Copii capricorn ! (4)

Copii capricorn ! (4) | Autor: Anina_n

Link direct la acest mesaj

Copii capricorn: www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=35261" target="_blank">(1) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=42199" target="_blank">(2) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=56032" target="_blank">(3)

Dintrun total de 50 copii avem:
- 25 fetite
&
- 25 baieti

Decembrie:
21.12.1999 -- Andrada --- www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=13012" target="_blank">April (web)
22.12.1993 --- Ioana --- Rufus (web)
22.12.2003 --- Robert --- Susman Mihaela
22.12.2004 --- Rayan --- Crinuta
22.12.2004 --- Bianca --- ioana_du
23.12.1999 --- Cristina --- Edessa
24.12.2004 --- Sabina Ioana --- cookie
24.12.1998 --- Cristian Ionut --- LuminitaB
24.12.2004 --- David --- mamaluidavid
26.12.2003 --- Mihai --- danamatcas
26.12.2006 --- Alessandra --- cristina_L
28.12.2000 --- Radu --- ina C

Ianuarie:
01.01.2004 --- Matei --- buli
01.01.2005 --- Amina Ioana --- Bobita (www.desprecopii.com/forum/photo_album_cat.asp?numeX=Bobita" target="_blank">web)
02.01.2004 --- Ece --- @lbin@
03.01.2002 --- Victor --- rosa
03.01.2005 --- Sebastian --- adana
04.01.2000 --- Bianca Elena --- www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=6874" target="_blank">helbi
04.01.2001 --- Andy --- Heidi
04.01.2001 --- Andy Daniel --- dream
05.01.2002 --- Ilinca --- Raluca (www.desprecopii.com/forum/photo_album_cat.asp?numeX=Raluca" target="_blank">web)
07.01.1999 --- Miruna --- Zeeva
07.01.2002 --- Matei --- ruxandra_sb
07.01.2002 --- Matei-Ioan --- Caprioara (www.desprecopii.com/forum/photo_album_cat.asp?numeX=Caprioara" target="_blank">web)
07.01.2005 --- Andreea --- Leta
08.01.2000 --- Alexandra --- ticka
09.01.2001 --- Paul --- silvana75
10.01.2000 --- Alexandru Bogdan --- fannna2003
10.01.2002 --- Nina-Cristina --- www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=2267" target="_blank">Anina_n (www.babiesonline.com/babies/n/ninacristina" target="_blank">web)
10.01.2005 --- Ruxandra Maria --- V. Erica (www.desprecopii.com/forum/photo_album_cat.asp?numeX=V. Erica" target="_blank">web)
10.01.2005 --- Ioana --- Anuc
10.01.2005 --- Teodora Maria --- cocolino (web)
12.01.2002 --- Emma --- oLo
12.01.2004 --- Laura --- CataD
12.01.2004 --- Amelia --- mmag (www.desprecopii.com/forum/photo_album_cat.asp?numeX=mmag" target="_blank">web)
13.01.1991 --- Iulian --- thalia
13.01.2001 --- Teodora --- geut
13.01.2004 --- Patrick --- dianapatrik (www.desprecopii.com/forum/photo_album_cat.asp?numeX=dianapatrik" target="_blank">web)
14.01.2004 --- Matei --- anya
14.01.2005 --- Melania --- Melania 14 (web)
15.01.2002 --- Luca --- Mia.
15.01.2004 --- Ayla --- happymumy
15.01.2005 --- Alexandru --- arianna30
16.01.1995 --- Ata --- @lbin@
16.01.1998 --- Sebastian Ionut Emanuel --- alessia105 (www.desprecopii.com/forum/photo_album_cat.asp?numeX=alessia105" target="_blank">web)
16.01.2001 --- Miruna --- mitub (www.desprecopii.com/forum/photo_album_cat.asp?numeX=mitub" target="_blank">web)
16.01.2005 --- Eric ---Candy
17.01.2005 --- Victor --- Monique
18.01.2005 --- Irina Ioana --- witchie
18.01. 2004 --- Serban --- madalinad

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns helbi spune:

Am fost azi la serbare! SUPERB!!! Mi-a placut mult, mai ales ca nu mai vazusem o serbare aici, pina acum. Au muncit cu copii astia.....tema spectacolului a fost "povesti in padure" si fiecare grupa de copii au dansat diverse teme si au fost imbracati in costumase "sugestive". Grupa Biancai a fost costumata in "maimutele".
Spectacolul a fost filmat si urmeaza sa primim DVD-ul curind. Am facut si citeva poze, dar cum acumulatorii sunt descarcati acum, nu imi dau seama cam ce a iesit, mai ales ca era intuneric!

La sfirsit au fost rasplatiti cu multe aplauze si cite o lalea fiecare!

