Cum transfer bani?

Cum transfer bani? | Autor: monica

Link direct la acest mesaj

va rog, am nevoie de un raspuns urgent. cum pot transfera sume (mici) de euro din Romānia īn strainatate? si care sunt variantele cu costuri cāt mai mici? Western Union e ok?
Multumesc anticipat pentru raspunsuri

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ileana spune:

Servus,

Daca sumele sunt de cateva sute de EUR, cel mai bine este sa faci "plati"externe din cont, de la banca cu OP EXTERN...( cam 50 EUR comisionul)
WE este destul de scump, ca si comisioane, mai ales pt. sume mici...
Incearca sa platesti ( daca trimiti ocazional banii) prin OMV...stiu ca in Germania au un sistem ca iti poate trimite cineva bani la benzinariile OMV si au bagat sistemul si in Romania, dar nu stiu daca fct. si international sau doar in tara.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana1974 spune:

in opinia mea transferul bancar e cel mai ieftin si sigur...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica spune:

multumesc pentru raspunsuri
eu vorbeam de sume cu adevarat mici, de 20-30-40 euroi...si din cāte īnteleg comisioanele se ridica la cel putin suma pe care vreau s'o trimit..;asha ca ma las pagubasha. Pun īn plic pur si simplu si Dumnezeu cu mila, poate ajung..pooate nu...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns helbi spune:

Monica, o varianta ar mai fi Eurolines, care are comision 3% din suma trimisa. Dar..........la sume asa mici, nu prea se merita.
Din RO in strainatate (acum depinde si tara) nu prea sunt pb (invers e mai rau, din pacate).
Am mai auzit de moneygram ca ar fi mai convenabil ca Wester Union-ul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iubika spune:

Hop si eu de la alt subiect:


quote:
Am si eu o intrebare....

Am un MasterCard Mondo de la Banca Transilvania. Contul este de ROL.

Vreau sa stiu daca pot transfera bani intr`un cont de Euro din , sa zicem, Belgia. Adica daca eu trebuie sa transfer 11 Euro, sa imi ia din cont contravaloara acestora in ROL. Se poate?

Mentionez ca nu e vorba de transfer online, deci ar trebui sa ma duc la banca si.... nu stiu, cum se procedeaza acolo? Va trebui sa platesc si alte taxe suplimentare?

Multumesc pentru orice lamuriri!!



*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~
I could give up chocolate but I'm not a quitter...
Click aici pentru a primi zilnic bancuri in casuta de mail!!

Mergi la inceput