cum e Olanda in august?

cum e Olanda in august? | Autor: tinatache

Link direct la acest mesaj

pt ca anul asta tb sa mergem undeva cat sunt copiii in vancanta, adica in august, ne gandeam sa o luam spre nord, ca in sud e prea cald. O colega mi-a recomandat Zeeland, Olanda. M-ar interesa un camping cu casute (Mobilheim) asa cum am gasit in croatia unde ne-am simtit super bine: strand, gradina, aer curat, vedeam rasaritul din pat. Olandezele, ne puteti recomanda ceva? Sau cine a mai fost pe acolo? o sa avem 2 ploduti, de 4,5 si aproape 3 ani la vremea aia.
bedankt!

Cristina
-----------------------------------------------
Explica-mi, si am sa uit
Arata-mi, si am sa-mi aduc aminte
Lasa-ma sa fac singur, si am sa inteleg.
Confucius

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns louisea spune:

sa-ti raspund la intrebarea din titlu

eu am petrecut doar vre-o 2 zile la Knokke (chiar la granita cu Belgia) acu vre-o 4 ani in august (ca defapt eram in vacanta la Bruge - Belgia)
ce nu mi-a placut a fost temperatura.. frig pt august, un vant de ziceai ca esti in Dk sau mai rau , plaja pustie ....

dar noi cum nu ne dusesem pt stat la plaja nu ne-a prea interesat.. am fost prin oras, am facut cumparaturi..


chiar is curioasa si eu ce zic olandezele de vremea de acolo

------------------------
Louisea si Bandit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns narcisa spune:

Cristina, noi am fost in Olanda, dar in luna mai; mi-a placut la nebunie, vreme superba, dar am fost mai mult pe apa cu o ambarcatiune cu motor a fost superb tot ce am vazut. Avem amintir f.placut si cu siguranta vom reveni in Olanda. Poate te ajuta fetele din olanda cu o adresa de camping, au destule locuri.
narcisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tinatache spune:

quote:
Originally posted by narcisa

Cristina, noi am fost in Olanda, dar in luna mai; mi-a placut la nebunie, vreme superba, dar am fost mai mult pe apa cu o ambarcatiune cu motor a fost superb tot ce am vazut. Avem amintir f.placut si cu siguranta vom reveni in Olanda. Poate te ajuta fetele din olanda cu o adresa de camping, au destule locuri.
narcisa



hm... interesant, ati fost cu copiii?

Cristina
-----------------------------------------------
Explica-mi, si am sa uit
Arata-mi, si am sa-mi aduc aminte
Lasa-ma sa fac singur, si am sa inteleg.
Confucius

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns narcisa spune:

Nu, dar ancoram seara in porturi mici si peste tot erau campinguri multi parinticu copii ii vedeam, in rest tot comfortul cu bai, toalete publice si destul de curat. Mie mi-a placut ce-am vazut.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyce spune:

Tinatache, ia arunca o privire
www.zeelandcamping.nl" target="_blank">aicica sa-ti faci o idee. Site-ul e si in germana. Prea mult nu stiu sa-ti spun personal pt ca nu am fost in Zeeland la un camping.Sper sa te fi ajutat.
Si noi , adica socrella, eu si fetita mea, vom merge vara asta undeva la mare, tot la un camping.

Daniela Veuger si Alma Bianca 21 octombrie 2004
Alma,poze noi,si mai noi,cele mai noi,nou-noute,
poze yahoo


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=43451" target="_blank">Povestea Almei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liris spune:

Cristina,

in ultimii 3 ani (adica din 2003 (inclusiv) incoace) a fost foarte cald in august: cald si umed, ca Olanda-i foarte umeda.
anii precedenti (2000-2002) nu a fost cald ci destula ploaie si temperaturi rezonabile spre racoroase.
deci poate fi si asa si asa ...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anelize spune:

Eu am fost anul trecut toata luna august in Olanda (Amsterdam) si a fost o caldura......de te topeai.Nu a ploat nici macar o data,iar temperaturile de 28-30C erau la ordinea zilei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tinatache spune:

multumesc de raspunsuri
danyce, mersi de link. M-am uitat pe el si am gasit casute cam cum ne dorim noi, ce nu-mi place e ca nu sunt chiar pe malul marii. In Croatia aveam 50-100 m pana la apa si era superb sa privesti marea de pe terasa. Aici nu sunt asa? sau ar fi prea tare briza marii?
apa cat e de calda in august? Chiar nu a fost nimeni cu copiii sa ne dea un tipp unde e mai bine??

Cristina
-----------------------------------------------
Explica-mi, si am sa uit
Arata-mi, si am sa-mi aduc aminte
Lasa-ma sa fac singur, si am sa inteleg.
Confucius

Mergi la inceput