Am reusit sa pun poze de la Carnaval:

http://pg.photos.yahoo.com/ph/andreiah70/my_photos

si de la un loc de joaca unde am fost in febrauarie, precum si una de ieri de la serbare si alta facuta azi:

http://community.webshots.com/user/bianca_elena



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns april spune:

ce frumoase poze are Bianca!
E costum popular? cel din dec?
iar acum a fost vrajitoare? dulce foc! sa-ti traiasca.

fetelor, care stiti de unde as putea lua vopsele pt picat fatza micutilor? a mea e innebunita, a pictat-o anul trecut cineva si mai vrea, da stiu ca sunt vopsele speciale pt fata. daca ati vazut careva, pe undeva sa-mi dati de stire.

serbare 8 Martie

Fericirea e alcatuita din lucruri marunte.

"And in the end, it's not the years in your life that count. It's the life in your years" Abraham Lincoln

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anina_n spune:

Ce vrajitoare frumoasa e Bianca !
Acolo, da, costume de carnaval !
Andreia, pe ce data esti nascuta ?
Si Cristina ma intreba, cu ce sunt pictati pe fata copiii ce i-a vazut la tv, la Baby Expo. Aici, nu sunt locuri special amenajate pt. copii, pt. petreceri de copii, unde sa fie si pictura pe fata.
Nici macar la zilele orasului nu am vazut.
Ce mai fac micutii capricornutzi ?
Cristina si-a amintit de un fost coleg de gradinita si atat ne-a batut la cap cu el, incat l-am invitat la noi, spre marea ei incantare. Cred ca este prima ei dragoste.




Nina, mami de www.babiesonline.com/babies/n/ninacristina" target="_blank"> Nina-Cristina (10.01.2002), www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=19346" target="_blank">Povestea nasterii

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=65729" target="_blank">Diabetul zaharat la copii, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=68472" target="_blank">Copii din 2002, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=71157" target="_blank">Copii capricorn

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns helbi spune:

Aici se gasesc si costume si vopsele in perioada carnavalului si a haloweenului......v-as lua eu cu draga inima, dar nu stiu cum sa vi le trimit:-(

Nina, eu nascuta sunt pe 1 sept. 1970, dar tanti aia de la starea civila m-a trecut pe 2...asa ca, in toate actele sunt pe 2-......Avantaje sunt ca serbez cu familia pe 1 si cu restul pe 2 De ce ma intrebi?

Ei.....sa stii ca si la noi tot pe la 4 anisori (daca nu chiar un pic mai repede) a venit "prima dragoste" si...persista si acum si e si reciproca

April, v-ati inscris la scoala? Eu sunt asa intr-o ceata totala si la propriu si la figurat (ca ma pb cu ocgii), ca nu stiu daca ramin aici sau revin in RO......si copila trebuie sa mearga la scoala din toamna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns april spune:

Da, noi ne-am inscris inca din ianuarie. La traditional.
Dar Andreia de ce vrei sa vii in tara? Scuze daca sunt mai curioasa.
Eu zic sa o inscrii acolo, si daca ai de gand sa ajungi pana in toaman sa rogi pe cineva sa ti-o inscrie si aici, apoi vezi tu cum si cand ajungi.

Andrada e tot racita, parca nu mai trece o data ca m-am saturat de nas infundat si stranut. Nu e rau, dar parca ne tine in sah raceala asta.

Asteptam primavara sa iesim cu bicicleta si i-am promis ca de paste iepurasul vine cu role.

Maine il asteptam pe tati, vine dupa 5 saptamani, cu cadouri multe, multe. De o saptamana se trezeste la 6 dimineata, n-are somn, de dorul lui ta-su. Mi-e si mila de ea, incercam sa ii distrag atentia ca ce multe cadouri o sa-i aduca, dar ea, cica, nu-i trebuie cadouri, il vrea pe tati.

Nina, ce bine ca Cristinuta are prieten, Andrada nici nu vrea sa auda de baieti, zice ca-s rai si se bat. Nu stiu ce-i cu fata asta.

va pupicesc si sanatate tuturor.


Fericirea e alcatuita din lucruri marunte.

"And in the end, it's not the years in your life that count. It's the life in your years" Abraham Lincoln

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns helbi spune:

April, e posibil sa trebuiasca sa ne intoarcem. Putem sa stam legal aici, avem rezidenta permanenta, dar sunt alte pb la mijloc si nu stiu ce vom face. Eu vreau, daca e sa ne intoarcem, sa faca colegiul german, pt ca ea vorbeste fluent limba si ar fi pacat sa nu continue. Pt asta insa, va trebui sa sustina un test de limba in Bucuresti, la colegiul german. Testul va fi prin iunie, cred..........inca nu se stie data lui........
De inscris la scoala aici, am facut-o ....sau mai bine zis, am primit acasa pe posta inscrierea automata, (asa se face aici......se stie fiecare copil cind e nascut, si in fuctie de asta, primesti acas aun plic,m la ce scoala e inscris copilul si ce ai de facut mai departe). In plus de asta, Bianca merge zilnic la scoala la care va merge in toamna, daca raminem aici, pt anul pregatitor....sau ceva echivalent.....pt copii straini.....ca sa-i ajute mai bine in deslusirea limbii:-)

Noi avem role de anul trecut, dar in vara asta speram sa invatam, ca anul trecut a avut numai citeva tentative nereusite, insa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns april spune:

helbi, ma gandeam ca nu ar fi tarziu nici anul viitor sa o dai la scoala aici, ca e din 2000, asa ca daca nu prinzi testul de limba, o lasi pe anul viitor.

