Copilasi dragalasi de ian-feb 05 (1)

Copilasi dragalasi de ian-feb 05 (1) | Autor: bbdeian-feb2005

Link direct la acest mesaj

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=70231&whichpage=10" target="_blank"> de-aici am intrat in copilarie



Ladies, Iata prima pagina din copilaria bebelusilor nostri! Sa fie intr-un ceas bun!


Noiembrie
23 nov. Alexandru (Bellamia)

Decembrie
15 Victor Stefan (Ana Maria) 9,2 kg/75 cm
21 Bianca Maria (Ingerasu)
22 Rayan (Crinuta) 10,5 kg/83,5 cm
27 Dragos Mihai (Lali) 11 kg/78 cm

Ianuarie
2 Vlad Ionut (Bubu02) 10,7 kg/79 cm
3 Sebastian (Adana)
3 Sergiu Denis (Coraly) 10,4 kg/76cm
3 Mara Theodora (Megg) 8,8 kg
3 Alexandra Beatrice (Ilucae) 9,2 kg/ 73 cm
5 Nectarie Ioan (Adita) 11 kg/78 cm
6 Stefan (aurelrusu)
6 Rares Daniel (o prietena) 10,6 kg/76 cm
7 Andreea Oana (Leta)
8 Andrei Stefan (Amary)
9 Tudor (Tomasa)
10 Sebastien Stefan (Oana Cretu) 9,7 Kg/74 cm
10 Maria Theodora (Cocolino)
10 Ruxandra Maria (V. Erica) 9,5 kg/73 cm
10 Ioana Maria (Anuc)
11 Cosmin David, 11 kg/80 cm. (Mia Tincu)
13 Mihai (amo2004) 11,5 Kg/ 77 cm
13 Mihai Cristian (Bdana)
17 Viktor (Monique)
17 Natalia (Lavinia345)
17 Simona Andreea (Andrutza) 10kg/ 79 cm
17 Mandy Stephanie (Alina Maria)
17 Amanda Maria (Cory35) 10,2 kg/ 79 cm
18 Irina Ioana (Witchie)
25 Maria (Danielai)
25 Alexia (Miha T)
26 Bianca Maria (Kris)
26 Albert-Adrian (Rachel Owen)
31 Alexandra Maria (Ubi)

Februarie

4 Andrei Razvan (Tigabita)
4 Iustin Gabriel (Gabi.i)
4 Gabriel (Catiflo) 10,6 kg/ 76 cm
5 Rebecca Andreea (PatriciaArdeleanu) 8,400kg /76 cm
6 Alexandra (Jone)
7 Elena Stefania (Gabry)
9 Tudor Constantin (Bestutza)
10 Andrei (Kita)
11 Nicodim (Bagoiu)
11 Stefana (Alipiticot)
18 Cristina Mihaela (Ixxi)
18 Radu Andrei Alexandru (Amaya) 81 cm/10.350 kg
21 Matei (Lbelciug) 10,2 kg/ 75cm la 1 an
21 Codrin Stefan (Shobo) 10,8kg /80cm
22 Hana (Magga)
23 Lucian (Crinia)
27 Vladut (Sirimie) 8,75 kg/74 cm Poze


Martie
7 Clara Sophie (Viktoria)

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lavinia345 spune:

Vai sunt prima care scriu la acest nou capitol!

Crinuta tie vroiam sa-ti raspund referitor la produsele made in China.Eu merg pe principiul what u pay is what u get.Din cate stiu eu in China sunt 5 mari categorii de calitate si deci fiecare categorie cu pretul aferent.De asta la noi se gasesc produse made in China ieftine si de proasta calitate iar in celelalte tari mai scumpe dar si calitatea este net superioara.

