Dr. Denisa Protopopescu

Dr. Denisa Protopopescu | Autor: Miramar

Link direct la acest mesaj

Dragele mele,

As vrea sa scimbam pareri desrpe d-na dr. Protopopescu -- am citit multe din cele scrise de voi aici - eu am fost diagnosticata de d-na dr. Protopopescu cu SOP. Analizele mele arata o prolactica aproape dubla fata de normal si un progesteron aproape inexistent. Dr. a ales sa-mi dea Bromocriptin pentru a reduce Prolactina, lucru care s-a intamplat la mijlocul tratamentului dar cum am redus doza iar a cresscut. Acum astept sa merg la control pe 24 febr si dupa ce am citit atatea lucruri despre stimulari ovariene si FIV ma intreb orae eu de ce nu urmez un astfel de tratament? Cine mai merge la d-na dr. Protopopescu? Pe mine ma enerveaza in primul rand ca este atat de ocupata - daca sun azi pentru o programare o obtin peste 6 saptamani?

Cum pot urma astfel un tratament?

Voi ce spuneti? Aveti incredere in dr. Protopopescu?

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Kariris spune:

poate in vreo 5 ani vei reusi sa termini un tratament la Protopopeasca, in cazul in care nu te va trimite la alt doctor cum i-a facut prietenei mele... care culmea, urma un tratament la dansa in vederea unui fiv.... parerea mea este ca s-a porcit de tot aceasta doctorita. Si cand ma gandesc ca anul trecut cand am facut fiv cu ea o consideram aproape un inger...sa nu iti imaginezi ca iti va raspunde la vreun telefon sau ca ii va pasa cu adevarat de tine.
Pareri, da, pare foarte amabila, dulcica, sociabila, dar pare...atata tot!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andicu spune:

Miramar, nu-ti pot spune prea multe, totusi: si eu sunt de curand pacienta dr Protopopescu, ieri chiar am fost a2a oara la dansa, tot in vederea FIV. Mie mi s-a parut draguta de prima data, vorbeste frumos, explica tot ce ai nevoie...e mai greu, intr-adevar sa ajungi la ea. Eu am ajuns mai repede la celalalt cabinet al ei, la Centrul Medical International, parea destul de liber de cate ori am sunat.
Mie mi-a spus ca odata ce scap de infectia care mi-a iesit la analizele ptr FIV, mi-a dat nr ei de mobil si a zis s-o sun si sa vin direct la Medsana, fara programare, ca sa ma bage in tratament.
Mai multe nu stiu sa-ti zic, sa vedem mai departe cum va fi, daca o voi gasi cand am nevoie, caci asta conteaza.
Succes cu tratamentul!



Andreea.Pozele mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monica-Elena spune:

Miramar asa cum te asteptai o sa auzi pareri pro si contra. Eu una am avut si am o incredere oarba in dr Protopopescu datorita careia imi tin copilul in brate. Am facut primul fiv cu ea in oct 3004 si in iunie 2005 tot ea mi-a adus pe lume copilul dupa o sarcina cu probleme dar fff atent supravegheata de domnia sa. Este intr-adevar o pers f ocupata dar mie mi-a raspuns mereu la telefon iar cand am nascut mi-a venit de acasa in week dimineata la 6 impreuna cu toata echipa(mana a doua, anestezist).
Acum depinde si de feelingul pe care il ai tu cu dumneaei. Acel feeling medic - pacient care trebuie sa existe. Eu de ex nu l-am intalnit la Prof. Ancar si l-am intalnit la Denisa Protopopescu si in 11 ani am trecut prin mana a n dr in materie de la Marinescu, Ancar si multi altii, pana m-am oprit asupra Dr. Denisa Protopopescu care ptr mine a facut o minune.
Nu pot decat sa iti urez bafta in continuare.

http://pg.photos.yahoo.com/ph/gabriel_bambache/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simona dragusin spune:

