De unde cumpar planse didactice la anatomie?

De unde cumpar planse didactice la anatomie? | Autor: craciunitza

Link direct la acest mesaj

Copilul meu rebuie sa duca la scoala o plansa cu urechea, o plansa cumparata, de unde o cumpar, exista asa ceva in comert?

Nu certati copiii cand viseaza!
Noi_doi
Copiii
Felix
Otilia

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns delsim spune:

Nu stiu daca ai sa gasesti.Doar sa faci tu o plansa dupa un atlas de anatomie, adica ori desenezi , ori printezi undeva .


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DanielaLaura spune:

De cumparat sunt foarte scumpe si mai bine xeroxezi dintr-un atlas de anatomie imaginea respectiva si o poti plastica.Este mult mai simplu si mai ieftin.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns craciunitza spune:

delsim, noi suntem anti-talent la pictura, uichendul trecut ne-am chinuit 7 ore sa desenam pe plansa urechea, cred ca mi-au iesit fire de par alb. A iesit frumos, dupa parerea noastra, dar profesorul de biologie i-a respins plansa
Si l-a sfatuit ca, daca vrea 10, s-o cumpere!
Nota la proiect este media dintre nota la ascultare (unde a luat 10) si nota la plansa (unde deocamdata are liber). Si nu vreau sa-i puna 4 la plansa
Vineri trebuie sa duca plansa!
Daniela, e copilul langa mine (e in clasa a VII-a), de la raspunsul tau i-a venit o idee: sa cautam pe net si s-o printam color!
Scoala asta e spitalul de nebuni

Nu certati copiii cand viseaza!
Noi_doi
Copiii
Felix
Otilia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

quote:
Originally posted by craciunitza

delsim, noi suntem anti-talent la pictura, uichendul trecut ne-am chinuit 7 ore sa desenam pe plansa urechea, cred ca mi-au iesit fire de par alb. A iesit frumos, dupa parerea noastra, dar profesorul de biologie i-a respins plansa
Si l-a sfatuit ca, daca vrea 10, s-o cumpere!
Nota la proiect este media dintre nota la ascultare (unde a luat 10) si nota la plansa (unde deocamdata are liber). Si nu vreau sa-i puna 4 la plansa
Vineri trebuie sa duca plansa!
Daniela, e copilul langa mine (e in clasa a VII-a), de la raspunsul tau i-a venit o idee: sa cautam pe net si s-o printam color!
Scoala asta e spitalul de nebuni

Nu certati copiii cand viseaza!
Noi_doi
Copiii
Felix
Otilia


Cat de mare iti trebe? Si ce anume trebuie sa reprezinte plansa? Ca am neste urechi... sunt facute vectorial... deci se pot mari oricat de mult.... Stiu si unde ai putea sa printezi format maaaaare...
Am facut un .pdf cu tot ce aveam la ureche... baga pe PM emailu si ti le trimit sa-mi zici daca sunt bune... si ce dim. iti trebuie, ca sa le maresc...sunt in engleza... daca trebe in romana si stii traducera (io nu mai nici o carte de anatomie prin casa)... le inlocuiesc... daca merge si-n engleza... lasam asa...



www.desprecopii.com/info.asp?id=767" target="_blank">S-a mai nascut o stea

Mergi la inceput