In Anglia mare majoritate a produselor sunt facute in China,India,Thailand,Bangladesh etc etc.Si stie oricine de ce,pentru ca mana de lucru e acolo mai ieftina,e mai rentabil pentru un producator sa deschida o fabrica in China unde produce exact ce vrea el si cum vrea el si apoi piata de desfacere sa fie in Occident unde puterea de cumparare e mai mare.Uita-te pe etichetele de la MARKS&SPENCER sa vezi ce scrie.Numai made in UK nu.

Lavinia si Natalia(17.01.05)

pozeNatalia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns PatriciaArdeleanu spune:

hehe, si eu repede, a doua
da, si eu am 90% haine chinezesti de cea mai buna calitate

Patricia si Rebecca (05.02.05)

Rebecca, dragostea mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Witchie spune:

:) va rog sa va puneti singure link la poze si daca vreti, o iconita. asa e cel mai bine. cat despre titlu va fi o surpriza la fiecare capitol.
Nu trebuie sa fim toti la fel, nu ne trebuie uniforma.
Unitate prin diversitate!

Anda, mama Irinei
domnisoara Irina
Epoca de pietricele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alipiticot spune:

va rog i-mi zice si mie cineva parola la bb de ian feb?
PLS...
si sa auzim numai de bine in toata acesta perioada una din cea mai frumoasa a copiilor noastri COPILARIA!
Multumesc de raspunsuri cu raisa.
O seara buna!


Paula 7 sapt si minunea Stefana Raisa(d.n. 11.02.2005)

poze noi
http://pg.photos.yahoo.com/ph/paula_paduraru/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Hi, hi, e super listuta, sa ne traiasta copilashii!

Oana & Vladutz (2 ianuarie 2005)
Poze cu Vladutz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Hop si eu!
Ce frumos ca am trecut la o noua etapa.
M-am bucurat ca ne-a pus Anda emotioane celor care isi doreau.

Amaya, ce faci?


pupici

Crinuta si Rayan


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alina Maria spune:

Gata si noi , am fost la cumparaturi ,am papat am vazut un film bun si de acu mergem la culcare . A trecut f. repede timpul zi de zi si iatane ajuse la copilarie , una dintre cele mai frumoase perioade din viata , cel putin asa ar trebui sa fie .
Sper ca copilasi nostri sa duca o copilarie plina de vise si sa li se mai si implineasca o parte din ele .
Anda as dori si eu in dreptul lui Mandy o printesa din aia dansatoare daca se poate , merci mult .
Va pup si mai vb. maine caci acu sunt destul de epuizata .

http://de.pg.photos.yahoo.com/ph/alina121alina/my_photos

Alina ,Wichard si Mandy Stephanie 1 an

http://home.wanadoo.nl/w.deroo/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andrutza spune:

Tare draguta listuta cea noua, sa ne traiasca copilasii si sa fie sanatosi ca restul vine de la sine !!!

Adita, daca ai primit deja stimulentul nu mai e nevoie sa suni, doar daca nu aveai nici o informatie despre dosar, acolo iti pot spune daca e ok si cand primesti primii bani. In continuare vin in fiecare luna pana face copilul 2 ani, fara sa mai dam vreun telefon. Tu i-ai primit deja in februarie pentru ianuarie?

Crinuta si Simona, si mie mi-a spus doctorita ca toti copiii au talpa plata la varsta asta, problema este ca piciorul se formeaza pe denivelari, pe tare, iar incaltamintea pe care o poarta ei are talpa cam moale plus ca nu au ocazia sa mearga desculti pe pamant. Ea m-a sfatuit ca e mult mai bine sa ii fac ghetute pe piciorul ei si sa dau 2 mil. decat sa dau aproape aceiasi bani si sa-i iau din comert cu taloneta unii care poate nu-i formeaza mersul cum trebuie. Pe langa asta, se poate depune dosar la asigurari si ii fac gratis doua perechi pe an pana la 3-4 ani, cat e nevoie, insa aprobarea dosarului dureaza cateva luni asa ca prima pereche trebuie sa i-o cumpar. Una peste alta, e mai sigur cu ghetutele astea si nu sunt nici urate cum credeam initial.

