Clubul moldovencelor de peste Prut (16)

Clubul moldovencelor de peste Prut (16) | Autor: Balbina

Link direct la acest mesaj

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=41419&whichpage=1" target="_blank">1 www.desprecopii.com/FORUM/topic.asp?TOPIC_ID=43114&whichpage=1%20br%20/" target="_blank">2 www.desprecopii.com/FORUM/topic.asp?TOPIC_ID=43561&whichpage=1" target="_blank">3 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=45033&whichpage=1" target="_blank">4 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=48116&whichpage=1" target="_blank">5 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=51423&whichpage=1" target="_blank">6 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=56442&whichpage=1" target="_blank">7 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=58641&whichpage=1" target="_blank">8 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=60667&whichpage=1" target="_blank">9 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=61980&whichpage=1" target="_blank">10 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=63667" target="_blank">11 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=64927" target="_blank">12 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=66610" target="_blank">13 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=68173" target="_blank">14 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=68790" target="_blank">15



LISTUTA MOLDOVENCELOR

1. Alinkav (Alina) – 05.03.1981, Chisinau, Studenta ASE,Contabilitate(Alexandru Andrei – 22.11.2003) - Bucuresti,Drumul Taberei
2. Lucia B (Lucia) – 28.06.1980, Donduseni, UTM,CIM (Laura-04.10.2005) - Bahrain
3. LiliaToma (Lilia) – 06.08.1980, Bardar, r.Ialoveni, ASEM, REI si ASEB, REI (Amelia - 26.09.2004) - Bucuresti, Berceni, Oltenitei
4. Ticka (Cristina) – 16.10.1975, Chisinau,UT Iasi,Facultatea de Textile (Alexandra - 5 ani) - Bucuresti, Baba Novac, Parcul IOR
5. MamaElei (Rodica) - 14.02.1978, Chisinau, UBB Cluj LMA (Paula Amelia - 02.09.2004)- Chisinau
6. Mamanati (Nati)- 29.10.1977, Chisinau; USM, ULIM - Chisinau
7. Ana_s - ????????? - Germania
8. Davina (Alina)- 25.11.1979, Vulcanesti (Deanna - 9.09.2004) - SUA
9. Balbina (Natalia)- 24.06.1977, Criuleni, UB, Litere (Vlad - 22.06.2004) - Bucuresti, Drumul Taberei
10. Violetik (Violeta)- 15.07.1983,CalarasI,studenta UTM,proaspat casatorita - Chisinau
11. Lilienne (Lilia)- 19.11.1976, Moldova, Causeni,Litere(Sibiu) (Roma-9 ani si Giulia Cristiana-6 luni) - Sibiu
12. Oxy (Tatiana) - 1977, Moldova (Chris-11.07.2002) - Bucuresti
13. Crinia (Corina)- 07.04.1980,Chisinau,ASEM, REI (Lucian-23.02.2005)-Canada
14. Trin (Elena)- 22.06.1981, Chisinau, ASEM, Finante- Bucuresti
15. lia_c (Cornelia)- 23.07.1980, Chisinau, USM, Mate si Info, specializare ILM, master Info, (aspiranta)Chisinau
16. alionushca (Aliona) - 23.06.1981, Chisinau, USM, jurist - Chisinau
17. olicica (Olga)- 13.07.1982, Anenii Noi, USPRI,Facultatea de Relatii Internationale si Limbi Straine, specialitate - diplomat, (Adelina-25.05.2005)-Chisinau
18. gazea (Aliona) - 9.03.19??, Mindresti, Telenesti, Facultatea de Textile-pielarie Iasi (1997), (Amedeo-21.07.2003) - Sighisoara
19. doroti_5 (Feodosia) - 05.01.1983, Tipala, Ialoveni, ASEM, Facultatea CSIE, masterat TI - Chisinau




------------------
Numai bine,

Natalia si bebe Vlad (22.06.2004)

P.S.: Nu intrati aici daca tineti cura de slabire!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Balbina spune:

Karina, am inteles ca pe acolo exista varietate mai mare la prezervative, cautati si voi, poate gasiti ceva xxl, daca se pune problema astfel .

------------------
Numai bine,

Natalia si bebe Vlad (22.06.2004)

P.S.: Nu intrati aici daca tineti cura de slabire!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinkav spune:

Am pus si eu acum zgusheonku la fiert, am sa fac tortik cu foi de napolitane. N-am putut rezista nici o zi fara ceva bun!
Dar vad ca si Nati, tot asa, ea cica tine la silueta ei!

Mai Corina, m-ai lasat cu gura cascata!Dar poate totusi gasiti cauciucuri pe masura. Sau exista si alte metode de contraceptie.

In curand apare si puiusorul meu! Mi-e dor de el, de nu mai pot!Pana la ora 3-4 , fiind ocupata, nu ma gandesc la asta, dar deja de la 4.30 incep sa-mi aduc aminte.


Alina si Alex Andrei(22 noiembrie 2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crinia spune:

Natalia vom incerca. Sa-mi vina sotiorul si sa incepem impreuna cautarile

Karina mamica lui LUCIAN (23 februarie 2005)

Oare cit avem?

