Ajutor !!!! Dr. Mihalache Florina...

Ajutor !!!! Dr. Mihalache Florina... | Autor: dolcebaby

Link direct la acest mesaj

Buna fetelor !
Va rog din suflet sa imi dati si mie niste sfaturi pt ca sunt disperata... Sunt in saptamina 29 de sarcina si dupa ce am schimbat 2 dr. care nu prezentau incredere pt mine am ajuns la CFR 2 la Dr. Mihalache Florina la care merg de la inceputul anului, nu stiu ce sa mai zic dar ce am citit aici pe forum despre ea m-a cam ingrozit...(am gasit un topic la fetele care fac inseminare).
Mai am putin si nasc vreau sa fac si cezariana (am 34 ani) pt ca sunt terorizata de frica nasterii si acum am intrat in ceata de tot..imi vine sa pling cind ma gindesc ce ma asteapta si asta imi mai lipsea sa dau si peste topicul asta unde dr. cu care ma hotarisem sa nasc este pusa la zid si fetele de acolo sfatuiesc pe toata lumea sa fuga de Mihalache Florina....

Va rog nu ma lasati !!!!!! Unde sa ma mai duc acum la 29 de saptamini ??? Ar fi al 4 lea dr. pe care l-as avea... oare eu sunt de vina ???

dolcebaby

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns catrinutza spune:

Draga mea...
sunt cel putin consternata...din cate stiu fetele de la capitolul amintit de tine au numai vorbe bune despre dansa....sau asa stiam eu...oricum eu merg la dansa si pana acum nu mi s-a parut ca asa avea de ce sa ma ingrijorez...
uite ce te mai sfatuiesc eu...da cautare "mihalache" pe acest site si vezi ce iti apare despre dansa...ca la toti doctorii ai sa vezi ca sunt impartite parerile (dar ce e drept ca pana acum nu am auzit pe nimeni sa se planga de dansa, ba din contra)...

Multa bafta si nu te ingrijora, exista un medic pt fiecare mamica.
Ai grija de bebel si mult succes.

36 incheiate maine fix

un puiutz de moldovean

burtici burticoase si alte poze mumoase...noutatzi noi

catrinutza gravidutza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inaioana spune:

Nu stiu nimic despre dr ta dar eu te-as sfatui sa te duci la Nayel. Cred ca e singurul dr. pe site-ul asta pentru care exista numai laude si e tot la CF2 adica vei naste in conditii foarte bune. Sunt multe fete care s-au dus la el in trimestrul al 3-lea, nemultumite de proprii dr si au fost foarte multumite de el. Eu sunt printre ele Gasesti subiect despre el la sectiunea "Nasterea pe glob". Te asteptam acolo.
Si nu esti tu de vina, e foarte greu de gasit un dr acceptabil, crede-ma!
Vad ca ai 29 de saptamani dar nu imi dau seama cand ai DPN, daca in mai, te asteptam la "Mamici de mai-iunie", daca in aprilie sunt convinsa ca te vei simti foarte bine printre fetele de "Martie-aprilie" care te vor ajuta si in privinta asta.
Sarcina usoara si bebe perfect!


Ioana 27 saptamani si Katja(30 martie 2004)

poze cu mami, tati si katja

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralucis spune:

dolcebaby, unde ai gasit tu chestiile alea nasoale despre dr. mihalache? eu urmeaza sa nasc cu ea, sunt multumta pana acum, dupa ce ca am schimbat vreo 4 dr ca sa ajung aici, si m-ar fi interesat sa vad ce acuze i se aduc. m-am uitat la aspirante si nu am gasit nimic, cred ca nu m-am uitat bine. poti sa-mi dai tu link-ul sa ma dumiresc? merci.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dolcebaby spune:

Fetelor nu ma pricep prea bine dar voi incerca ceva...daca nu ma descurc sa stiti ca am gasit "materialul" la "Asteptind un ingeras in viata noastra", la pagina 24, topicul "Ce a mai ramas din mitul Mihalache - Matei" Cititi si voi !!!