MIRAMAR,am fost si eu pacienta dr. Protopopescu in urma cu5 ani si nu cred ca s-a schimbat prea mult .Are paciente preferate.Sau mai bine zis se 'orienteaza'.Pe mine m-a operat..mi-a desfundat tromele...care nu erau infundate...si pe urma mi-a spus ca singura optiune e fiv,dar fara nici o alta investigatie.M-am mai documentat siam ajuns la dr.marinescu,care dupa multe 'cercetari'mi-a spus ca nu am indicatie pt. fivsi ar fi o pierdere de timp si de bani.si asa m-am hotarit sa adopt.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miramar spune:

Fetelor multumesc ca mi-ati raspuns. Si mie imi place de dr. Protopopescu, mi se pare atenta si imi place ca iti explica lucrurile si te asculta si raspunde la intrebari. Nu mi-au placut niciodata doctorii care nu iti explica nimic. Andicu eu tot la Centrul Medical International merg nu la Medsana - si nu mi se pare liber deloc. Mi-a dat si mie dr. nr. ei de mobil, n-am sunat pana acum pe mobil - ma omoara insa cu programarile astea la 6 saptamani distanta. Anyway Monica -Elena sa-ti traiasca Gabriel-Mihnea. Esti o fericita, mi-ai inspirat curaj. As vrea si eu sa potez niste poze cu mine - e mult mai usor sa vorbesti cand ai o imagine desrpe persoana careia i te adresezi. Nu stiu insa cum pot face asta? Explicati-mi si mie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ceciserban spune:

Miramar eu scriu acum pt. tine si pt. toate fetele care cer pareri despre medici,indiferent despre cine e vorba.
Eu cred ffffff. tare in Dumnezeu si cred ca nimic in lume nu e intamplator.Dupan cum a zis si Monica parerile vor fi mereu impartite pro si contra,in functie de rezultatele obtinute.Cele care au reusit sa aiba bebele mult dorit ii divinizeaza pe acei medici iar celelalte sufera ffffff.mult si le vad numai defectele.
Eu am facut anul trecut FIV+ICSI cu dr. Protopopescu si desi s-a comportat f.bine cu mine pana la ET si oribil dupa esec,eu cred ca norocul meu de a avea bebe nu e la ea ci cu siguranta la alt medic.
Cred ca in toata suferinta mea am reusit sa exprim destul de obiectiv ce cred despre ea:ffff. buna ca medic-profesional vorbind,dar muuuuulttt prea ocupata si muuuuulllt prea dezinteresata de cazul persoanei dupa un esec.Eu am mers de la Cluj la Buc. la control dupa FIV si nu avea nici macar dosarul meu in fata cand discutam,deci habar n-avea despre ce vom discuta si scurt m-a programat la alt FIV,pe care il poate face ea cu bunica-sa ca eu pe la Medsana numai trec in veci.Am platit mult si pt. o clinica privata lasa mult de dorit,mai ales dupa ce achiti toata suma si EXACT cand ar trebui sa se ocupe mai mult,adica la PUNCTIE si ET.
Miramar eu cred ca cel mai bine e ca inainte de FIV orice cuplu sa ia in calcul mai multe optiunisi sa vada mai multi medici si apoi sa hotarasca unde cred ei de cuvinta,NU SA SE IA DUPA UNII SI ALTII,pt. e normal ca oamenii sa fie subiectivi.
Te pupic si multa bafta indiferent cu cine vei face FIV!

cecilia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tia spune:

Eu am avut o singura "intrevedere" cu dna dr. si mi-a lasat un gust amar. In 2004 m-am inscris la FIV la celebrul cuplu Ancar-Protopopescu (fiind pacienta dnului prof), dar in ziua ET-ului Ancar a venit mai tarziu la clinica fiind chemat de urgenta la Minister. Cand am intrat in cabinet dna dr. nu era acolo. Pentru cine nu a trecut printr-o experineta FIV la Medsana, lucrurile stau in felul urmator. Cei 2 medici lucreaza in echipa, dar fiecare este "prime" pe pacientele lui/ ei, respectiv mie Ancar mi-a facut punctia. ET-ul il face embriologul dar medicul tau gaseste locul optim cu ecograful pentru plasarea embrionilor. Si cum Ancar nu era, dna dr. ar fi trebuit sa ma "preia". Dumneaei vorbea la mobil, undeva pe hol ca se auzea perfect conversatia (nimic urgent!). Embriologul a asteptat cu cateterul pana i-a amortit mana si s-a plictisit. Pana la urma n-a mai asteptat-o pe dna dr. si a rugat asistenta sa faca ecografia. Dna dr. s-a intors la un moment dat, dar facusem deja ET-ul... Comentariile sunt de prisos!