Mindria n-are loc in doi ca ea e prima care naste un razboi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doroti_5 spune:

Crina nu ma supar de loc de intrebari, ca tot sunt la servici si nuprea am ce face, ca eu sunt cu 3 baieti in departament si ei ma menajeaza, nu prea imi dau de lucru.
Sotul meu a facut alta facultate, el a facut "Urbanism si Arhitectura" la UTM, adica studiile universitare le-am facut separat.Acum lucreaza ca maistru (in domeniu) la o firma "Tehmoconst" si asteptam sa devina prorap, primeste binisor(mai putin ca mine ). Stam intr-un apartament inchiriat, cu trei camere, cu sora si sotu ei, si fratele meu.Fiecare are camera lui, ne intelegem foarte bine, si cumnatu meu nu lucreaza, si dupa cum eu si soramea lucram pina tirziu, mincarea el neo asigura, cind sotul meu nu are treaba la servici, pleaca si el acasa si face papica pentru fetele lui.
Nasc in Chisinau, se pare ca la Spitalul Municipal Nr.1(de pe pod), acolo ii de pe sectoru nostru, da si mosu lui cumnatumiu e ceva sef pe acolo.
Cit desper daca stam cu parintii, in we mergem la ei, si avem de trecut pe la toi: ai mei, ai lui, si nasii(super dulci).Stam la el cind mergem la tara si ne certam pe chestia asta.
Eu cu socru nu ma impac din prima zi(ironic, nurorile cu soacrele nu se impaca de obicei), si dupa ziua mea am stat si in spital din cauza lui cu iminenta de avort, ca ma enervat de nu am mai rezistat.
Eu daca am venit pe aici, in afara de we, cred ca in fiecare saptamina facem cite 10pagini.


doroti_5 27+ si Natalita-Elena
evolutia bebe
foto mami pina la bb si dupa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MamaElei spune:

Karina, m-ai rasmishit!!! Am ris, dar nu prea tare, ca inca doarme printesa
In alta ordine de idei, Paula s-a jucat foarte frumos cu baietelul Vaniusa (prietena aia a mea e rusoaica), a cauzut tinindu-l pe tati de mina, de fapt cind s-a zmuncit de la el.
Cornelia, sa fie cum vrei tu! Ma refer la posibilitatea unui
Astept si eu cu mare interes tortul lui Nati. Ieri, intuziasmata de succesul "dejte", m-am apucat sa mai fac, dar o portie intreaga, ca e ziua la bunica mea, am sa mergem mai tirziu la ai mei. Dar am zis ca nu am sa fac asa ceva, am sa fac jumate si apoi alta jumate si acum ma doare mina de la atita frecat (scuzati limbajul)




Rodica si PAULA (02.09.04)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lucia_B spune:

Cornelia & Corina - merci mult de intelegere, imi pare foarte bine ca nu va suparati cind va incurc numele. Sa stiti ca nu o fac intentionat.

Corina - stai bine cu umorul. si daca serios, nu te-ai gindit la sterilet. Am avut o colega de lucru care patea ca si tine, a avut cite 3-4 avorturi pe an, din cauza ca prindea sarcina repede.

Cornelia - da ai vrea acum un bebe. lucrati pentru asta? sau e posibil sa fici voi cu adevarat al cel 1% cu esecuri?

Doroti - cauciucul nu e facut pentru a fi rupt, ci pentru protectie. Voi nu faceti parte din cei din categoria 1%, l-ati rupt intentionat. Cu acelasi succes putea sa-l scoata fara ca sa-ti dai seama.
Si eu ultimii 2 ani cit am stat in Chisinau am trait cu toti cumnatii impreuna, plus si ca mai veneau ai mei in vizita si ramineau deseori pe noapte. Cum s-ar spune "v tesnote, no ne v obide". Insa la intoarcere in tara nu mai accept sa traiesc clai este gramada. Am dat de bine aici fiind singura, asa ca nu mai vreau sa-mi strice cineva intimitatea.

Alina - si ce folos ca ai avut scumpul sotior noaptea linga tine daca nu te-a facut sa transpiri. Doar ceaiul/laptele nu prea ajuta.

Natalia - nu ne mai tine in suspans, unde-s pozele?!?!


-------------------------------
ce mari suntem

Bucate
Lucia mamili lu Lauras (4 oct 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crinia spune:

Lucia m-am gindit la sterilet. De aceea tot va intrebam ce metode contraceprive folositi. Insa nu am avut avorturi, Doamne fereste ca m-a pazit, nu stiu de unde ai tras asa concluzii, dar sunt contra avorturilor si ma preocupa faptul cum sa impiedic sarcina nedorita.

Karina mamica lui LUCIAN (23 februarie 2005)

Oare cit avem?

Mindria n-are loc in doi ca ea e prima care naste un razboi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crinia spune:

Rodica nu stiu de ce asa de tare te-am "rasmeshit", oamenii "viditeli au aici probleme , dar unii se rassmeshesc" . Poate asa va voi ridica dispozitia pentru o zi intreaga.
Doroti dar cum il cheama pe medic? Sau inca nu te-ai aratat lui? Nu te-a vazut? Eu tot acolo am nascut.


Karina mamica lui LUCIAN (23 februarie 2005)

Oare cit avem?

Mindria n-are loc in doi ca ea e prima care naste un razboi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lia_c spune:

poate am mincat ieri vreo prajitura si am intoxicatie, dar voi trageti concluzii pripite


lia_c
Happiness doesn't depend on what we have, but it does depend on how we feel toward what we have. We can be happy with little and miserable with much.
William Dempster Hoard

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crinia spune:

Fetelor ati auzit de exercitiile Kegel? Si daca da cineva le-a aplicat in practica? Ce rezultate ati simtit?

Karina mamica lui LUCIAN (23 februarie 2005)

Oare cit avem?

Mindria n-are loc in doi ca ea e prima care naste un razboi

Mergi la inceput