Aspirante de Ploiesti exista?

Aspirante de Ploiesti exista? | Autor: aniast72

Link direct la acest mesaj

M-am gandit sa creez un subiect si pentru eventualele aspirante de Ploiesti. Eu fiind la inceput stiu ce greu imi este si ma gandesc ca mai sunt si alte fete din Ploiesti care stiu ce inseamna.

Deci, cine ridica mana?

P.S. Asta nu inseamna ca fac opinie separata, va rog sa nu interpretati asa... dar sunt rac si sunt curioasa din fire

Andreea

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns veronici spune:

Buna,eu nu sunt din Ploiesti,sunt din Constanta dar am intrat sa-ti urez bun venit,sa nu fii singurica pe aici. Eu am facut in febr.FIV la Giulesti si pot sa-ti spun ca am avut o colega de salon din Ploiesti si ea era chiar la a doua experienta de genul acesta.
Mult succes,racusorule !

http://photos.yahoo.com/verocika2002

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns geo_ionita spune:

BUNA, ANIAST72!
Si eu sunt din Ploiesti, aspiranta, nou venita pe forum si ridic mana Ma bucur foarte mult pentru acest subiect creeat de tine...sper sa ne adunam cat mai multe ...pe aici!

Georgiana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns geo_ionita spune:

Si ca sa fie crecul complet...sunt nascuta pe 21 iunie...

Georgiana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aniast72 spune:

veronici...tu esti cea care a aflat pe 9 martie ca esti insarcinata...si pentru care am plans de bucurie... multumesc ca mi-ai scris, deja nu ma mai simt singura.
geo_ionita, aspiranta mea de Ploiesti, hai sa ne intalnim saptamana viitoare la o cafea sau un suc sa incercam sa ne povestim din experiente si sa luptam impreuna...

...deja sunt mai optimista...

Andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns geo_ionita spune:

Buna, Andreea!
Eu sunt inca la inceput, abia am renuntat de o luna de zile la pastile, acum fac cateva luni pauza necesara, dupa care vom trece prin incercari, teste si alte probleme, sper sa nu fie asa mari. Dar sigur ca ne vom intalni intr-o zi! dar tu? spune-ne mai multe!Multa bafta!


Georgiana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns geo_ionita spune:

Week-end placut!
Dar oare celelalte aspirande de Ploiesti unde sunt? De ce nu vin si ele pe aici?? Doar eu si Andreea? Le asteptam pe toate sa incingem aici discutii interesante: doctori, sfaturi,intrebari, respunsuri, incurajari...
Va asteptam! (de luni daca acum sunteti ocupate )


Georgiana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aniast72 spune:

Georgiana, noi deja ne-am programat pt un consult la Bucuresti. N-am luat niciodata anticonceptionale pentru ca nu a fost cazul si acum ne dorim sa facem un bebe. Drept urmare, pe 30 martie ne inarmam cu caiete pt notite si ne prezentam la dr. Niculescu. Ca sa intelegi mai multe, am postat un subiect aici:

http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=70692&whichpage=1

in mare, cam asta e povestea noastra.

Iti urez sa treci cat mai repede la stadiul de mamica si...tinem legatura.



Andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns geo_ionita spune:

Buna , Andreea!
Am citit tot ce ai postat la subietul respectiv, dar si raspunsurile date de fete...daca as avea experienta ti-as da un sfat, dar nu am...ce iti pot spune e ca iti tin pumnii pe 30, va urez mult noroc si sa va ajute D-ZEU!
Voi stiti mai bine ce e de facut si cum. Indiferent ce zic altii, nu renunta la visurile tale si "nu lasa pe maine ce poti face azi".
O sa iti spun si eu despre mine cate ceva: in urma unui control mi s-a descoperit pe ovarul drept un chist si am luat Diane 35, dupa trei luni de tratament si antic respective am facut un nou control si totul a fost bine .Am continuat sa iau pastilele pentru ca intre timp ma si casatorisem si de...aveam nevoie, pana acum o luna cand le-am intrerupt pentru ca am hotarat sa avem un copil anul acesta. Acum fac o pauza dupa pastile, cateva luni, dupa care ne punem pe treaba . Inca nu am vorbit cu doctorita mea de faptul acesta, am tot amanat controlul si acum astept CM-ul, dupa aceea voi merge.
Intre timp sper sa imi pot si schimba job-ul pentru ca momentan lucrez si intr-un mediu f. toxic si nu e bine deloc.
In rest: am 25 de primaveri la activ, imi place sa conduc, copiii( sunt inconjurata de un nepot si o nasica, la care tin f. mult )dulciurile si ...CAFEAUA , dar cam atat sa nu va plictisesc prea mult!
O saptamana usoara si sa ne auzim cat mai repede!

Georgiana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aniast72 spune:

Buna Georgiana, cu siguranta am lasat de prea multe ori "pe maine" ca sa fac si acum deci, am luat viata si doctorii in piept.
Am citit despre tine, nu pot decat sa iti tin pumnii pentru ca momentan nu ai nevoie de sfaturi. Ah, ba da...un sfat. Sa nu exagerezi cu cafeaua mai ales cand vei ramane insarcinata...valabil si pentru dulciuri.
De condus, probabil ca ne-am intersectat prin oras ca si mie imi place sa conduc si mai ales sa nu respect regulile de circulatie.
Ce medic ai in Ploiesti?

Andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns geo_ionita spune:

Buna!
Ma bucur de fiecare data cand intru aici si vad ca ai mai postat ceva...dar de ce nu mai intra nimeni pe aici?? Alte aspirante ploiestence nu mai sunt??
Am de un an, un an si ceva ca doctorita pe d-na Letitia Goraneanu, mi-a fost recomandata de sora mea, are cabinet pe B-dul Republicii, am facut la ea controale periodice si niste teste, dar nu m-am simtit tot timpul in largul meu acolo. Mi se pare ca de fiecare data are altceva de facut si e pe graba. Urmeaza sa merg la un control saptamana viitoare, momentan am niste musafiri nepoftiti (cm-ul), control pe care il tot aman... Dar tu? Ai putea sa imi recomanzi pe cineva?
E posibil sa ne fii intersectat in trafic sau poate sa fii vazut o masina mica, rosie si cu viteza cam mare de multe ori, ca sa vezi ca mai incalc si eu regulile si ma cu anumiti participanti in trafic,de exemplu cei fara stop pe frana sau care semnalizeaza stanga si o iau dreapta
Cu cafeau si dulciurile incerc sa le mai raresc, ca am luat si in greutate, dar mai greu...viciul...
Te pup si sa aud numai de bine! O seara buna!

Georgiana

Mergi la inceput