solar

solar | Autor: ralu_trancu

Link direct la acest mesaj

azi am fost prima data la solar. acum as vrea sfaturi. do's and don't. ce sa fac? cat sa stau? de cate ori pe saptamana?

Poze vechi si noi

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nikole spune:

Daca nu faci un obicei din mersul la solar, nu iti dauneaza.Ptr. inceput e bine sa mergi de doua ori pe saptamana(depinde si de tipul de piele), sau daca nu te grabesti poti merge o data pe saptamana ,timp de 3 saptamani, o luna.Indicat este sa stai zece minute nu mai mult ptr inceput, mai ales daca esti blonda sau satena.
In timp ai sa obtii un bronz foarte frumos,ai sa vezi.acu mai conteaza si calitatea solarul.
Poti sa folosesti si ar fi foarte indicat, o lotiune care sa accelereze putin bronzul.Dupa solar, eu una nu fac dus(in mod normal se face ptr indepartarea uleiului, etc)caci se fixeaza mai bine bronzul.
Incearca sa tii ochii inchisi, dar nu sta incruntata!Si foloseste o crema hidratanta cu factor de protectie ptr ten.
Bea apa dupa solar sa-ti hidratezi pielea!
Cam atat ar fi...daca mai imivine ceva in mintte,itimai spun.



http://photos.yahoo.com/frezia_2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanabbb spune:

eu merg la unul vertical,stau intre 5si 7 min.
stiu ca nu e prea indicat,mai ales la cei ce au multe
alunite,ca mine,dar..........

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu_trancu spune:

eu am stat 4 minute la un solar vertical. nu am alunite mai deloc, am o acnee rebela si de aceea m-am dus. sper sa ma mai ajute.

Poze vechi si noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loneanbianca spune:

Pe vremuri mergeam si eu la solar....acum imi e frica. parca am si mai multe alunite dar nu cred ca neaparat de la solar....poate de la soare.Oare nu mai am voie sa merg?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu_trancu spune:

nu cred ca are legatura, dar sa nu iti faca rau acum. mai bine nu te duce.

quote:
Originally posted by loneanbianca

Pe vremuri mergeam si eu la solar....acum imi e frica. parca am si mai multe alunite dar nu cred ca neaparat de la solar....poate de la soare.Oare nu mai am voie sa merg?

Poze

"Traim intr-o era in care pizza ajunge la noi acasa mai repede decat
politia." Jeff Marder.




Poze vechi si noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristinutza_ale spune:

eu merg la solar si stau cate 10 minute...beau apa multa pentru ca mi se face sete rau si ma dau cu ulei de bebelus pentru ca imi usuca pielea tare de tot dar bronzul e super.merg o zi da una nu , dar acum vreau sa ma opresc sa ma duc doar o data pe saptamana pentru metinere pentru ca deja am devenit cam ciocolatie :D

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Am facut si eu solar in primavara anului trecut. Tot la un solar vertical stateam la inceput 3` si apoi cate 6`. M-am "bronzat" frumos, dar am avut impresia ca mi-au mai aparut cateva alunite. Nu ma mai duc. In afara de faptul ca bronzeaza altceva bine nu face. M-am desteptat acum si in loc sa fiu bronzata mai bine raman tanara. Bronzul de la solar imbatraneste tenul. Acum dau bani pe intinerire.
Depinde si cati ani aveti si care sunt mofturile fiecareia.
Succes si sa fiti frumoase, bronzate si tinere.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amik spune:

fetelor, dar crema cu protectie UV nu e indicata la solar?



Alexandra mare si Alexandra mica(10 iulie 2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikole spune:

Crema cu protectie UV este obligatorie, nu neaparat indicata, caci solarul fav. aparitia timp.a ridurilor, usuca groaznic tenul,imbatraneste tenul.Eu de obicei imi cumparam de la solar chiar,aici se gasesc la pliculete suficient ptr o aplicare.

http://photos.yahoo.com/frezia_2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:


Si eu foloseam solarul cand eram in Romania. Ma duceam in fiecare an in luna martie, 2 sedinte pe saptamana, fiecare sedinta a cate 20 minute, sunt bruneta si asa mi-a recomandat cea care era angajata acolo, dar nu faceam mai mult de 10 sedinte. Daca pielea se bronza dupa 6 sedinte, nu ma mai duceam si nu am avut nici o reactie adversa, de genul iritatii, mancarimi ale pielii, alunite, etc.


Nana Motoc

Mergi la inceput