parere personala


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=68270&whichpage=4" target="_blank">Bazar, ajutor pentru un ingeras

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monica-Elena spune:

In 2004 cand am facut eu Dr Protopopescu s-a ocupat de mine de la cap la coada si la punctie si la embriotransfer si pe perioada celor 9 luni de sarcina. La ET un embriolog tinea punguta cu embrionii, unul imi tinea ecograful pe burtica, iar dna dr mi-a bagat embrionii. De dat cu presupusul unde sa plaseze cei 4 embrioni au facuto si cei doi embriologi si dna dr si prof. Ancar. Avand in vedere ca Mihnea al meu a avut inca de la inceput colacatar in uter un fibrom trebuia sa vada f bine unde plaseaza embrionii. Si uite ca iau plasat f bine. Eu una am fost bine tratat de Dr Protopopescu, cat despre conditiile de la Medsana in afar de cateva certuri cu fetele d ela receptie nu am ce sa reprosez serviciilor de la Medsana. Poate s-au schimbat acum dar in oct 2004 erau ff bune conditiile. Iar reusita lotului de octombrie 2004 a fost de 77%. Iar de nascut am nascut toate la termen tot cu dr Protopopescu majoritatea chiar daca erau din provincie.
Am fost si pacienta lui Marinescu cu ceva anisori in urma si m-a tratat cu nurofen ptr fertilitate - ca sa ii faci se intampla.
Deci repet cine a reusit probabil ca il vede pe medic Dumnezeu cine nu...are alte pareri si aici se vad pareri d etoate felurile. Nu vreau sa intru in polemici cu nimeni si nici sa deranjez pe cineva, raman la parerea mea cu feelingul medic pacient.

http://pg.photos.yahoo.com/ph/gabriel_bambache/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela.f spune:

Miramar,

si eu sunt pacienta dr Protopopescu; are grija de bebelusul meu din burtica. O sustin pe Moni aici; am o parere buna despre dansa.

Eu am facute programari la Medsana pana cand ar trebui sa nasc, adica pe 1 iunie(sunt si eu patita dar am rezolvat asa). Sarcina merge bine si nu e nevoie sa merg in fiecare sapt la control.
Daca te ajuta, spune-mi cand vrei sa mergi si te trimit in locul meu

Bafta multa!

Mihaela




http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;10054;101/st/20060618/k/e328/preg.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ceciserban spune:

Monica iubita aici la subiectul asta noi nu cred ca avand pareri diferite inseamna ca ne certam.Nici vorba!Eu cred ca voi cele care ati reusit sa aveti bebe intelegeti ca si NOI daca am fi reusit am fi trecut cu siguranta cu vederea ANUMITE SITUATII care nu sunt tocmai OK.Ceea ce nu inteleg eu este faptul ca ACESTI MEDICI-cei care fac FIV nu sunt si un picut PSIHOLOGI.Nu inteleg de ce daca eu nu am reusit si SUUUUUUFFFFAARRRR ei trebuie sa-mi infiga si mai tare cutitul in rana prin comportamentul lor oribil de dupa.Ca sa nu mai zic ca mai au si tupeul sa te programeze pt. un nou FIV,fara sa te intrebe daca mai vrei,daca mai ai banii etc.
Asta zic eu ca e de zis si nimic mai mult.Cu toate astea sunt convinsa ca daca as fi reusit as fi uitat de toate si poate ca as fi zis ca voi ca E INGERUL CE MI-A ADUS BEBE!
Ceea ce e IMPORTANT e SPERANTA!Trebuie sa nu renuntam sa SPERAM ca asta nu costa NIMIC!La orice doctor am mers sau vom mai merge e ff. clar ca ne vom pune toate sperantele in el ca de data asta vom reusi!

cecilia

Mergi la inceput