Mamici casnice (19)

Mamici casnice (19) | Autor: Danelutza

Link direct la acest mesaj





CATALOG - mamici casnice


andora - Andreea 14.02.1977

ange - Camelia 10.03.1972

an-k - Anca 19.10.1982

alexa si mami - Alina 24.01.1979

Anculina - Anculina 30.06.1977

andradanatalia - Andrina

adinell - Adriana

Bimilit - Bianca 11.03.19..

candy24

Crismir - Mirela 1.03.1976

dana d - Dana 15.06.1967

diadaniela - Dana

Danelutza - Daniela 14.05.1967

Gargaritza - Cristina 6.10.1977

gegea - Geani 4.04.1980

impreuna - Flavia 28.08.1979

ioana2004 - Mariana 22.01.1976

mama_de_bebe - Stela 17.05.1975

mihaela amalia - Mihaela 13.06.1982

mirela alina - Mirela 7.10.1977

Mona_B - Mona

nelia - Cornelia 22.09.1968

pinguleasa - Nicoleta 18.10.1982

porumbel30

ralucule - Raluca 1.07.1978

raalucutza - Raluca 17.10.1982

osna - Svetlana 28.01.1979

symaco - Corina 28.12.1982

Tina_Welsh - Tina 14.02.1984


Sa fim iubite !

*********************************************************************

suntem pentru ca suntem si
*********************************************************************



Mamici ori 1




andora - Raluca Maria(Gogo) 10.10.2004

Anculina - Maria Carolina 26.05.2004

An-k - Bianca 14.03.2005

alexa si mami - Alexa 23.10.2004

andradanatalia - Andrada Natalia

adinell - Andrei Matia 22.09.2005

CRISMIR - Robert Cristian 19.10.2004

diadaniela - Alexandra 27.11.2002

Danelutza - Isabella 5.06.2005

Gargaritza - Irina 6.02.2005

gegea - Daria 3.04.2005

impreuna - Sara 25.11.2004

ioana2004 - Ioana 23.20.2004

mirela alina - Matei 11.09.2003

Mona_B - Vlad Andrei 5.12.2004

mihaela amalia - Amalia 14.10.2004

pinguleasa - Alexandra Celine 20.12.2004

ralucule - Tristan 7.10.2004




Mamici ori 2



ange
Maia Ioana 16.11.1998
Robert Mihail 13.05.2003

Bimilit
Tudor 23.09.1993
Matei 24.02.2005

dana d
Alexa 8.09.1994
Ilinca 28.02.2003

mama_de_bebe
Bianca 8.05.2004
Robert 1.06.2005

nelia
Agata 28.06.2001
Tudora 30.04.2005

symaco
Vanessa Sybille 15.12.2002
bebe Anastasia - in burtica



Mamici ori 3



Porumbel30
Andrei 1.02.1998
Paul 9.11.2001
Ian 9.02.2006





Burtici



Tina_Welsh - 5.04.2006

osna - 09.2006

symaco - 17.04.2006

raalucutza - 25.05.2006

Nastere usoara pretenele!




Aniversarile lunii


mamici

Mirela (crismir) 1.03
Cami (ange) 10.03
Bianca (bimilit) 11.03

copii
Vlad Cristian (mami vladhana) 1.03
Bianca (mami an-k) 14.03

ALBUMELE NOASTRE

pt. foto solicitati userul si parola

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=70825" target="_blank">capitolul 18

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Danelutza spune:

Ange ma conformai, cam greu dar reusii

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=53616" target="_blank">Povestea nasterii principesei noastre

Daniela si principesa ISABELLA (5 iunie 2005)

Poze cu ingerasul lui mami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa si mami spune:

bravo danelutza!
ce ziceai de chat? mie imi spune ca e dezactivat temporar.


alexa & fam

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danelutza spune:

mi-am facut adresa pe yahoo danielamircea67@yahoo.com, ca pe forum e dezactivat, iar aseara m-am chat-uit cu mamicile care au bebei de virsta Isei.


