Piticodromul de ian-feb05 (5)

Piticodromul de ian-feb05 (5) | Autor: Witchie

Link direct la acest mesaj


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=70231&whichpage=10" target="_blank"> de-aici am intrat in copilarie

Continuare de la www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=70399&whichpage=1" target="_blank">Copilasi dragalasi de ian-feb 05 (1)www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=70708&whichpage=1" target="_blank">(2) www.desprecopii.com/forum/post.asp?method=TopicQuote&TOPIC_ID=70882&FORUM_ID=63" target="_blank">(3)
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=71093&whichpage=11" target="_blank">(4)


Noiembrie
23 nov. Alexandru (Bellamia)

Decembrie
15 Victor Stefan (Ana Maria) 9,2 kg/75 cm
21 Bianca Maria (Ingerasu)
22 Rayan (Crinuta) 10,5 kg/83,5 cm
27 Dragos Mihai (Lali) 11 kg/78 cm

Ianuarie
2 Vlad Ionut (Bubu02) 10,7 kg/79 cm
3 Sebastian (Adana)
3 Sergiu Denis (Coraly) 11 kg/80 cm
3 Mara Theodora (Megg) 8,8 kg
3 Alexandra Beatrice (Ilucae) 9,2 kg/ 73 cm
5 Nectarie Ioan (Adita) 11 kg/78 cm
6 Stefan (aurelrusu)
6 Rares Daniel (o prietena) 10,6 kg/76 cm
7 Andreea Oana (Leta)
8 Andrei Stefan (Amary)
9 Tudor (Tomasa)
10 Sebastien Stefan (Oana Cretu) 9,7 Kg/74 cm
10 Maria Theodora (Cocolino)
10 Ruxandra Maria (V. Erica) 9,5 kg/73 cm
10 Ioana Maria (Anuc)
11 Cosmin David, 11 kg/80 cm. (Mia Tincu)
13 Mihai (amo2004) 11,5 Kg/ 77 cm poze
13 Mihai Cristian (Bdana)
17 Viktor (Monique)
17 Natalia (Lavinia345)
17 Simona Andreea (Andrutza) 10kg/ 79 cm
17 Mandy Stephanie (Alina Maria)
17 Amanda Maria (Cory35) 10,2 kg/ 79 cm
18 Irina Ioana (Witchie)
25 Maria (Danielai)
25 Alexia (Miha T)
26 Bianca Maria (Kris)
26 Albert-Adrian (Rachel Owen)
31 Alexandra Maria (Ubi)

Februarie

4 Andrei Razvan (Tigabita)
4 Iustin Gabriel (Gabi.i)
4 Gabriel (Catiflo) 10,6 kg/ 76 cm
5 Rebecca Andreea (PatriciaArdeleanu) 8,400kg /76 cm
5 Horia-Ioan (danonica)
6 Alexandra (Jone)
7 Elena Stefania (Gabry)
9 Tudor Constantin (Bestutza)
10 Andrei (Kita)
11 Nicodim (Bagoiu)
11 Stefana (Alipiticot)
18 Cristina Mihaela (Ixxi) 76cm/8.900kg
18 Radu Andrei Alexandru (Amaya) 81 cm/10.350 kg
20 Sebastian (Clara03) 81cm/11,4 kg
21 Matei (Lbelciug) 10,2 kg/ 75cm la 1 an
21 Codrin Stefan (Shobo) 10,8kg /80cm
22 Hana (Magga)
23 Lucian (Crinia)
27 Vladut (Sirimie) 8,75 kg/74 cm Poze


Martie

7 Clara Sophie (Viktoria)

Daca nu va regasiti pe listuta nu inseamna ca nu va mai iubim ci ca nu ne-ati mai scris demult. Dar de-abia asteptam sa va intoarceti la noi!





Anda, mama Irinei
domnisoara Irina
Mama-bigudiu

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

M-am delectat cu pastravior la gratar su am facut un sos din putin unt si muuulta lamaie...o bunatate! Asa mai zic si eu pranz!

Crinuta, am primit si eu confirmarea aia prin posta, deci e ok si o vecina s-a intalnit cu postarita si cica vine azi sa ne aduca banii si din urma, abia astept!
Tu ce faci? nu mai zici nimic? ai mai rezolvat ceva cu viza?

