori si nu s-a intamplat nimic, acum nu stiu daca a fost doar pura coincidenta...

miti
CristinnaP
CristinnaP
membru incepator

Romania,
169 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 22/03/2006 :  08:14:40 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite CristinnaP un Mesaj Privat
De ce nu incerci OVULE contraceptive (Contracept-M, Pharmatex)? Si in prospect scrie ca sunt cu mult mai sigure, iar statisticile apropie performanta lor de a pilulelor. Si eu le-am folosit cu reticenta la inceput si chiar cu teama - in 3 luni de cand le folosesc totul e ok. La fel si in cazul unei prietene.
Acum, sper sa nu-ti dau un sfat rau...tot pe forum mi le-au recomandat si mie niste fete. Si daca scrie ca sunt sigure chiar si dupa nastere sau avort (cand riscul sa ramai insarcinata e mult mai mare), atunci...
Succes!
miag
miag
Rollymania

Romania, Bucuresti
2308 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 22/03/2006 :  08:40:18 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite miag un Mesaj Privat
Eu am folosit foite si nu am ramas insarcinata niciodata in perioada in cere le foloseam...
Acum am vazut ca exista ovule: contraceptM..poate o sa incerc si eu...

Mia, mami de ROLAND (18 Noiembrie 2004)

Winners never quit, quiters never win!

mihaela amalia
mihaela amalia
membru matur

Romania, acasa :)
2042 Mesaje
3 Prieten(i)
Trimis la: - 22/03/2006 :  09:12:48 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite mihaela amalia un Mesaj Privat
Si eu am folosit foite un timp (vre-o 2-3 luni) cu "succes", adica nu am ramas gravida...

SITE AMALIA

Sa nu traim spunand ca nu se poate, trebuie sa ne pastram speranta.

Lona
Lona
membru matur

Romania,
1540 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 22/03/2006 :  09:42:54 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiLona Adauga semn de carte la raspuns Trimite Lona un Mesaj Privat
Toate spermicidele mi se par incomode pentru ca trebuie sa astept pana am voie sa ma spal. Cu multi ani in urma am avut si astfel de foite care nu se dizolvau complet, doar substanta depusa pe ele, iar apoi trebuia sa recuperez "celofanul".
Contracept mi s-a parut dificil de folosit pentru ca trebuia sa astept 4 ore pana la spalatul cu sapun...

Mai bine un dusman intelept dacat un prieten neghiob! (proverb indian)

membru veteran roxanaz
Rainbow in the dark

Romania, constantaCONSTANTA
18695 Mesaje
12 Prieten(i)
Trimis la: - 22/03/2006 :  10:14:38 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite roxanaz un Mesaj Privat
toate spermicidele au contraindicatia spalarii cu sapun timp de cateva ore - asta pentru ca sunt detergenti anionici si sunt inactivati de detergentii cationici din sapunuri, sampoane, etc. asa ca mare grija, toaleta doar cu apa simpla si sapun de abia dupa cateva ore. asta ca nu sa aveti surprize neplacute.

Roxana
Pagina: din 2 Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Pagina urmatoare

Subiect nou  Sondaj nou Sondaj nou
 Subiect inchis
 Versiune pentru imprimanta
Mergi la:
Forumul desprecopii.com © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

Da un Like!

horoscopcopii
Horoscopul copiilor

... Alte horoscoape ...

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com