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=61281

www.desprecopii.com/forum/forum.asp?FORUM_ID=16&sortfield=lastpost&sortorder=0&whichpage=24

sper sa mearga

dolcebaby

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns craluca spune:

Draga mea,

Eu am nascut cu dr.Mihalache si am un respect deosebit pentru dansa, din toate punctele de vedere. Am si trimis multe cunostinte la ea si nu am auzit nicioadata ceva de rau ... chiar sunt foarte mirata de ceea ce spui!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dolcebaby spune:

Chiar nu am vrut sa supar pe nimeni!!!!

Ce sa fac dak am nimerit la topicul unde se povestea despre dr.Mihalache ? Sunt pacienta ei si cred ca este normal sa fiu speriata...

cititi mai sus !

dolcebaby

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana22 spune:

N-as vrea sa supar pe nimeni dar nu vad de ce esti tu asa de speriata?Pt.ca o fata de acolo(aspirante) dupa ce a laudat-o pe aceasta doctora atatea luni,din cauza frustrarii ei ca nu ramanea insarcinata arunca cu noroi in ea.Nu este fair-play din partea ei mai ales ca sunt atatea fete care au nascut cu Dr. mihalache si nu am auzit nici un lucru rau in leg. cu vre-o nastere cu dansa.Verisoara mea a nascut pe 14 feb. cu ea si e super multumita,eu urmeaza sa nasc in aprilie si nu imi fac nici o problema,sunt sigura ca totul o sa fie ok.Cauta pareri proaste despre nasterea cu doamna dr.(nu o sa gasesti sunt sigura) nu inseminari nereusite cu toate ca eu sunt insarcinata acum datorita ei dupa ce am umblat pe la medici si toti imi spuneau sa incerc in continuare ca suntem ok amandoi,dansa a sesizat problema si in cateva sapt. am ramas insarcinata.Ai grija de tine si bazeaza-te pe ce simti tu ca e mai bine pt. voi.Multa sanatate.

ioana
http://tickers.tickerfactory.com/ezt/d/1;17;121/st/20060420/dt/7/k/77ab/preg.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dolcebaby spune:

Iti mutumesc mut Ioana pt incurajari, asa este parerile sunt impartie...
Nu mai imi schimb dr acum la 7 luni dar un ghimpe tot mi-a ramas in suflet sa stii.
La ultima vizita pe acre i-am facut-o la policlinica cu pricina a fost atit de aglomerata de consulta cite doua paciente (ai vazut poate ca in cbinet are doua capre) si apoi afugit repede la eco unde o mai asteptau alte paciente, aici ne-a consultat cite trei...una in pat, una se dezbraca si una se imbraca....O fi normal?????????????

Eu sincer nici nu am apucat sa o mai intreb nimic,mai ales ca sunt cu probleme si luam un tratament destul de puternic care ma cam ametea, ce sa mai zic ?! am asteptat-o pe hol si m-am tinut dupa ea sa-i spun cum ma simt.... mi-a zis sa injumatatesc doza.
Tu ai prins-o vreodata asa de aglomerata ?

Te pup nastere usoara si BB sanatos !

dolcebaby

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shihana spune:

Buna fetelor

Sunt si eu o pacienta a dr. Mihalache.Acum sunt insarcinata in 19 sapt.si pot spune ca in mare sunt multumita d ea.Ceea ce ma irita si pe mine mereu cand ma duc la control este vesnica aglomeratie care nu-mi da voie s-o mai intreb nimic in plus..Si la prima sarcina ai atatea de intrebat...Voua v-a facut carnet din acela de graviduta?..V-a cantarit vreodata sau v-a intrebat cam cate kg. ati luat?..Oare nu e si treaba ei asta?? Nu stiu, asa am auzit si eu..Ca se mai discuta..Voi, cele cu experienta, ce spuneti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana22 spune:

Mai fetelor,sincera sa fiu eu am fost numai la cabinet unde imi raspunde la intrebari,ma cantareste mereu si imi ia tensiunea;nu uita sa imi repete ca o pot suna la orice ora pt. orice problema.Iar treaba cu aglomeratia spune multe despre un doctor,inseamna ca e un dr. cautat pt. ca e bun,nu credeti?Va pup multa sanatate si bebei sanatosi,cu oricine ati hotara sa nasteti voi.

ioana
http://tickers.tickerfactory.com/ezt/d/1;17;121/st/20060420/dt/7/k/77ab/preg.png

Mergi la inceput