Oana si Vladutz (2 ianuarie 2005)
Poze cu Vladutz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabi.i spune:

Buna fetelor!
Motivul pentru care zisesem ca nu mai pot veni la Baby Expo este ca Reb a facut varicela si i-mi erea teama sa nu fie si Iusti contagios dar am aflat ca boala incepe sa fie contagioasa la 14-15 zile dupa ce a fost contactata.Deci s-ar putea sa vin maine macar pentru concurs.
Nu am scris de loc zilele astea pt ca am fost foarte deprimata i-mi erea si inca i-mi mai este putin teama de complicatii si este cumplit sa-ti vezi copilul plin de bubite si sa nu il poti ajuta nici macar cu un medicament.Ii dau doar cu mixtura mentolata pt ai calma mancarimea dar si aceea are efect de scurta durata.
Asta este, se pare ca nu putem decat sa asteptam sa treaca.

Gabica mamica alaturi de Rebeca(11.12.2002) si Iustin(04.02.2005)
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Oana, asa cum stii, am viza de ieri. Deocamdata i-am spus sotului ca pe 7 nu plec. El incearca sa anuleze rezervarea lui la acea Conferinta, dar nu stie daca va putea. Cert e ca astept declaratiile lui si apoi fac rezervarea, probabil pe 31, desi eu ma gandeam la data de 24. Am un singur avion pe saptamana in varianta in care ajung intr-un oras apropiat de al nostru, iar pretul este acceptabil.
Ce ma ingrozeste este ca vom sta 14 ore in aerport la escala, si desi e hotel nu stiu cum va fi.
Rayan continua cu mofturile la masa, mai putin desertul acela pe care il stii, pe care i l-am dat si la voi. Lui nu ii ajunge o cutie, el vrea 2, iar cand se termina plange de nu se poate.

Crinuta si Rayan


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Ah, am slabit 2,5 kg cu tot cu abateri.

Crinuta si Rayan


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Crinuta, ai vazut ce ziceau si Amaya si Mihaela, incearca sa nu-i mai dai desertul, chiar daca ii place si incearca sa-i dat tot legumele intr-o ora, poate i se face foame. Daca tu ii dai ala dulce, sigur nu mai vrea legume. Eu ii dau lui Vlad desert doar daca papa tot.

Oana si Vladutz (2 ianuarie 2005)
Poze cu Vladutz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

N-am fost eu clara. El mananca si altceva in afara de desert, ca laptele, paine, iaurt simplu, cascaval, morcov crud, carnita simpla, insa nu vrea supa si legume.
De astazi ii voi gati doar eu si incerc sa fac niste schimbari.
Am incercat si faza cu infometatul si nu a tinut. La el nu merge metoda asta, iar inainte de perioada asta manca si desert si supa si nu facea mofturi la nimic.
Si mama spune ca e de nerecunoscut....





Crinuta si Rayan


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MihaT spune:

Ce bun a fost pestele...mmmmmm!!!

Dar ce ne facem Duminica??? Ca avem la pranz NIMIC,eu sigur nu rezist si am sa mananc ceva,un iaurt,un fruct...

De slabit ,am slabit si eu 2kg, dar nici nu se vede.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amaya spune:

Fetelor, felicitari pentrru ambitie si kilogramele pierdute!

Vin si eu cu o veste buna, astazi Andrei a papat tot la masa de legume cu carne...singurul lucru pe care l-am facut diferit este ca i-am adaugat putina sare.

De astazi incepem iar sa luam fier. Ma rog la Dumnezeu sa nu-si dea iar stomacelul peste cap, ca data trecuta, dar trebuie sa i-l dau.

Altfel, ieri ne-a venit piscinuta cu o suta de bile si este super, Andrei este extrem de incantat si ii place la nebunie sa stea ingropat intre atatea bile dupa ce se arunca pe burta peste ele. Abia astept sa vina vara si sa-i pun piscinuta pe balcon cu apa.

Oana si nazdravanul Andrei (18.02.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns PatriciaArdeleanu spune:

Amaya, tu puneai la mincare secretul gustului si sare nu??eu am preferat invers, chiar daca a mai gustat de la mine citeodata mincare cu delicat.
oricum, ieri a fost in aer ceva, ca nici fata mea nu s-a omorit cu mincatul.

Zi-mi si mie te rog ce diametru are piscina si cit a costat? ai facut comanda direct la chicco??am vazut-o si eu pe site si mi-a facut cu okiul.

Patricia si Rebecca (05.02.05)

Rebecca, dragostea mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Amaya, de ce trebuie sa ii dai Fe? I-a iesit deficienta de Fe la analize?

Sunt suparata, a refuzat supa cu galuste, o bunatate de supa, cu sare, patrunjel, ce mai, o minunatie. Nici macar nu a vrut sa o guste.
Gata, trec la militarie ca nu se mai poate. Si mama e socata, pur si simplu nu il recunoastem.
Nu ii mai dau nimic dulce, nici macar paine, il las sa ii fie foame pana accepta supa. Deocamdata il tin in scaunul de masa.
Off....

Crinuta si Rayan


Mergi la inceput