Tinctura Branca Ursului (2)

Tinctura Branca Ursului (2) | Autor: Avalon

Link direct la acest mesaj

Fetelor, sunt si eu consumatoare de BU, si pot spune ca are efecte foarte bune asupra mea (ovulatie la timp, foliculi mari si endometru bun), dar eu iau numai pana in ovulatie, apoi ma opresc. Eu iau BU combinat cu tinctura de marar (tot pana in ovulatie). Pe sot nu am reusit insa sa-l conving

*******************************
Este inutil sa fim mereu ingrijorati pentru ziua de maine fiindca fiecare zi vine cu problemele ei. La urma urmei, azi este ziua de maine pentru care iti faceai probleme ieri.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bubulina1 spune:

Neata fetele, o sa incep sa iau din nou Branca Ursului dupa CM, tot impreuna cu tinctura de marar pentru endometru. Am citit ca e buna si pentru metroanexita si e bine sa fie inceputa chiar din momentul cand vine menstruatia.
Avalon, nici eu nu reuseam sa-i dau sotului, dar i-am gasit sub forma de tablete si am reusit sa-l conving. Poate vei reusi si tu!

Speranta moare ultima!

Cununia noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roandre spune:

Eu am inceput de luna asta cu BU...sunt in ziua 27 si n-am avut inca ovulatie...nici nu mai sper sa apara luna asta. Eu o iau pt ovulatie (care lipseste de cateva luni), pt scurtarea CM (este de 40-53 zile) si bineinteles pt ca vreau un bb2.
Pt cele care aveati probleme cu ovulatia, a aparut din prima luna de BU?
Eu sunt hotarata sa iau inca 2 luni...doar ca parca imi doream pt moralul meu sa vad o schimbare, ceva.



Mihaela si Alexia- Maria26 august 2004

Multumirea aduce fericire chiar si in saracie.
Nemultumirea aduce saracie, chiar si in bogatie. - Confucius

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Avalon de cat timp iei si dupa cat vreme ai vazut influenta? Am vazut ca astepti ziua de luni sa faci test. Iti tinem pumnii sa fie asa cum il dorim toate II!

Cristina si Ale (30.09.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Avalon spune:

Aissa, multumesc mult pt urari, si tie la fel iti doresc Eu am luat BU cam din sept-oct 2004 (cand am inceput tratamentul simplificat al Liviei) si inainte ovulam destul de tarziu, prin zilele 17-18 la un cm de 28-29 zile, endometrul era subtirel 5-6 mm... Dupa vreo 3-4 luni (cam din ianuarie-febr. 2005) ovulatia s-a mutat in ziua 14 si endometrul meu creste frumos la 9-10 mm. Nu am luat BU in fiecare luna, ci cu intreruperi, dar eu cred ca la fel ca orice tratament naturist isi face efectul cam dupa 3-6 luni. Bafta multa si sa auzim numai de bine! Sa intrati la 'endometru' sa vedeti cum fata noastra care a descis subiectul cu 'Naturiste si homeopate' a ramas insarcinata, Mirona!

*******************************
Este inutil sa fim mereu ingrijorati pentru ziua de maine fiindca fiecare zi vine cu problemele ei. La urma urmei, azi este ziua de maine pentru care iti faceai probleme ieri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pusichet spune:

Salut
As vrea si eu sa iau BU, dar nu prea am inteles de cind se ia.
Din prima zi de ciclu pina la ovulatie apoi se opreste?
Pentru catrebuie sa apara rushii si vreau sa incep si eu, ca nu am ovulatie.
Poate s-a mai scris acest lucru, dar daca puteti raspundeti-mi la intrebare.
Va multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Pusichet, o iei din prima zi a CM. Cum nu e recomandata in sarcina, odata ce suspectezi ca ai fi insarcinata opresti. Multe fete iau pana in ovulatie, dar se recomanda macar 3 luni de continuitate, intrerupt doar de aparitia unei sarcini. Deci e decizia ta.

Cristina si Ale (30.09.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roandre spune:

pusichet, dupa ce am citit tot ce s-a scris aici, am mai intrebat in stanga si-n dreapta am ajuns la urmatoarea concluzie: se ia BU din prima zi a CM, cate o lingurita de 3 ori pe zi dizolvata intr-o jumatate pahar cu apa (100 ml) cu o jumatate de ora inainte de masa. Ca sa aiba efect trebuie luata 3 luni iar minim este o luna. Deci nu se ia doar pana la ovulatie ci toata luna, iar doar in cazul in care suspectezi ca ai ramas insarcinata si testul de sarcina este pozitiv atunci intrerupi tratamentul...altfel mergi mai departe.
Deci dc iei BU, dupa ovulatie pana iti dai seama ca ai ramas insarcinata, nu se intampla nimic, bb nu pateste nimic. Sunt fete care au luat BU pana li s-a pozitivat testul iar bb e ok.

Bafta multa!


Mihaela si Alexia- Maria26 august 2004

Multumirea aduce fericire chiar si in saracie.
Nemultumirea aduce saracie, chiar si in bogatie. - Confucius

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pusichet spune:

Salut
Multumesc de raspuns, abia astept sa incep sa iau BU, poate se vad efectele repede.
pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dasha spune:

Buna fetelor

Gata , m-am hotarat...maine ma duc sa caut la erboristerie tinctura de BU si de marar.Voi incerca si eu din prima zi a CM.Banuiesc ca rau nu are cum sa faca.Daca nu voi avea rezultate....asta e ..dar macar incerc.Incercarea moarte
n-are.

Va pupic pe toate si va doresc o duminica placuta

Never say never!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dasha spune:

Avalondaca am inteles bine tu iei si BU si tinctura de marar in acelasi timp.Poate ai mai raspuns la la intrebarea asta
(scuza-mi ignoranta) dar imi poti spune cum le iei : cate o lingurita din ambele tincturi dizolvate in apa de trei ori pe zi?
Te intreb ca sa stiu si eu cum sa le combin
Multumesc si te pup.

Never say never!

Mergi la inceput