S-a lasat de fumat.....dureri ingrozitoare de cap!

S-a lasat de fumat.....dureri ingrozitoare de cap! | Autor: tyaa

Link direct la acest mesaj

Al meu sot s-a lasat de o sapt de fumat, de fapt incearca sa se lase de fumat de o saptamana. De joi nu a fumat nici o tigara. Il mai durea si inainte capul, e calculatorist, sta cu nasul in monitoare toata ziua, dar de cand s-a lasat il ia cate o durere ingrozitoare. Azi noapte s-a ridicat de vreo 3 ori din pat din acest motiv. Il ia asa in reprize de cateva ori pe zi.
El fumeaza de 22 ani fara pauze.
O fi asta motivul durerilor sale de cap? Eu am zis sa isi faca un control la medic.
Voi ce parere aveti?


si bebe Elisa Nicola(21 sept. 2004)
Pozele noastre

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns speel spune:

Pai eu am facut si mai rau.M-am lasat acum 4 luni in urma unui preinfarct si mi-a fost atit de rau !transpiratii reci,palpitatii,ameteli,migrena,o stare de nervozitate si neastimpar greu de stapinit.La mine a durat vreo doua saptamini.Acum sunt super Ok.Daca reuseste sa treaca de perioada asta nasoala,e salvat.Acum trebuie sa recunosc un lucru.m-am ingrasat vreo 8 kilograme numai de la dulciuri,trebuia sa compensez in vreun fel lipsa tutunului.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Klaus29 spune:

nu cred ca este de la fumat; insista sa isi faca un control la medic
de la fumat poate sa fie mai agitat, mai nervos, ti se pare ca nu ai ce face cu mainile.. cam o saptamana dureaza totul dupa care e mai usor....
eu am aproape 5ani de cand nu mai fumez, dar nu mi-a trecut nici acum dorul de tigare...
iar cu ingrasatul nu e o regula daca te lasi de fumat de ingrasi, asta numai daca lasa el sa se intample si sa faca cum zice speel adica sa se dea pe dulciuri sau pe altceva care ingrase.

Claudia si bebe Andrei (13martie2004)
http://community.webshots.com/user/klaus29100
si
NOUTATI 2006
http://community.webshots.com/album/547409738gamZWG

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikole spune:

tomograful e sfant,si iti inlatura orice neliniste.Nici eu nu cred sa aiba vreo legatura cu renuntarea la fumat, mai degraba poate sa aiba leg. cu statul in fata calc prea multe ore!

nikole

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns J G spune:

Cand m-am lasat de fumat am avut migrene groaznice + dureri de articulatii, frisoane...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corinadana spune:

Si eu am fumat 16 ani si de cand am ramas gravida ( acum 7 ani) nu am mai fumat. Deloc! Nu am avut nici una din simptomele descrise mai sus!

corinadana mama Ralucai www.ralucaostoia1.exploretalent.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anairda36 spune:

Eu am fumat 17 ani si in momentul cand am ramas gravida (de fapt asta a fost primul simptom faptul ca nu am mai suportat tigara) m-am lasat si nu am avut nici o problema, dimpotriva dar fiecare organism reactioneaza in mod diferit. Fumatul este un drog si cel mai bine este sa te lasi treptat. E normal ca unii sa reactioneze mai rau si in functie de cat de mult au fumat pe zi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tyaa spune:

Multumesc tuturor pt raspunsuri. Credeam ca nu o sa raspunda nimeni:).
Ieri tot asa l-a durut capul, i-a fost si rau. Vad ca au mai fost si altii asa, totusi poate se indura si merge la medic.
Va salutam.


si bebe Elisa Nicola(21 sept. 2004)
Pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

sotul tau e in sevraj dupa privarea de nicotina. astea sunt simptome clasice. trebuie sa merga si la medic ca sa excluda alte cauze....dar asta pare a fi cea principala. sanatate si nervi tari sa nu se reapuce!

Roxana

Mergi la inceput