Burtiera minune

Burtiera minune | Autor: gabivalceanu

Link direct la acest mesaj

Va intreb, nu va propun.
Ce burtiera imi recomandati, sa fie buuuna (intelegeti voi), dar sa nu-mi turteasca fundul? Ca ma dispera un burtoi! (e, nu-i asa mare, dar oricum, vizibil).

Si inca ceva: ati incercat sauna belt, merita? Ca ma bate gindul sa iau una, dar am auzit ca nu prea face treaba... (de, eu vreau sa slabesc intr-un mod la fel de placut ca atunci cind ma ingras, asa ca nu-mi recomandati fitnes :)

gabi

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aniela23 spune:

oh, gabi, cand am vazut titlul subiectului am si sarit pe el sperand ca dai detalii despre vreo burtiera pe care ai cumparat-o , probat-o si o recomanzi pt scapare de burta, ca problema asta o am si eu, si pe cat de mult o urasc pe atat nu ma pot ambitiona sa fac abdomene:(

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eMonica spune:

si eu am crezut la fel!
si pe mine ma interesa o burtiera buna.
vazusem una la triumf da era scumpa zic eu..1milion sau mai mult...era cu piciorushe..si vanzatoarea zicea ca e buna, normal.
voi mai stiti alta? nu mi-am luat-o ca mi s-a parut scumpa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baicualina spune:


fetelor, dupa operatia de cezariana am ramas cu burtica pe care acum ma chinui sa o dau jos!si am 2 metode:1.cureaua si2. pantalonii
1.
eu folosesc cureaua SLENDERTONE si e eficienta!
iubi al meu ma ajuta cat poate asa ca mi-a cumparat aceasta curea care prin stimularea electrica a muschilor ii tonifica!am mai pierdut in 2 luni cam 10 cm!!!
insa la asta s-a adaugat si regimul disociat!
si cate un pic de gimnastica!

sa zicem ca nu as fi facut decat cu cureaua si tot cred ca as fi pierdut chiar daca 10cm...dar macar 5 si tot e bine,nu???decat deloc..

2.tot asa fara sa mergeti la sala ca poate nu aveti timp...sant pantalonii TURBOCELL!
sant foarte buni!pot fi purtati prin casa sau pe sub blugi si te fac sa slabesti !!!ceea ce e f bine e ca orice-ai face nu transpiri mai ales in zona burtii (adica colacelul pana in spate!)dar asta care se acopera pana sub sani(e-devarat ca e un pic strans...insa se transpira bine!trebuie miscare insa chiar doar mers pe jos sau facut curat in casa!)

si cu asta incerc eu pana in vara sa fiu frumoasa ca ma asteapta un eveniment mare...va spun mai tarziu cedesi cred ca v-ati dat seama!


va doresc sa slabiti repede!si sa nu papati prea multe dulciuri!
iar paine si paste .....dati-le sotiorului!

sant pe-aici daca mai aveti intrebari...

Alina
mamica de Diana 6luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mira_m spune:

quote:
Originally posted by baicualina




2.tot asa fara sa mergeti la sala ca poate nu aveti timp...sant pantalonii TURBOCELL!
sant foarte buni!pot fi purtati prin casa sau pe sub blugi si te fac sa slabesti !!!





Unde se gasesc, eu nu am auzit de ei!

Don't talk unless you can improve the silence!

Mami & minunea mea ( mai 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniella4 spune:

quote:
Originally posted by baicualina


fetelor, dupa operatia de cezariana am ramas cu burtica pe care acum ma chinui sa o dau jos!si am 2 metode:1.cureaua si2. pantalonii
1.
eu folosesc cureaua SLENDERTONE si e eficienta!
iubi al meu ma ajuta cat poate asa ca mi-a cumparat aceasta curea care prin stimularea electrica a muschilor ii tonifica!am mai pierdut in 2 luni cam 10 cm!!!
insa la asta s-a adaugat si regimul disociat!
si cate un pic de gimnastica!

sa zicem ca nu as fi facut decat cu cureaua si tot cred ca as fi pierdut chiar daca 10cm...dar macar 5 si tot e bine,nu???decat deloc..

2.tot asa fara sa mergeti la sala ca poate nu aveti timp...sant pantalonii TURBOCELL!
sant foarte buni!pot fi purtati prin casa sau pe sub blugi si te fac sa slabesti !!!ceea ce e f bine e ca orice-ai face nu transpiri mai ales in zona burtii (adica colacelul pana in spate!)dar asta care se acopera pana sub sani(e-devarat ca e un pic strans...insa se transpira bine!trebuie miscare insa chiar doar mers pe jos sau facut curat in casa!)

si cu asta incerc eu pana in vara sa fiu frumoasa ca ma asteapta un eveniment mare...va spun mai tarziu cedesi cred ca v-ati dat seama!


va doresc sa slabiti repede!si sa nu papati prea multe dulciuri!
iar paine si paste .....dati-le sotiorului!

sant pe-aici daca mai aveti intrebari...

Alina
mamica de Diana 6luni

"Fii atent daca faci femeia sa plinga, pentru ca Dumnezeu ii numara lacrimile. Femeia a fost facuta din coasta. Nu din picior, ca sa fie calcata, nu din cap ca sa fie superioara. Ci dintr-o parte, ca sa fie egala. Sub mina ca sa fie protejata si linga inima ca sa fie iubita"



Multumim de pont!
De unde ti-ai le-ai procurat si cam cat costa?

Daniella, mama lu'Alexis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nora2005 spune:

Si eu sunt interesata !

Nora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baicualina spune:

Pagina producatorului centurei este:
www.slendertone.com/en
iar pentru pantaloni:
www.saniwish.com

Se vand si pe net, eu le-am primit insa cadou..
Mai vorbim.
Alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ange spune:

cremele "abdo-choc" le-ati incercat?
si eu am burtica si ma lupt cu ea.
Dupa mine cremele astea plus 50 de abdo pe zi cred ca da ceva rezultate si nu costa euro grei cat centurile alea
Eu sunt la o astfel de "cura" crema+abdomene.O sa va povestesc peste vre-o luna ce rezultate am obtinut.
numai bine si un abdo plat si ferm

ange,mamica de 2 ori

foto
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=12366" target="_blank">povestea Maiei
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=16811" target="_blank">povestea lui Robert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clau2toma spune:

despre Souna Belt iti pot spune ca este de tot r_h_t_l si asta o spun pt ca am 2 prietene care mi-au spus acelasi lucru [achizitionand produsul] iar una dintre ele chiar mi-a spus ca mi-l poate inprumuta atunci cand ma doare burta sau spatele ca ma poate incalzi putin si nu asa cum se spune in reclama ca transpiri si tot bla bla bla-ul .Iar despre burtiere pot sa-ti spun ca cea de la reclama TV este chiar buna dar eu le-am gasit pe amandoua la pana in 500000 de lei in Bucuresti .


Claudiasi puiul ei Tomita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baicualina spune:

scumpelor,ultimul mesaj l-am scris in graba....scuze!

clau2toma eu nu vorbesc de Sauna Belt!ci de SlenderTonedaca citesti mai bine, ai sa vezi ca e vorba de electrostimularea muschilor!nu altceva!cu aceasta curea nu transpiri!

transpiri cu pantalonii!sant 2 lucruri DIFERITE!

despre Sauna Belt nu stiu...bine ca ne-ai spus tu....sa setim de ce sa ne ferim

spor la treaba si la cat mai multe kg date jos!

Alina
mamica de Diana 6luni

Mergi la inceput