Andrada se cam teme de dat cu role, de abia am convins-o sa accepte. Se teme de cazaturi, dar ii iau si genunchiere.

Fericirea e alcatuita din lucruri marunte.

"And in the end, it's not the years in your life that count. It's the life in your years" Abraham Lincoln

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anina_n spune:

Bianca si Andrada incep scoala la toamna, chiar !
Si eu, ma gandesc deja la scoala si tare greu imi este, caci prietenele Cristinei sunt din 2002 ca si ea, dar mai mitittele si vor merge la scoala doar dupa 7 ani. Insa mai sunt ~ 2 ani pana atunci, cine stie ce colege noi de gradi va mai avea Cristina, din care sa-si faca si prietene si viitoare colege de scoala.
April, nu-i frumos ca se gandeste la tati si nu la cadouri, zi si tu !
Doamne, cand credeam ca scapam de raceala Cristinei, azi dimineata a recidivat ! Temperatura sa nu faca, sa putem tine glicemiile sub control.
Haide, primavara, haide...!
Andreia, te intrebam de data nasterii, ca nu o stiam si eram curioasa ce zodie esti, de ne intelegm asa bine !
April, stiu ca este "taur", ca si mama finului meu, fosta mea colega de banca din liceu, cuuu care ma inteleg tare bine.
Edy, prietenul Cristinei, este flebetea ei de mai bine de 1 an. Pana sa se intalneasca la gradi, se cunoasteau de afara, de la joaca, caci locuieste intr-un bloc vecin.
April, Cristinei dintotdeauna i-au placut baietii, nu stiu de ce ! Iar prin felul ei de a fi, cumintica, gingasa, cu parul lung, atrage baietii, doar ca nu le da tuturor atentie.
Gata, alerg acasa la minunea mea !
Andreia, ai vazut pozele cu noi, pana la urma ?
Uite, aici un album foto, mai recent !
Sanatate si numai bine !



Nina, mami de www.babiesonline.com/babies/n/ninacristina" target="_blank"> Nina-Cristina (10.01.2002), www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=19346" target="_blank">Povestea nasterii

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=65729" target="_blank">Diabetul zaharat la copii, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=71728" target="_blank">Copii din 2002, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=71157" target="_blank">Copii capricorn

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns helbi spune:

Nina, am vazut pozele.......f. frumoase si Cristinica e o dulcica!
Imi cer scuze ca nu am raspuns imediat ce le-am vazut, dar.......am pb de sanatate.........De unde ar fi trebuit sa ma bucur ca in sfirsit am gaist un jobulet ca secretara intr-o firma mica, cu program o sapt. de la 8,30-13 si una de la 13-18....nu f. bine platit, dar mai bine decat deloc.......am descoperit ca am iar pb la ochi....si va urma in aprilie o a 5-a operatie pe singurul ochi cu care vad,...........sunt speriata, pt ca iar e dezlipire de retina, mi se va face vitrectomie + operatie de cataracta.........ce sa zic...o sa am o perioada apoi in care nu voi vedea nimic pina se retrage gazul, perioada care poate dura, dupa info de pe net pina la 6 sapt si in care va trebui sa stau nuami uc capul in jos......sper ca nu si la pat.........
Nu stiu apoi daca voi avea voie la mare, daca voi avea voie sa zbor.....asa ca vacanta noatra poate sa fie compromisa.....bina, important acum e sa reuseasca operatia............

Imi pare rau ca nu o voi putea conduce probabil pe Bianca la plecarea in excursia de 3 zile, datoarata sfirsitului de gradi...........si-mi amintesc de vara trecuta ce m-a bufnit plinsul cind am vazut copilasii plecind in acea excursie si cind ma gindeam ca mai am un an si-mi conduc si eu fata la ultima activitate la gradi............dar, asta e viata......important e sa reuseasca doctorii sa stabilizeze situatia.........

va pup si sanatate multa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns april spune:

Draga Andreea cum mai esti?
Iti tinem pumnii pt operatie. Sunt sigura ca va fi bine. Fii optimista si binenteles ca vei putea sa o conduci pe Bianca cand pleaca in excursie.
Pe la noi a venit in sfarsit mult asteptata primavara.
Ne place afara, prin parcuri, pe unde o fi doar afara sa fim.
Fetelor care aveti role la copii, de care sa-i iau Andradei ca nu ma pricep deloc. Cum sa fie rotile, etc... am auzit ca sunt diferite tipuri. As vrea si cu genunchiere, casca, s.a.
pupici

Fericirea e alcatuita din lucruri marunte.

"And in the end, it's not the years in your life that count. It's the life in your years" Abraham Lincoln

Mergi la inceput