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=53616" target="_blank">Povestea nasterii principesei noastre

Daniela si principesa I
SABELLA (5 iunie 2005)

Poze cu ingerasul lui mami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela amalia spune:

quote:
Originally posted by alexa si mami

bravo danelutza!
ce ziceai de chat? mie imi spune ca e dezactivat temporar.


alexa & fam



Si al meu spune la fel



www.tickercentral.com/view/4ufc/3" target="_blank">Mihaela si bbwww.tickercentral.com/view/4ufc/4" target="_blank"> Amalia

SITE AMALIA

Sa nu traim spunand ca nu se poate, trebuie sa ne pastram speranta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tina_Welsh spune:

Mihaela,aici macar sistemul medical e mai bun.Eu voi fi tinuta in spital pentru 5 zile,bineinteles daca vreau sa stau,ca sa ma invete cele necesare,schimbat de scutec,baitza etc..Si slava Domnului sunt moase excelente si super de treaba.Sper sa nu fac depresie ca aia ar mai lipsi!
Diadaniela,sotul nu stie romana,dar o sa va anunte Corina(Symaco) ca voi lasa un mesaj pe YM si la mamicile de martie-aprilie,si daca voi avea timp si rabdare in acel moment,voi lasa si-aici!
Danelutza,multumesc.Va voi anunta cu siguranta!
Impreuna,toanele au fost dintotdeauna!Mai ales cand stiu ca sunt iubita,si mofturile imi sunt acceptate.Numai ca pe perioada sarcinii s-au accentuat mai mult!Poze voi face multe..pentru ca stiu cum e sa nu ai poze din copilarie!
Alexa si mami,nu stiu daca e fetita,dar e bebitza(derivat de la bebe).Eu cred ca e baiat.Merci de galerie!Urai!Da-i sa fie cat mai repede!Sa dea Dumnezeu sa fie totul cu un final fericit..ca in ultima vreme numai tragedii am citit,la gravidutze si bebelusi!
Eu va dulce si vedeti ca ma tin de cuvant?O sa mai intru! mariiiiiiiii!

Tina and Tina and Mark's baby
Poze de la cununia civila si cu mine gravidutza
Eu si Mark
Semnatura mea


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns symaco spune:

si mie imi zice tot la fel cu chatul?
danelutza,ia zi repede ce tre sa facem sa ne chatuim si noi?!
osna,sa stii ca io mananf foarte multi castraveti murati...dar numai deaia cu sare,urasc catravetii nemtesti cu otet!
in schimb la mine cu dulciurile a cam devenit o problema,eu papam o ciocolata cam odata la luna si acum daca intr-o zi nu am papat ceva dulce ma apuca tremuriciul!
alina,burtica mea duce o fetitza..la Tina ramané surpriza pana la nastere!
bai,fetele,parca si pe mine a inceput sa ma ia putzin frica,desi sunt la a doua nastere si teoretic cam stiu ce se va intampla..ma gandesc cu groaza la ziua ceea mare!inca de la cele mai mici amanunte am planuit,unde sun prima data,unde o las pe sybille,cum va decurge drumul pana la spital..etc,dar oare chiar va merge totul dupa planul meu?!
la noi iar ninge..nici urma de primavara!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela amalia spune:

Tina intr-adevar sistemul medical romanesc nu se poate compara, cu altul, si de asta pentru voi burticile din alte tari va fi super ok ...