Andrutza si Simonica ei draga (n. 17.01.2005)
poze cu Simonica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amaya spune:

Ohohooooo, ce listuta frumoasa...parca acum ne simtim de un an, nu? Nu mai suntem bebelusi!

Crinuta, suntem bine, multumesc de intrebare...astazi a fost o zi de joaca permanenta si singurele pauze au fost cand Andreiutu a dormit. Se pare ca se intrevede in baiatul meu un viitor dansator (Slava Domnului ca o sa am si eu partener...se vede ca la partea asta seamana cu mine ...asa ca astazi am dansat cu el pana am cazut franta...Cum va ziceam intr-un mesaj anterior este absolut fascinat de ultima melodie a Andei Adam...e un deliciu sa-l privesti cum, cum incepe melodia, se opreste din orice ar face, se ridica si incepe sa danseze.

In legatura cu hainutele si cele pe care mi le trimite mama din SUA sunt fabricate in Thailanda, China, Mexic sau Indonezia, dar sunt de cea mai buna calitate, incomparabile cu cele care se gasesc aici, chiar si de la aceleasi firme.

Anda, excelenta ideea ta cu titlurile.

Hai sa ma si plang un pic, baiatul meu nu mai vrea lapte aproape deloc...azi dimineata a mancat doar vreo 50 ml iar in seara asta nici n-am mai riscat si i-am dat o masa solida, normala, fiindca l-am incercat in timpul zilei si nici nu s-a atins de el. Sincer, nu stiu ce se intampla cu el fiindca laptele era masa lui preferata, il accepta in orice moment. Asta e. Trebuie sa gasesc alte metode sa consume lactate.

Oana si bebe Andrei (18.02.2005)
www.desprecopii.com/forum/classdetail.asp?id=3233" target="_blank">Mai aproape de implinirea visurilor!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana maria spune:

Victor a inceput sa si cante in timp ce danseaza. Am ras aseara de cat de caraghios e. Bineinteles ne straduim sa nu vada ca radem de el... Are un stil de dans mortal, da din fund si se lasa in jos in aceleasi timp ca si cum s-ar aseza pe vine.

Si apropo de nazadravanii sa va spun ce a mai facut mama lui Victor. ieri statea langa mine pe canapea si se juca in fundulet cu niste jucarii si a cazut pe covor de langa mine. Norocul lui a fost ca acazut doar pe covor, pentru ca pe langa erau jucarii care de care mai "moi" si contondente. N-a patit absolut nimic ca a cazut in patru labe. dar eu am hotarat sa nu-l mai las ope canapea si nici in patul mare pentru ca acolo se ridica si merge in picioare (si va dati seama ce echilibru are....)

Anda frumoasa listuta. Mi-a placut si in subectu trecut cum ai organizat tu parerile noastre. Nu vrei sa vii la noi la facultate?Sa le explici studintilor cum sa se mai organizeze un pic? Poate ne vedem sa ma achit de datorie... Vorbim daca e vreme buna in we?

Amaya poti sa intorduci in mancarea solida lactate, iaurt, smantana, branza. Si parerea mea e sa intrerupi o perioada laptele s(fro 2 zile ) si s-a incerci din nou. Sau poate i-ar placea lapte cu cereale. Si io am aceasta problema, eu il alaptez si nu vrea in plus lapte. iar laptele meu nus e stie cat mai e de consistent. Cred ca doar de anticorpi e bun... II dau seara o mamaliguta in care ii pun multe lactate (cam 3 parti lactate si o parte mamaliga).

Oana va tin pumnii sa fie bine. Dar fii optimista ca de multe ori tot raul e spre bine. Si in nici un caz nu ii stricit viitoru' lu' Seb.

Ana Maria si Victor Stefan (15 12 2004)

Succes si s-auzim numai de bine!!!

Mergi la inceput