vopsea de par

vopsea de par | Autor: nadyana

Link direct la acest mesaj

fetelor ce stiti despre vopseaua de la L'oreal care a aparut acum?L'oreal preferance care deschide 2 tonuri?sunt cateva nuante de maron.cum este?oare daca am parul vopsit saten onchis pot sa incerc un ton mai deschis cu aceasta vopsea?si mai este L'oreal feria.cum e?

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nikole spune:

L'oreal feria e cea mai mare tampenia ce mi-a cazut in mana in materie de vopsele.Culoarea rezultata e fenomenala,ca luciu, reflexe, tot ce vrei, dar...cum orice minune tine 3 zile...nici vopse nu tine mai mult de 3 spalari...
Doar daca vrei sa te faci blonda iti recomand L'oreal, are niste nuante mortale...
Cel mai bine e sa mergi la un salon sa te vopsesti cu o vopsea profesionala,vei vedea diferentza.


http://photos.yahoo.com/frezia_2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Veve spune:

Parul vopsit inchis nu se decoloreaza cu o alta vopsea mai deschisa.Pentru ceea ce vrei tu trebuie decolorat si-apoi aplicata nuanta dorita.


www.danasoft.com/sig/airise.jpg" target="_blank">Irina,veve & croko
poze1,2,3,4,5,www.dotphoto.com/go.asp?l=airise&p=veve" target="_blank">6

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nadyana spune:

mersi fetelor!cred ca am sa merg la un salon pana la urma, desi este destul de greu sa aleg un salon.si ezit putin pt. ca , in urma cu ceva timp am cumparat de la un depozit o vopsea, Vitality parca se numea, era profesionala si m-am vopsit la un coafor, dar nu a tinut deloc pe parul meu.am sa incerc poate gasesc un salon bun.va pup si astept in continuare parerile voastre.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nadyana spune:

fetelor, am citit tot pe acest site despre posibilitatea de a combina 2 nuante de vopsea.de ex. una mai deschisa si una mai inchisa.ce parere aveti?ati incercat ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Veve spune:

Eu mereu ma folosesc de combinatii de nuante (de ex. asta vara vroiam violet si-am combinat o nuanta de rosu cu un pic de negru albastruisi-a iesit;apoi am gasit un violet suuuuuper la palette (v5 cred)-de obicei nu foloseam vopseaua aia,da' nuanta m-a convins;am luat-o cu mine si-aici,am terminat-o si plang dupa ea acu')cand ma vopsesc,insa sa fie aceeasi vopsea.N-am incercat niciodata sa combin alte firme;io stiu cum or reactiona chimicalele alea?


www.danasoft.com/sig/airise.jpg" target="_blank">Irina,veve & croko
poze1,2,3,4,5,www.dotphoto.com/go.asp?l=airise&p=veve" target="_blank">6

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nadyana spune:

Veve,oare pt. a iesi o nuanta mai deschisa cu un ton decat satenul inchis cu care sunt vopsita acum (wella safira-cafea turceasca)cum ar trebui sa combin nuantele?sa iau una mai deschisa cu 2 tonuri si una nuanta mea?tu cum le combini?una nuanta pe care o ai si una mai deschisa?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Veve spune:

N-am incercat niciodata sa-mi deschid nuanta (pe par vopsit) cu vopsea normala,numai cu decolorant;din cate stiu nu prea iese altfel.


www.danasoft.com/sig/airise.jpg" target="_blank">Irina,veve & croko
poze1,2,3,4,5,www.dotphoto.com/go.asp?l=airise&p=veve" target="_blank">6

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Avalon spune:

Daca vrei sa deschizi parul numai cu un ton fara sa decolorezi parul, respectiv de la saten mediu sa iasa un saten deschis, incearca cu o vopsea blond aluna (coniac), s-ar putea sa reusesti un saten oricum mai deschis decat cel pe care il ai acum. Wella stiu ca avea o astfel de nuanta. Bafta!

*******************************
Este inutil sa fim mereu ingrijorati pentru ziua de maine fiindca fiecare zi vine cu problemele ei. La urma urmei, azi este ziua de maine pentru care iti faceai probleme ieri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nadyana spune:

Mersi fetelor!

Mergi la inceput