Sym oricat le-ai gadili, din repezela tot vei uita ceva, sa speram ca nu pe Syb(ca in filmul Home alone )...vorba aia "Socoteala de-acasa nu se portriveste cu cea din targ"

Eu una am fetita mare, m-a ajutat in seara asta la treburi, si asta numai ca era in toane bune
Printre altele i-am spus sa duca un ploveras de-al ei murdar la baie.Harnicuta lui mama s-a dus la baie, a facut un pas si l-a lasat jos.Adevarul e ca nu i-am spus sa il duca in cosul de rufe ...ci doar in baie, avea dreptate fata...vina e a mea ca nu am vorbit pana la capat



www.tickercentral.com/view/4ufc/3" target="_blank">Mihaela si bbwww.tickercentral.com/view/4ufc/4" target="_blank"> Amalia

SITE AMALIA

Sa nu traim spunand ca nu se poate, trebuie sa ne pastram speranta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gegea spune:

Salutare, fetelor!

Tina, o suta de metri cat mai linistita, fara probleme si nastere usoara! Din pacate, tragedii au fost si vor fi mereu, dar trebuie sa fim optimiste, sa tinem capul sus si sa nu ne pierdem incredera ca totul va fi bine! Ai grija de tine si de bebe!

Flavia, multumim de aprecieri!
Zici ca medicul nu ti-a recomandat analize pentru Sara. Eu chiar vroiam sa-i fac un set acum la 1 anisor, urmeaza sa discutam si noi cu pediatrul. Stiam ca e recomandat la varsta asta, desi conditia cu care accept sa-i fac e sa-i ia numai sange din degetel, ca altfel nuuuuu.

Alina, nu era vorba de suparare, insa nu intelesesem ideea. Seamana la freza, numai ca Daria are mai mult par ca ta-su, ca el se tot tunde la 2-3 saptamani.

Noi am avut show de show la masa de dimineata; nu manca iaurtul amestecat cu biscuiti si banana pe care eu i le dadeam cu lingurita, dar papa iaurt direct din paharel si biscuitel din manuta... Si toate astea au durat vreo ora si jumatate. Ce vrei...mofturi de domnisoara. La pranz a fost ok, apoi am iesit la are curat, Daria a cantat si l-a strigat pe ta-ta intr-o veselie.

Pupici si poate ne auzim mai incolo!

Geani si Daria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns impreuna spune:

Eu sunt tare plictisita si fara chef, asa ca nu vreau sa va molipsesc si pe voi:)

Alina eu iti zic tot ce stiu, ca nu ma doare mana:) Cu cea mai mare placere. Noi am incheiat o polita de 400 euro /an, pe 20 de ani, la sfarsit, dupa cea mai pesimista estimare investitia creste cu vre-o 3000 euro (adik noi dam 6 si primim 9), plus avem o suma asigurata in caz de vre-o tragedie de 12.500 euro (oricand s-ar intampla) Ce mi-a placut a fost ca ne-a prezentat situatia cea mai sumbra, in caz ca totul ar da faliment, nu cum fac ceilalti care prezinta cele mai mari realizari ale companiei si nu amintesc de risc.
Daca mai vrei detalii ridica 2 dejete:)

Danelutza cu adresa asta o sa fi si pe mess?

Gravidutelor, e buna ideea sa lasati mesaj pe mess, macar un status ca sa nu mai scrieti la fiecare, sa fim si noi in mijlocul evenimentelor:)

Geani sa te obisnuiesti de pe acum cu mofturile, sa vezi mai incolo:) Si Sara mea face figuri, iar tati zice ca ii aminteste de mine, cum eram cand m-a cunoscut :P

Miha ai cucoana mare in casa, ajutor de nadejde:)

Am uitat cine intreba de ce asigurari e vorba: cele de viata, nu pt locuinte.


Ce faceti in seara asta, ce planuri aveti? Eu ma abtin deocamdata ca o sa radeti de mine

Flavia (sotie si mamica fericita)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danelutza spune:

Symaco itzi faci adresa pe yahoo messenger si ne chat-uim
Flavia ihi, adresa asta e pentru mess


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=53616" target="_blank">Povestea nasterii principesei noastre

Daniela si principesa I
SABELLA (5 iunie 2005)

Poze cu ingerasul lui mami

Mergi la inceput